15.1 C
London
Monday, September 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

O VIATA MAI BUNA PENTRU FIECARE COPIL - Campanie 2007

Discussion in 'CAMPANIILE NOASTRE' started by spin, Jun 18, 2007.

1. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Campanie caritabila 2007

Cata246 ma bucur foarte mult ca te-ai hotarat sa te alaturi campaniei noastre. Dupa cum cred ca ai observat, ne e foarte greu sa mobilizam romanii din UK pentru o cauza buna (sunt aproape 400 de membri pe forum si doar 27 au hotarat sa ne sprijine).

Pe langa strangerea de donatii banesti si materiale pentru copiii orfani din Focsani, campania noastra isi propune si sa aminteasca romanilor din UK de unde au plecat. Exact asa cum spuneai si tu, multi am plecat de la mult mai putin decat avem azi, si nu ar fi rau sa ne aducem aminte ca sunt altii ramasi in tara care inca traiesc in saracie.

Adresa la care tu si copiii tai ne puteti trimite donatiile voastre este:

OANA GUSATU - POST RESTANTE

Richmond Post Office
    83 George Street
    Richmond
    Surrey
    TW9 1JA

Atentie: Va rugam nu uitati sa mentionati pe colet POST RESTANTE dupa numele destinatarului. De asemenea, va rugam sa folositi aceasta adresa pana pe 3.11.2007; dupa aceasta data vom fi nevoiti sa anuntam o noua adresa, deoarece oficiul postal cu care lucram isi va schimba locatia.

Daca trimiteti dupa 3 noiembrie va pot trimite un PM cu adresa noua.

Puteti trimite imbracaminte, incaltaminte, jucarii (inafara de jucarii de plus sau cu colturi si margini ascutite), vitamine pentru copii, scutece Pampers sau orice fel, articole sportive etc Pentru mai multe informatii click aici http://www.romani-online.co.uk/content/view/5748/7/

Multumim inca o data din suflet pentru ca ne sunteti alaturi!!! -wave-

2. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

mi se pare absurd ca e un nr asa de mic ai cei carora vor sa ajute,probabil se datoreaza faptului ca mai toti cei de pe forum sunt mai "noi"in UK,dar chiar si asa,oricum,voi mai mobiliza si pe ceilalti romani de pe aici,nu e mult ,dar e ceva,si bine ca nu e vb numai de bani,acolo as fi mai sceptic,(eh,fire de roman),dar cu lucruri,orice!
    Pe scurt,cea mai mare bucurie a mea,e,sa vin seara de la servici,si sa-mi vad juniorii bucurosi,sanatosi,si plini de viata,si,multam lui D-ZEU,cam asa se-ntampla.Si stiti ce-mi amintesc?De anii aia cand eu eram ca ei,si,seara,cand imi faceam temele,odiosu ne taia curentu,asa ca aveam lumanarile pregatite,de mama.Si citeam,scriam si invatam,locuind la oras,la lumina lumanarilor.Multi din cei ce posteaza pe aici sunt tineri,si nu au "prins" timpurile alea,dar nu trebuiesc uitate.

3. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Am mai adaugat cateva jucarii la lista de donatii. Cadourile pentru copii incep sa devina realitate -gift-

PS: Nu uitati sa ne anuntati cand trimiteti coletele voastre la adresa indicata, pentru ca trebuie sa stim in ce zi sa mergem sa le ridicam de la posta!

Multumim.

4. netty

netty New Member

Trophy Points:
    0

Hmmm, sarbatorile se apropie cu pasi repezi.... dar oare la copiii din Focsani va veni Mos Craciun?

Doar de voi depinde acest lucru. Haideti sa le aducem zambetul pe buze, macar pentru o seara... seara de Ajun.

-ww-

5. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Buna netty3310. N-ai mai dat de mult pe la noi -wave-

Acum ca am vazut ca esti pe forum, am sa folosesc aceasta ocazie ca sa-ti multumesc pentru sprijinul acordat (netty a promis ca va fi alaturi de noi in ziua in care vom imparti cadourile copiilor) si pentru timpul si efortul pe care ni le vei pune la dispozitie atunci cand vom ajunge la Focsani (dupa cum spuneam, vor fi multe sarmale de invartit daca vrem sa indestulam toti cei 30 de copii, asa ca nu uita sa-ti aduci sortul de bucatarie -umbrela-)

6. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

Maine sunt off,ma duc la posta sa pun pachetul,nu e prea mult,doar haine,incaltaminte si ceva jucarii,dar sunt de buna calitate,sper sa fie de folos.

7. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

cata246 bineinteles ca lucrurile trimise de tine si de copiii tai sunt de folos si de foarte mare ajutor . Multumirile mele nu cred ca exprima nici pe jumatate fericirea acelor copii cand vor vedea ca cineva s-a gandit la ei anul acesta, si ca poate pt prima data in muult timp vor avea si ei cadouri de desfacut.

