8.8 C
London
Wednesday, March 03, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

O VIATA MAI BUNA PENTRU FIECARE COPIL - Campanie 2007

Discussion in 'CAMPANIILE NOASTRE' started by spin, Jun 18, 2007.

1. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Campanie caritabila 2007

Inca o idee: cunoasteti magazinele ieftine, de tip Pound Land, Pound Express, Pound Strecher s.a.m.d.?

Acolo se vand tot felul de articole utile si uneori chiar de buna calitate, la pretul de numai (ati ghicit) £ 1. Data viitoare cand mergeti la cumparaturi si cheltuiti £20, treceti si prin aceste magazine si cumparati unui copil un cadou de £1.

Multumim.

PS:Inainte de a cumpara ceva, va rugam sa revedeti detaliile despre cadourile si bunurile materiale ce le puteti oferi copiilor de la leaganul de copii din Focsani.

Acestea sunt:

jocuri si jucarii care sa stimuleze copiii atat fizic cat si intelectual (mingii, saltele cu apa sau din buret recomandate activitatilor de miscare si intretinere musculara)

jucarii luminoase si zgomotoase (instrumente muzicale)

jucarii moi si maleabile

evitati jucariile de plus (nu sunt recomandate copiiilor cu dizabilitati deoarece contravin normelor de igiena personala), jucariile cu margini rigide si protuberante care pot cauza accidente

scutece de diferite marimi (datorita dizabilitatilor lor fizice sau neuropsihice, acesti copii nu pot folosi facilitatile sanitare )

articole de imbracaminte

produse de igiena personala (pasta si periute de dinti, sampon, creme hidratante)

2. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
  3. mikee

mikee New Member

Trophy Points:
    0

Salut admin ..., pot dona 10£ dar cum sa fac ca timp nu am decit prin transfer bancar presupun .. have nice day

4. clau_o

clau_o New Member

Trophy Points:
    0
  5. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

Multumim frumos Mikee.

-ww-

6. Anonymous

Anonymous Guest

Cred ca dupa o perioada de relax si party avem datoria sa amintim despre campania noastra.
    Orice contributie este binevenita si sunt sigura ca va va ajuta sa va simtiti minunat, ca doar ajutati niste copii in nevoi.

Avem nevoie de ajutor sa extindem lista donatiilor!

Multumim in numele copiilor !

-sunny-

7. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Sper ca ati petrecut vacanta de vara asa cum v-ati dorit, si ca v-ati intors cu forte proaspete la viata de zi cu zi, cu micile ei bucurii cotidiene, cu responsabilitatile si grijile ei.

Printre acestea din urma, trebuie sa amintim si datoria noastra de romani, de a-i ajuta pe cei ramasi in Romania si de a imbunatati -ata cat ne sta in putinta - viata celor mai putin norocosi decat noi.

Va reamintesc cu acesta ocazie ca " O viata mai buna pentru fiecare copil" - campania noastra caritabila, continua si are nevoie de sprijinul vostru mai mult ca niciodata.

E deja septembrie, si mai avem doar 3 luni la dispozitie sa strangem fondurile necesare implinirii obiectivelor noastre. Asa ca daca vreti sa ne ajutati sa le oferim copiilor din Focsani un Craciun de neuitat, acum este timpul sa actionati. Apasati aici pentru detalii http://www.romani-online.co.uk/content/view/5748/7/

8. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Imi pare rau ca trebuie sa va reamintesc in fiecare zi despre campania noastra, dar daca nu participa nimeni altcineva la discutie, atunci subiectul dispare din topul celor 10, si nu-i mai da nimeni atentie. Iar eu nu-mi pot permite sa las lucrurile sa treaca in uitare si neglijenta, pentru ca atunci nu ne-am mai atinge scopul - iar scopul nostru trebuie atins pentru ca o datoram cauzei noastre si copiiilor pe care ne-am propus sa-i ajutam.

9. administrator

Trophy Points:
    38

Absolut de acord!

