23.9 C
London
Sunday, September 15, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

OBTINERE BLUE CARD DEPENDENT

Discussion in 'in Marea Britanie' started by silviuivan2003, Dec 7, 2011.

1. silviuivan2003

silviuivan2003 New Member

Trophy Points:
    0
    Va expun o situatie concreta:
    Cumnata mea are o programare la Croydon pe 12 Decembrie pentru YC ca student,programarea este facuta pe numele ei.
    Din cate am inteles sotul ei poate obtine BC dependent in aceeasi zi cu ea,este posibil acest lucru?Sau acest lucru era posibil daca era trecut si numele lui pe programare?
    Daca se poate se poate obtine BC dependent in aceeasi zi,si pe aceeasi programare,va rog sa ma ajutati,banuiesc ca trebuie completat BR1 altfel.
    Astept raspunsurile voastre cat mai curand.
    Multumesc anticipat!

2. Super trooper

Super trooper New Member

Trophy Points:
    0
    Singura diferenta in completarea BR1 atunci cand ai un dependent este ca ii pui datele pe pagina 3. ai nevoie doar de actul de identitate in original, 2 poze si certificatul care atesta dependenta- nastere, casatorie.
    Avand in vedere ca programarea este pt Croydon dependentul ar fi trebuit sa fie pe programare dar nu cred ca strica sa incerce sa mearga cu actele lui, poate da de cineva binevoitor. daca nu aplica doar pt ea si mai face o aplicatie ulterior pt el.

3. MagdaMC

MagdaMC New Member

Trophy Points:
    0
    Stiu caz concret - o singura persoana avea programare si au dat intr-adevar de o persoana binevoitoare cand au mers cu actele si a lasat-o pe sotie sa completeze si datele sotului si copilului.

Nu la primul ghiseu, ci unde se merge apoi cu actele si ea va urca singura ca doar ea are programare. (sper ca am scris ordine acorecta, pt ca eu nu am trecut prin asta si nu stiu ce se intampla pe acolo)

Sa incerce asa. Poate va avea noroc!

Share This Page