Daca nu insist prea mult, am sa te rog sa imi confirmi maine seara trimiterea si modul de expediere (banuiesc ca vei trimite pachetul cu serviciul standard) ca sa stiu peste cate zile sa merg la posta.

Multumesc -wave-

8. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

Am trimis azi pachetul,cu standard delivery,ca la first class era dublu si ceva ca pret,sper sa ajunga-n timp,si sper sa fie util,oricand mai organizati asa ceva,sper sa fiu pe faza mai devreme...

9. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

cata eu zic ca ajunge pana in decembrie -umbrela- asa ca nu-ti face probleme!

Lista donatorilor va fi actualizata imediat ce intru in posesia coletului.

Multmumim -wave-

10. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Stiti ce ma gandeam mai devreme? ca peste cateva luni, cand vom fi uitat toate neintelegerile si tensiunile de pe forum, vom realiza totusi ca ne-am ales cu ceva: multumirea ca am facut ceva impreuna, ceva trainic si nobil. Ma refer bineinteles la strangerea de fonduri spre binele orfanilor de la Focsani.

In aceeasi ordine de idei, anunt ca am mai primit cateva donatii substantiale de la goddess & co (goddess, te rog sa-i mentionezi tu pe cei implicati).

Multumim -wave-

11. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
  12. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
  13. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
  14. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Negrutxa hai ca mai vin si eu cu niste vesti bune. Cata246 azi am primit coletul de la tine (poze atasate). Daca stiam cat e de mare, ma duceam sa-l iau cu masina :p

Multumim mult pentru suportul tau.

PS. Negrutxa vreau sa transmit multumirile mele personale echipei de la Pilon pentru donatia substantiala facuta. Aproape am dublat suma. -dance- ance-

15. netty

netty New Member

Trophy Points:
    0

Incet, incet incep sa prinda contur cadourile...

-ww-

16. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Desi nu toata lumea se implica, sunt sigura ca toata lumea citeste noutatile despre campania noastra postate pe acest topic (14893 vizualizari la momentul scrierii acestui mesaj) asa ca, m-am gandit ca e cazul sa va aduc la cunostinta starea curenta a lucrurilor.

In momentul de fata am reusit sa strangem suficiente donatii astfel incat sa impachetam 16 cadouri pt fetite si baieti cu varste intre 2-8 ani si 16-17 ani. Dupa cum vedeti varstele de la 9 la 15 ani au ramas neacoperite in cadouri, asa ca daca va hotarati sa ne ajutati acum in ultima luna, sa oferim cadourile promise acestor copii, v-as ruga sa incercati sa donati urmatoarele bunuri:
    - imbracaminte fete 9-14 ani
    - imbracaminte baieti 9-15 ani
    - jocuri, jucarii fete 9-14 ani
    - jocuri, jucarii baieti 9-15 ani
    - CD-uri si DVD-uri cu muzica/programe/filme pentru copii
    - vitamine pentru copii (orice suplimente nutritionale care se gasesc in farmacii si care sunt destinate copiilor si adolescentilor)
    - echipament sportiv
    - scutece
    - decoratiuni pentru pomul de iarna care sunt inca in stare de folosinta (luminite; globuri - preferabil de plastic; beteala etc)
    - costum de Mos Craciun

Va multimim mult si speram ca impreuna vom reusi sa facem in asa fel incat aceste cadouri sa devina realitate iar orfanii de la Focsani sa se bucure de un Craciun la fel de frumos ca si al nostru! -angel2-

17. iris

iris Member

Trophy Points:
    16

ultima adresa postata ramane valabila sau s-a schimbat ceva?

18. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Salut Iris,

Ultima adresa postata mai este valabila doar pana la 6.11.2007.

Incepand cu 7.11.2007 adresa unde ne puteti trimite donatiile voastre este:

OANA GUSATU - POST RESTANTE

Richmond Post Office, W H Smith
    16-17 George St.
    Richmond
    Surrey
    TW9 1JS

19. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Dragi forumisti si sutinatori ai campaniei noastre, am deosebita placere sa va anunt ca deja am reusit sa impachetam aproape jumatate din cadourile necesare pentru copii de la Focsani -hi5- i5- . A fost un drum lung cu cateva abateri pe la oficiul postal, ca sa ridic coletele voastre, si pe la diverse magazine de incaltaminte ca sa adun destule cutii de pantofi -pt ca din pacate doar 2 persoane au trimis cutii-, dar am reusit, iar acum cu mandrie va prezint cadourile -weehee- eehee- . La cat mai multe, zic eu..

Multumim tuturor celor care au facut acest lucru posibil, si in special lui goddess care si-a petrecut duminica dupa-amiaza impachetand cadouri.

Asteptam in continuare donatiile voastre. Mai avem inca 15 cadouri de facut -dance- ance-

20. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page