Admin,
    -pharao-

10. netty

netty New Member

Trophy Points:
    0

Eu sunt mai noua pe aici, dar mi-a placut foarte mult aceasta initiativa. Felicitari! -ww-
    Sunt inca in .ro, dar voi incerca sa va ajut pe cat pot.

11. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

netty3310 iti multumesc mult pt decizia ta de a ni te alatura in aceasta campanie. Ma bucur ca ai ales sa ne sprijini in ceea ce facem, mai ales pt ca aceasta campanie era planuita sa stranga fonduri de la romanii din UK (care, dupa cum se lauda ei si dupa cum s-ar crede) ar avea mai multe posibilitati financiare decat cei din Romania. Faptul ca cineva din tara incearca sa ne ajute, cand romanii de aici sunt mai mult sau mai putin interesati de astfel de demersuri caritabile, ne bucura enorm.

Daca imi dai pe privat detaliile tale de contact, iti promit ca vom tine legatura. Mi-ar placea sa ni te alaturi in zilele desfasurarii fazei finale ale proiectului, la Focsani. Avem nevoie de cat mai multi voluntari pentru organizarea camerei de zi pt copii si impartirea cadourilor.

12. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0

In dimineata asta am trimis si eu prima donatie.

13. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Motanik, iti multumim mult. Sper sa ne fii alaturi si in continuare. Esti unul dintre oamenii pe care stim ca ne putem baza cu incredere.

14. administrator

Trophy Points:
    38
  15. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Daca nu v-am convins inca sa donati campaniei noastre, poate ceea ce veti vedea aici http://www.mdri.org/ , va fi de ajuns sa va convinga. Daca nu va place sa vedeti astfel de imagini tulburatoare, haideti sa facem ceva pentru acesti copii si altii ca ei!

16. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Pentru ca noi nu doar va cerem banii ci ne si amintim sa va multumim pentru ajutorul si donatiile voastre, vreau sa multumesc tuturor celor care ne-au ajutat pana in acest moment, si in special lui oneill333, netty3310 si oana_bebelusha, ultimii membri ai comunitatii noastre care si-au exprimat interesul fata de campania noastra si ne-au acordat sprijinul lor.

17. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

IMPORTANT: copiii din Focsani, carora le este dedicata aceasta campanie caritabila, au nevoie urgenta de cateva carucioare pentru invalizi (wheelchairs), care sa le dea mai multa independenta, sa ii ajute sa se miste in voie, fara a astepta ajutorul ingrijitorilor. Daca aveti posibilitatea sa achizitionati astfel de carucioare la mana a doua sau daca ne puteti da informatii despre unde am putea gasi asa ceva (cunostinte, prieteni, firme specializate, charity shops) va rugam sa ne contactati imediat.

Multe multumiri.

18. administrator

Trophy Points:
    38
  19. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

ClassicAlina, m-ai intrebat de unde bani? Nu cerem mult, si nu cerem pentru noi. ?1 de persoana ar fi de ajuns, pentru ca daca fiecare membru ar dona ?1 am strange de ajuns bani.

Daca cineva nu ne poate ajuta cu bani, suntem bucurosi sa donati bunuri materiale (vezi descrierea campaniei in susul paginii) sau sa va implicati fizic, impachetand cadouri, transportand donatiile sau ajutandu-ne sa decoram carmea de zi a copiilor la caminul din Focsani.

20. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Insist atat cat este nevoie ca sa ating scopul pe care si l-au propus organizatorii acestei campanii. Am promis conducerii acestui camin ca ii vom ajuta si nu ar fi corect fata de ei daca nu am face tot ce ne sta in putinta sa realizam ceea ce ne-am propus. Nu e bine sa promiti ceva si apoi sa nu faci ceea ce ai promis doar pentru ca unii oameni considera ca insisti prea mult. Si sa stii ca nu este prea mult, nimic nu este prea mult, nici macar de ajuns. Nu cred ca acei copii, care au nevoie de ajutorul nostru, considera ca insist prea mult.

Share This Page