15.1 C
London
Monday, September 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

O VIATA MAI BUNA PENTRU FIECARE COPIL - Campanie 2007

Discussion in 'CAMPANIILE NOASTRE' started by spin, Jun 18, 2007.

1. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Re: Campanie caritabila 2007

mai dati-mi cateva zile si aveti macar 5-6 cutii de pantofi... :)

2. blackpool

blackpool New Member

Trophy Points:
    0

Un cont paypal exista? tot caut si nu gasesc...sa imi trimit si eu mica contributie -santa- anta-

3. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
  4. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
  5. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Salut

Daca dai click pe link-ul trimis de admin mai sus, in pagina care se deschide, chiar la sfarsit, vei vedea un buton Make a donation, care deschide o pagine de donatie prin PayPal.

Daca nu vezi butonul atunci se poate sa ai probleme cu browser-ul si sa nu vezi toate elementele in pagina. Scrie pe noul topic despre erori pe versiunea noua a site-ului.

Mersi mult.

6. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Nota: perioada de primire a donatiilor pentru campania O viata mai buna pentru fiecare copil, se va incheia pe data de 1.12.2007 (pentru donatiile materiale) si respectiv 7.12.2007 (pentru donatiile banesti)

Multumim tuturor celor care au participat la aceasta campanie pana acum si asteptam in continuare donatiile celor care se vor lasa patrunsi de spiritul caritabil in apropierea sarbatorilor de iarna.

7. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0

-santa- anta- Am cumparat eu Costumul de Mos Craciun!!!

O sa il aveti ASAP! -hi5- i5-

8. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Nicole24 multumim mult. Important e ca acest costum il vom folosi in fiecare an de acum inainte, pt toate pretrecerile de Craciun organizate in tara. Este o investitie importanta cu atat mai mult cu cat este de lunga durata. -thankyou- hankyou-

PS: Nota - am legat o stransa prietenie cu doamna vanzatoare de la Clarks -hehe- ehe- si m-a asigurat ca imi pune la dispozitie 3-4 cutii de pantofi pe saptamana, asa ca nu e nevoie sa mai cautati. Cutii avem, trbuie doar sa le umplem. Faceti-va loc in dulapuri pt cadourile de Craciun. Daca nu dati la o parte din lucrurile vechi, nu veti avea unde sa le puneti pe cele noi :p

9. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Revin cu noutati despre campania noastra caritabila, care se apropie incet incet de final.

Am reusit sa adunam imbracaminte pentru copii cu varstele cuprinse intre 9 si 13 ani (cu aceasta ocazie vreau sa-i multumesc lui splash pt donatia sa datorita careia am ajuns sa completam si cadourile lipsa - poze atasate -thankyou- hankyou- ), asa ca o sa scoatem asta din lista. Scoatem si costumul de Mos Craciun pe care l-a donat Nicole24 -applause- pplause- . Asadar, lista bunurilor de care avem in continuare nevoie este urmatoarea:

- imbracaminte baieti 14-16 ani
    - jocuri, jucarii fete 9-14 ani
    - jocuri, jucarii baieti 9-15 ani
    - CD-uri si DVD-uri cu muzica/programe/filme pentru copii
    - vitamine pentru copii (orice suplimente nutritionale care se gasesc in farmacii si care sunt destinate copiilor si adolescentilor)
    - echipament sportiv
    - scutece
    - decoratiuni pentru pomul de iarna care sunt inca in stare de folosinta (luminite; globuri - preferabil de plastic; beteala etc)

Mai avem doar 2 saptamani pana trimitem cadourile in tara asa ca haideti sa facem un efort si sa ducem la bun sfarsit ceea ce ne-am propus. -saint- aint-

10. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
  11. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Ieri m-a abordat mama unei prietene (British by birth) care m-a surprins intrebandu-ma ce trebuie sa stranga de la clubul ei de doamne peste 60 de ani, pt copii orfani din Romania. Am ramas putin socata pt ca doar ce o cunoscusem si in nici un caz nu mai vorbisem cu ea despre campania noastra. Povestea este ca intr-o zi a vazut-o pe fiica ei carand cutii de pantofi, si intreband pt ce sunt, a aflat de cadourile pt copiii de la Focsani samd, si atunci s-a hotarat sa ne ajute si ea.

