15.1 C
London
Monday, September 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

O VIATA MAI BUNA PENTRU FIECARE COPIL - Campanie 2007

Discussion in 'CAMPANIILE NOASTRE' started by spin, Jun 18, 2007.

1. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
  2. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
  3. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Campanie caritabila 2007

Am remarcat faptul ca printre donatorii care au sustinut finaciar campania noastra, sunt si unii care au donat ?2 sau ?3. Nu putem decat sa le multumim ca ne sunt alaturi si ca ne-au ajutat sa mai inlaturam inca unul din motivele pe care oamenii le invoca atunci cand nu sunt hotarati sa doneze: motivul limitei inferioare.

Cum se spunea si mai devreme pe forum, unii poate se gandesc ca daca X a dat ?100 trebuie sa facem toti la fel, sau daca nimeni nu a donat mai putin de ?10 nu pot nici altii sa o faca. GRESIT! Dupa cum ati putut vedea din lista sunt si persoane care doneaza ?2, iar banii lor sunt la fel de bine veniti ca si ai celorlalti.

Asa ca haideti sa trecem peste toate piedicile fizice sau psihologice si sa luam parte cu totii la implinirea cu succes a obiectivelor campaniei noastre.

4. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38

Macar Subiectul este popular: -angel-

Topic: Campanie caritabila 2007 (Read 11521 times)

Admin,
    -pharao-

5. Anonymous

Anonymous Guest

-ww-

Azi a ajuns la 11675. Foaaaaaaaaaaaaarte popular!

Ma ia ameteala numai la gandul ca de s-ar fi strans o lira pentru fiecare citire a topicului!!!! -pc-

-time- Vremea trece, e deja 1 Octombrie ! Mult nu mai este pana la Craciun.

6. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Daca va hotarati sa profitati de vremea frumoasa de afara si sa iesiti weekend-ul asta la o bere sau la un suc, nu uitati sa puneti restul de-o parte, pentru campania "O viata mai buna pentru fiecare copil". Chiar si acest putin ne va ajuta sa strangem banii necesari implinirii obiectivelor campaniei noastre.

La cat mai multe beri! -beer-

7. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

Splash multumim mult pentru donatia ta! -ww- -beer-

New update:
    http://www.romani-online.co.uk/componen ... /#msg16649
    Ne cerem scuze ca nu am revenit cu detalii despre adresa unde puteti trimite lucrusoarele si jucariile inca, nu am gasit voluntari care sa le gazduiasca si a trebuit sa gasim solutii alternative (Spin a folosit metoda hocus pocus cu succes!) Cum avem confirmarea, va vom da adresa!

Multumim din suflet pentru sprijin -party- arty-

8. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Dragi tovarasi si prieteni, :) , daca bere n-ati baut in weekend, macar pantofi ati cumparat?

Am ajuns la acea etapa a campaniei noastre, unde incepem sa ne gandim la cum exact se va desfasura procesul caritabil din momentul pregatirii cadourilor pana in momentul impartirii lor de catre Mos Craciun, in seara de 22/23 decembrie. Si cum trebuie sa incepem cu inceputul, vom purcede la drum cu aranjarea, curatarea, si ambalarea cadourilor.

Aici interveniti voi si pantofii vostri: daca aveti prin casa o cutie de pantofi goala, care sa fie inca in stare buna, va rog sa ne-o trimiteti la adresa ce va fi facuta publica saptamana aceasta. Ne-am gandit la care ar fi cea mai buna metoda sa impachetam cadourile copiilor, si am ajuns la concluzia ca avem nevoie de cat mai multe cutii de pantofi - pt ca sunt rezistente (si vor face fata cu succes drumului Londra-Focsani) si au un aspect ordonat.

De asemenea, daca va prisosesc poate cateva suluri de hartie de impachetat, atunci suntem foarte fericiti sa le primim, ca sa putem impacheta cadourile in ele. Ne-ati ajuta foarte mult daca resusiti sa ne trimiteti macar unul din aceste lucruri, pt ca altfel ar trebui deja sa incepem sa cheltuim din banii stransi pana in prezent, pentru cutii/pungi si hartie de impachetat.

Ar mai fi totusi o varianta: sa nu ne mai obosim cu cadouri si impachetari si sa aruncam toate lucrurile la un loc, si sa-i lasam pe saracii copii sa aleaga din gramada ceea ce au ei nevoie, dar cred ca niciunul dintre noi nu imparte in acest mod cadouri de Craciun. -no-

Va multumim inca o data ca ne sunteti alaturi!

9. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

In cazul in care aveti cutiile de pantofi pregatite (si/sau alte lucruri care va prisosesc si care credeti ca ar fi folositoare unor copii cu varste intre 2 si 17 ani) va rugam sa le trimiteti pe adresa:

OANA GUSATU - POST RESTANTE

Richmond Post Office
    83 George Street
    Richmond
    Surrey
    TW9 1JA

Atentie: Va rugam nu uitati sa mentionati pe colet POST RESTANTE dupa numele destinatarului. De asemenea, va rugam sa folositi aceasta adresa pana pe 1.11.2007; dupa aceasta data vom fi nevoiti sa anuntam o noua adresa, deoarece oficiul postal cu care lucram isi va schimba locatia.

Va multmim!

10. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Cand trimiteti ceva la adresa mentionata mai sus, va rugam sa ne anuntati fie aici pe forum, fie in privat, pentru ca trebuie sa fim instiintati la timp astfel incat sa organizam colectarea eficienta a pachetelor de la posta.

11. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0

okey, cu lucrurile este okey, toata lumea a inteles . Cum ramane cu transparenta ? :p

12. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

AnnoMundi am inteles ca vrei (sau crezi ca lumea ar vrea) sa vada extrase de cont si chitante, ca sa existe o maxima transparenta. Dupa cum s-a mai spus pe forum, chitante dovedind distribuirea si folosirea amanuntita a banilor, vor fi facute publice in ianuarie anul viitor.

Cat despre extrasul de cont, eu cred ca nu este neaparat necesar atat timp cat am facut public un total al donatiilor, care va fi egal cu totalul cheltuit si dovedit prin chitante. De aceea am si cerut sa donatorii sa-si faca numele cunoscut: pt ca atunci oricine crede ca a donat si nu se regaseste in lista, poate sa ne traga la raspundere.

Atat timp cat nimeni nu spune: Am dat ?10 dar numele meu nu apare, atunci inseamna ca lipsesc niste bani si avem o problema. Noi banii nu ii putem folosi in scop propriu pt ca atunci nu ne-ar mai iesi totalul.

In concluzie, atat timp cat TOTI donatorii se regasesc pe lista cu suma EXACTA pe care au donat-o si atat timp cat totalul sumei donate este egal cu totalul sumei cheltuite, deci nu lipseste nici un ban, chiar nu vad cum s-ar putea comite vreo greseala.

Mersi pt intrebare. Sper ca ti-am dat un raspuns satisfacator. -wave-

13. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0

Am si eu intrebare destul de ciudata : cutiile trebuie neaparat sa fie de pantofi? Ca eu mai am si de alte cele si ma gandeam daca ar fi bune de ceva...

O seara buna .

14. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0

dap, merge ...

15. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

oana_bebelusha e foarte buna intrebarea ta. ORICE FEL de cutii sunt bune atat timp cat sunt inca intr-o conditie fizica satisfacatoare si sunt de marimea unei cu tii de pantofi (aproximativ).

Cred ca de aceea nu am primit nici o cutie pana acum, pentru ca nu toata lumea are cutii depantofi. Sa vezi de acum inainte cate o sa primim! :)

16. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Am primit primele donatii materiale, dupa cum vedeti in pozele atasate. Multumim mult AnnoMundi. Sunt sigura ca acei copii carora le sunt adresate se vor bucura de ele.

Numele tau va fi trecut in scurt timp pe lista donatorilor.

Multumim inca o data -wave-

17. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Donatii campania: O VIATA mai buna pentru fiecare COPIL - 2007

Lista donatorilor de bunuri materiale

1. Razvan Dragut
    2. Oana Gusatu
    3. Alina Anastasiu
    4. I.C. Frandes
    5. Cerasela Cochintoiu
    6. Cristina Samara
    7. Gabriela Popa
    8. Maria Moffat si colegii (Paul Renz, Gareth Mcgee, Mandy Currie, Fiona Bell, Barbara Acheson, Evelyn Landles)

18. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Tot de la AnnoMundi am primit si prima cutie de pantofi -umbrela-

Asa ca primul cadou pentru copiii de la Focsani mai are putin si prinde forma.

Asteptam in continuare cutii de carton goale, de orice fel, de orice culoare!

Adresa pe care le puteti trimite o gasiti mentionata intr-un mesaj anterior!

-angel2-

19. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Dupa cum merge vorba printre noi, inteleg ca multi dintre membrii forumului sunt de parere ca ar fi mai eficient si mai cuviincios sa derulam campania noastra in ultimele luni dinaintea marelui eveniment. Astfel multi dintre noi ar fi mai tentati si mai motivati sa ia parte in cadrul campaniei, daca ne-am afla mai aproape de Sarbatori.

Desi intelegem pe deplin motivele voastre, trebuie sa anuntam cu parere de rau ca perioada de colectare a bunurilor pentru copiii de la Focsani se va incheia pe 1 Dec. Motivele care au condus la aceasta decizie sunt:
    - timpul relativ scurt pe care l-am avea la dispozitie pentru sortat, impachetat si transportat dupa 1 Dec
    - programul firmelor de transport cu care vom colabora pentru a duce cadourile la Focsani este mult mai scurt si mult mai incarcat in luna decembrie, datorita sarbatorilor de iarna (inca nu am stabilit ce firma vom folosi pentru transportul cadourilor, dar orice am hotara, va fi influentat puternic de programul de lucru al firmelor de transport)
    - timpul scurt care ar ramane la dispozitia organizatorilor pentru pregatirea evenimentului din22/23 Dec in prezenta personalului managerial de la Centrul de Recuperare Focsani in cazul in care ne-am angaja sa colectam lucruri si dupa data de 1 Dec

In concluzie, asteptam in continuare donatiile voastre materiale pana la 1 Dec a.c.

Multmuim pentru intelegere

20. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

buna,abia acum am bagat in seama si eu acest topic,am doi juniori aici cu mine de 7 si 9 ani,care bucurosi ar trimite cate ceva din lucrurile lor,cand le-am explicat despre ce e vorba (in weekend au voie sa stea pana mai tarziu si se tot invart pe langa mine),asa ca v-as ruga sa-mi trimiteti la adresa de mail unde si ce pot trimite,sub ce forma,de asemenea.atat ma pot gandi,acum 5 ani eu eram acolo,in situatia de a avea nevoie de CEVA,pt copiii mei.

Share This Page