11 C
London
Friday, December 06, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

O VIATA MAI BUNA PENTRU FIECARE COPIL - Campanie 2007

Discussion in 'CAMPANIILE NOASTRE' started by spin, Jun 18, 2007.

1. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Campanie caritabila 2007

Cu mare placere, Casper! -eyebrows2- yebrows2-

2. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Nu-mi vine sa cred ca va cer asa ceva, dar VA ROG NU MAI TRIMITETI COLETE CU DONATII la adresa anterior mentionata.

Am primit plangeri din partea oficiului postal cu care lucram, cum ca nu mai fac fata volumului mare de colete trimis pe adresa lor. In alte cuvinte, am reusit sa mobilizam atat de multi oameni, incat cei de la posta primesc prea multe pachete si nu le pot face fata (ei spun ca nu au spatiul necesar pt depozitare)

Asa ca, pana cand rezolvam aceasta problema (si cred ca asta se va intampla incepand de la anul, pt ca acum mai este doar o saptamana pana la incheierea campaniei noastre pt donatiile materiale) va rog sa nu mai trimiteti donatiile voastre pe adresa deja anuntata. Daca insa ati cumparat ceva special pt copii de la Focsani si daca pachetul dvs este destul de mic (asta inseamna 20x20cm, in care incap sa spunem 1-2 masinute/5 periute de dinti/2 DVD-uri/3 CD-uri) puteti inca sa-l trimiteti.

Pt orice alte nelamuriri si probleme, va rog sa ma contactati printr-un mesaj privat.

Mii de multumiri celor care au blocat intrarea in oficiul postal cu coletele trimise de ei -applause- pplause- -hehe- ehe-

Spin, moderator

PS: Cristina am primit astazi donatiile de la tine. Se vede ca ai luat aminte de lista noastra in care am trecut ce mai aveam nevoie si ne-ai trimis lucruri cu care putem completa cadourile copiilor de varste mai mari. Multumim si pentru masinute. Ai fost pe faza -ahaa- haa- Poze voi atasa in urmatoarele zile

3. casper

casper New Member

Trophy Points:
    0

Azi am trimiss!! Am trimis dejaaa!!! Mai ajunge?
    Incompetentul de acum doua zile nu stiu ce facuse,cei de astazi mi-au spus ca nu-si dau seama cum de i-a dat adresa invalida.

4. casper

casper New Member

Trophy Points:
    0

Buna !
    Am resit sa trimit azi. Eu sper sa-l primeasca sincer ,ca tot datorita incompetentei celor de la posta nu am reusit sa-l trimit data trecuta.
    Numele meu este Popa Gabriela.
    Te-am puat!

5. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Dragi compatrioti (si nu numai)

Sunt foarte bucuroasa sa va anunt ca pe cat de sceptica eram la inceput, cu privire la volumul donatiilor pe care vor reusi sa le strangem pana la sfarsitul campaniei, pe atat sunt de multumita acum.

Numai saptamana asta am primit 5 cutii mari incarcate cu lucruri pt copiii de la Focsani. Tot ce era in lista avem in momentul de fata: creioane colorate, masinute (cateva zeci), cuburi de construit pt copii mai mari de 7 ani etc.

Nu pot decat sa va multumesc din suflet celor care ati donat campaniei noastre. Inca nu-mi vine sa cred ca am reusit ce ne-am propus. Acum chiar ca NU MAI ESTE NEVOIE SA TRIMITETI DONATII MATERIALE pt ca sincer cred ca avem de ajuns. Cu banii stransi vom face cateva cumparaturi care nu puteau fi inscrise pe lista donatiilor materiale sau lucruri pe care inca nu le-am primit (scutece, vitamine etc) Bineinteles ca va vom tine la curent cu tot ceea ce facem.

Sunt foarte fericita ca am strans atat de multe lucruri! Va multumesc din suflet in ca o data.

PS: Cristina, atasez aici pozele cu lucrurile trimise de tine. casper nu-ti face probleme, voi ridica coletele tale luni.

6. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0

Oana , felicitari pentru entuziasmul cu care ai mobilizat forumul. -congrats- ongrats-

-hi5- i5-

In sfarsit va veni Mos Craciun si la Caminul de copii din Focsani! -santa- anta-

La mai mult si la mai mare!!! -staycool- taycool-

7. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Astazi am ridicat si ultimele colete de la posta.

Casper, multumim mult pentru donatia ta. Sunt sigura ca acei copii de la Focsani vor folosi lucrurile trimise de tine cu foarte mare placere. Multumim mult si pt voucher. Unde il putem folosi? Woolworths poate? Pozele sunt atasate.

Maria, pentru ca donatiile trimise de tine si colegii tai sunt atat de voluminoase, trebuie sa atasez poze separat. De asemenea, voi scrie si un mesaj de multumire colegilor tai. Gestul lor a fost impresionant.

Multumiri tuturor inca o data.

PS: Am primit un walkman, asa ca daca aveti la dispozitie o pereche de casti care nu va folosesc sau niste casete cu muzica, le primim cu mare placere.

8. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

In atentia tuturor donatorilor campaniei noastre si nu numai:

Va anunt ca in acest moment ia sfarsit, in mod oficial, perioada dedicata strangerii de fonduri pentru copiii de la Centru de Recuperare si Reabilitare a Copiiilor cu Dizabilitati din Focsani.

Donatii materiale nu mai putem primi pentru ca eu personal sunt foarte ocupata impachetand tot ce am strans pana acum ca sa le putem trimite in tara in cursul saptamanii viitoare, pe cand ceilalti doi organizatori se chinuie sa gaseasca spatii de depozitare suficiente si adecvate pentru lucrurile trimise de voi.

Donatiile in bani sunt suspendate incepand din aceasta seara, pentru a permite ultimelor tranzactii, aflate in curs, sa se incheie pana la sfarsitul saptamanii, astfel incat sa putem transfera apoi banii din contul PayPal unde au fost stransi (acest proces dureaza intre 7 si 10 zile lucratoare, de aceea trebuie initiat cat mai devreme)

Tot acum trebuie sa va amintesc ca suma trecuta in lista donatiilor nu este suma pe care o vom incasa la finalul transferului, deoarece PayPal va opri un procent din aceasta suma, reprezentand taxa de administrare. Va vom anunta care este bugetul nostru exact, in momentul in care avem aceasta informatie.

Multumim inca o data celor care ne-au ajutat. Rezultatul este intr-adevar covarsitor. -weehee- eehee-

9. casper

casper New Member

Trophy Points:
    0

La Woolworths cred ca este cel mai indicat ca mai merge la River Island, Halfords si magazine d-astea dar nu au lucruri pentru copii.
    Extraordinar gestul colegilor tai,Maria! Trimite-le laudele si gandurile noastre de bine! Ce oameni deosebiti!

10. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

He he...multumim de lamurire. Nu mergeam sa-l folosim in River Island oricum. Vroiam doar sa stiu cu precizie unde poate fi folosit, deoarece nu scrie nimic pe el.

Mersi inca o data pt donatia ta generoasa,

Spin

PS: Lista donatiilor actualizata: http://www.romani-online.co.uk/componen ... een,1/#new

11. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

Inca o donatie, sa fie oare ultima? -eyebrows2- yebrows2- -applause- pplause-

Multumim din suflet domnului Timisica pentru donatia dumnealui. -santa- anta- -love2- ove2-

12. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Dear Maria Moffat & Co

Thank yo all so much for your kind donation. I was bewildered to receive 4 giant size boxes from you, full with games, toys and clothes for the children in Focsani. Your effort will be very much appreciated when these children will be opening their Xmas presents. Sending in so many useful items, you made our life (and theirs, most importantly) so much easier.

Thanks again!

PS: pictures will be attached shortly

13. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Pt ca multi membri ai forumului ne-au cerut cat mai multa transparenta in realizarea acestei campanii caritabile, si pentru ca nu vrem sa-i dezamagim nici pe ei nici pe cei care au donat (ba dimpotriva, vrem sa va sporim increderea in noi si-n ceea ce facem), ma voi tine de cuvant si va voi rezuma in cateva propozitii activitatea noastra, a organizatorilor, din ultimele zile:

1.Am luat legatura cu conducerea centrului din Focsani si am aflat detalii despre spatiul care ne va fi pus la dispozitie pentru realizarea planurilor noastre, astfel incat sa stabilim in prealabil un plan de amenajare a camerei de joaca

2.Conform acestui plan, am stabilit sa cumparam piese de mobilier, jocuri, jucari, piese de decor etc, dintre care, pana la acest moment, am achizitionat urmatoarele (vezi lista si pozele atasate)

3.Am achizitionat pe 5 scaune pentru invalizi noi (£322.85)

4.Adi si Leti au atras atentia presei din Focsani cu privire la campania noastra, astfel incat sa avem invitati in ziua de 23 decembrie si reprezentatni mass-media care sa ofere publicului si un punct de vedere exterior si obiectiv asupra proiectului nostru

5. Eu, personal, am gasit luminite de brad -weehee- eehee- .... ha ha....macar sunt gratis, si nu trebuie sa mai platim si pentru ele -aha- ha-

Cam atat pentru moment, vom reveni cu amanunte.

14. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Casper,

vreau sa te anunt ca am folosit voucher-ul tau la Woolworths si am cumparat un set de cuburi de constructii de tip lego. Pza atasata.

Multumim mult!

15. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

Donatiile materiale, cadourile si scaunele cu rotile vor pleca spre Focsani prin amabilitatea Firmei Crespo.

Mii de multumiri domnului Baghiu pentru ca ni s-a alaturat acestui scop nobil de a aduce un zambet pe buzele copiilor din Focsani. O viata mai buna pentru fiecare copil, nu?

Adaugam asadar Firma Crespo la lista donatorilor acestei campanii!