Concluzia: asa cum am spus inca de la inceput, o modalitate excelenta prin care ne puteti ajuta, este sa faceti cunoscuta campania noastra publicului care nu a ajuns inca pe site-ul romani-online.co.uk Vorbiti-le colegilor de munca, prietenilor, vecinilor, cunostintelor etc pentru ca sunt sigura ca printre ei se vor afla si oameni care vor sa ne ajute, si cu cat stiu mai multi despre intentia noastra, cu atat mai multe sanse avem sa ne atingem scopul.

12. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

Inca o donatie !!!! -weehee- eehee- -weehee- eehee- -weehee- eehee-

http://www.romani-online.co.uk/componen ... 1008_html/

Thank you so much Deborah for your generous donation! Now we will be able to afford 3-4 wheelchairs as well! The children will have such a great/different Christmas!

-hi5- i5-

13. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Va reamintesc ca, incepand cu 7.11.2007 adresa unde ne puteti trimite donatiile voastre este:

OANA GUSATU - POST RESTANTE

Richmond Post Office, W H Smith
    16-17 George St.
    Richmond
    Surrey
    TW9 1JS

14. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Dear members of our community,

It is my greatest pleasure to announce that with the last donation, made yesterday, we reached our target of £1500 that we had in mind when we started this campaign.

I'd like to take this opportunity to thank Ms Deborah Resing and Mr Jorgen Behrens for their most generous donation of £750. Their kind gesture not only doubled the amount of money we managed to raise in the past 5 months, but also gave us the chance to buy 5 new wheelchairs for the children in Focsani.

Despite the fact that they are not Romanians and have never been to Romania, they still donated money for our campaign and that's because of one Romanian person they know - me. I hope that during our next campaign, you will trust us and support us just as these people and many others did. Most of you don't know who we are and some of you had expressed their suspicions with regard to our campaign. We strongly hope that by the end of this campaign, we would have gained your trust and proved to you that all we want is to help the less fortunate ones.

Thank you once again to all of those who donated for our campaign and made this possible. We wont disappoint you.

Even if we reached our target you can still donate until 7th of December, because more money we raise, more chances we have to offer a better Christmas to the children in Focsani: better study and play conditions, a better life in general. After all, this is what we want: A BETTER LIFE FOR EVERY CHILD.

15. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Ma intreba cineva acum cateva zile, ce jocuri/jucarii se potrivesc copiilor cu varste de peste 10 ani. Am incercat sa ma fac un studiu de piata sa vad ce le putem oferi acestor copii, si mi-am dat seama ca, desi nu e usor sa le oferim jocuri la aceasta varsta (jocuri care sa nu fie in limba engleza) putem totusi sa le oferim altceva.

Asa am venit cu ideea de a cumpara pentru fete, dar si pentru baieti, obiecte de igiena personala. Banuiesc ca intr-un camin, unde se traieste la comun, e mai dificil sa ai o viata personala, si totusi, acesti copii trebuie sa fie curati si ingrijiti si de aceea au nevoie de:
    - periute de dinti (care mai de care mai colorate si mai simpatice - se gasesc in orice supermarket)
    - perii de par pt fete (colorate si foarte atragatoare - am vazut asa ceva la Superdrug, dar sunt sigura ca gasiti in orice supermarket)
    - clame si elastice de par pt fete (tot colorate si cu designuri care de care mai placute, pe care orice fata ar vrea sa le aiba in par)
    - pasta de dinti si chiar deodorante (pt copiii mai mari)

Ma gandeam ca daca reusim sa strangem destule produse, pe langa cadourile propriu-zise, vom oferi copiilor si o cutie cu produse de ingrijire personala. Daca vi se pare buna ideea, asteptam donatiile voastre pe adresa anterior mentionata.

16. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Pe lista noastra de cumparaturi, se afla si cateva covorase pt camera de joaca (imagini aici http://www.sportandplaybase.co.uk/produ ... d_play.htm ) care sa ii imbine pe copii la joaca.

Dupa cum vedeti, unele dintre ele reprezinta centrul unui oras cu mai multe strazi, pe care te poti plimba cu masina. Asa ca avem nevoie de masini si daca ne puteti ajuta, asteptam cu mare placere masini mici, mari, albastre, rosii, noi, vechi, tractoare, camioane, autobuze etc, numai sa aiba 4 roti si sa poata fi plimbate pe strazile micului orasel de pe covor.

Multumim -thankyou- hankyou-

17. casper

casper New Member

Trophy Points:
    0

Am incercat astazi sa trimit pe adresa asta cu Parcel Force prin post office si mi-au spus la posta ca adresa este invalida, mai precis post code-ul gresit? Helpppp!
    Am verificat cand am ajuns acasa daca adresa de pe forum este cea de pe pachetul meu si este!

18. mariasexybody

mariasexybody New Member

Trophy Points:
    0

Hello,

Dupa cum am spus si inainte (lui Spin) imi pare foarte bine ca facem ceva pentru copii din Focsani. Firma mea a fost foarte sustinatoare de cauza , si am fost foarte surprinsa cand cativa parteneri si angajati au adus plasi intregi de jucarii.

Astazi le-am impachetat la birou si am strans patru cuti marisoare de jucari, carti si multe altele. Am trimis azi 3 cutii, mai asteptam cateva zile ca sa se umple si a 4a.

Sper ca sunt lucruri care le vor fi de folos si nu numai. Tocmai ma uitam la paginile anterioare (pag 10) si am observat ca cineva a specificat sa nu se trimita jucari de plus si cu colturi ascutite??? De ce? Am trimis multi ursuleti si papusele, si jucari cu colturi. Imi pare rau daca nu trebuia.

Eu si firma mea suntem foarte hotarati sa sprijinim cauze similare in viitor.

Va multumesc pentru ce faceti si sper ca copii vor avea un Craciun deosebit.

19. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Casper,

Imi pare rau ca ai avut probleme la trimiterea coletului -sad4- ad4- . Dupa cum poti verifica si aici http://www.whsmith.co.uk/whs/Go.asp?STO ... UMBER=5904 , adresa este corecta. Peste tot in Anglia, Post Office si WH Smith au inceput sa lucreze in parteneriat, WH Smith deschizand oficii postale in magazinele lor. Asa se prezinta lucrurile si in acest caz. Adresa este cea corecta. Incearca sa explici celor de la posta ca este vorba despre trimiteri la serviciul Post Restante si zi-le sa verifice ei daca nu te cred, adresa oficiului postal din Richmond, Surrey (ei au acces la o baza de date interna care le arata adresa fiecarui oficiu)

Maria,

multumesc mult colegilor tai de munca. Ajutorul si suportul lor sunt admirabile. Voi scrie un mesaj de multumire si in engleza, daca crezi ca il va citi cineva aici pe forum, sau daca vrei da-mi cateva adrese de mail sa le scriu. Cat despre jucarii nu-ti face probleme. Orice nu accepta acest camin, se va transfera automat catre campania de anul viitor, de care va beneficia alt camin de copii, cu alte reguli in ceea ce priveste jucariile si bunurile donate. Nici o jucarie nu va fi irostia -ahaa- haa-

Spin, moderator

20. casper

casper New Member

Trophy Points:
    0

Nu-i problema, se rezolva.
    Ma duc maine la alt oficiu. Eu am crezut ca sunt suficient de fraiera incat sa fi omis/gresit ceva in adresa. Maine ma duc la alt oficiu si le spun sa-l trimita asa ca o sa gaseasca adresa si gata.Merci de ajutor! -love2- ove2-

Share This Page