-kiss- iss-

Crespo ofera servicii de coletarie £1.5kg
    077 8780 6751
    079 5103 1803
    020 8345 6161

16. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Donatii campania: O VIATA mai buna pentru fiecare COPIL - 2007

Crespo ne ajuta sa transportam in siguranta bunurile materiale donate de dumneavoastra si scaunele cu rotile achizitionate (5 la numar). In total avem 23 de cutii!

Oana si echipa ei, veti fi foarte ocupati la Focsani! De abia asteptam sa vedem fotografii!

Mii de multumiri domnului Baghiu de la Crespo!

-applause- pplause-

17. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Noutati despre campania noastra:

Maine,13.12.2007, eu voi pleca in tara si voi incepe sa pun in practica, la fata locului, planurile si ideile noastre prezentate pe forum.

Pe 15.12.2007 ma voi intalni pt prima data cu Dna Chelmus, directoarea Centrului de Reabilitare Focsani si voi vizita, tot pentru prima data, caminul si copiii aflati in ingrijire acolo.

Apoi, pe 22-23.12.2007, ma voi intoarce la Focsani impreuna cu o echipa de 5 persoane, incluzand 3 voluntari si 2 membri ai comunitatii Romani-Online, Andrei Stanciu (andreiutzu) si Eliza Carpov (netty). Daca se mai afla cineva in tara in perioada respectiva si vrea sa ia parte, alaturi de noi, la evenimentele de la Focsani, va rog sa ma contactati printr-un pm.

Ma intorc cu detalii, informatii, marturii si material foto/videdo in ianuarie.

Pana atunci, sarbatori fericite tuturor!

Spin, moderator

18. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0

Felicitari pt ca ai tinut atat de tare la campania asta, pt ca nu ai renuntat niciodata sa speri, pt ca nu te-ai dat inapoi de la nimic, pt ca ai reusit!

Pt cine nu o stie pe Oana (spin), pot sa spun eu ca e o mana de om dar are un suflet urias si asta s-a vazut foarte bine de-a lungul acestei campanii. Ma bucur sincer de reusita.

Stii, imi vin acum in minte reclamele alea la mastercard, o chestie costa x, alta y si as putea aplica pe cazul asta, fericirea copiiilor din Focsani Craciunul asta: de nepretuit.

Oana, Leti, Adi si toti donatorii nostri care au facut posibil ca acesti copii sa aiba o viata putin mai buna, va multumesc pt ca va pasa!

Doamne ajuta sa schimbam si la anu' sarbatorile altor copii la fel de nevoiasi!

Sarbatori fericite organizatorilor de campanie, donatorilor, copiiilor si personalului de la casa de copii din Focsani si tuturor membrilor Romani Online si familiilor lor! -staycool- taycool-

19. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

-hello- ello-

Coletele au fost luate in aceasta dupa amiaza si vor pleca spre Focsani maine dimineata. In total au fost 260 kg! Multumim Crespo pentru ajutorul substantial acordat acestei campanii! -ahaa- -kiss- iss-

Oana este in Bucuresti (am inteles ca ninge -applause- -explain- xplain- -cold- old- ) si se pare ca s-au hotarat sa mearga la IKea duminica pentru a face ultimele cumparaturi pentru amenajarea camerei de zi. -applause- Ne apropiem cu pasi repezi de realizarea obiectivului acestei campanii !

Multumim din nou tuturor membrilor ce au contribuit la aceasta campanie. Fara voi, nu am fi putut oferi copiilor din Focsani un Craciun mai frumos decat cele de pana acum!

-santa- anta-

20. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0

Ziarul de Vrancea a publicat un scurt articol referitor la campania Romani Online.

5 decembrie 2007

Sprijin pentru copii cu dizabilitati

O mana de tineri romani stabiliti in Anglia si plecati din Vrancea
    realizeaza in prezent o campanie caritabila pentru copiii cu
    dizabilitati de la Centrul de Recuperare si Reabilitare din Focsani.
    Nicoleta Cherciu marketing manager la Romani Online a scris
    redactiei noastre pentru a ne informa asupra acestei campanii de
    ajutorare a celor 30 de micuti cu dizabilitati psihice si motorii aflati
    in Centrul de Recuperare si Reabilitare din Focsani. "Anul acesta,
    Romani Online a initiat o campanie caritabila pentru copiii de la
    Centrul de recuperare a copilului cu dizabilitati din Focsani, unde
    directoare este Doamna Chelmus. Co-ordonatoarea acestui
    proiect, Oana Gusatu se va afla in Focsani in zilele de 20-21
    decembrie 2007 pentru a amenaja camera de zi pentru copii, a
    inmana donatiile acumulate, a oferi carucioarele cu rotile pentru a
    ajuta copiii sa se deplaseze mai usor si bineinteles cadourile de
    Mos Craciun intr-o seara speciala", precizeaz Nicoleta Cherciu,
    marketing manager la Romani Online. Grupul de tineri vranceni
    inimosi a realizat cel mai apreciat site pentru romanii din diaspora
    care poate fi vizionat la www.romani-online.co.uk . (Doina Ganea)

Share This Page