14.3 C
London
Monday, July 13, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

o intrebare,si-a schimbat cineva angajatorul?

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by nelly, Dec 18, 2007.

1. nelly

nelly New Member

Trophy Points:
    0
    Dragi forumisti,cred ca ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns!
    Ce se intampla daca renunt la jobul pe care il am pt unul mai bine platit,in cazul in care precizez ca am card mov de aproximativ 3 luni,angajatorii au aplicat pt mine pt ami primi scrisoarea de aprobare,intrebarea e:risc sa nu mai primesc card mov daca plec de la angajatorii mei actuali mai repede de un an?
    A fost careva in situatia asta sau este cineva?
    Merci de ajutor!

2. nelly

nelly New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!
    Revin tot eu dupa mult timp ce am postat aceasta intrebare...
    Am ramas la angajatorul care il aveam pt ca nu am vrut sa risc sa ma mut la alt angajator cine stie poate nu mai imi aprobau HO alt card purple,apoi trebuia sa am 12 luni lucrate fara intrerupere mai mare de 30 zile si cred ca urmatorul card nu venea asa repede,concluzia e: am asteptat inca alte luni bune si iata-ma ieri am luat blue cardul si tot ieri am avut un interviu pt un job foarte bun si l-am obtinut tot ieri in aceeasi zi cu cardul!!! -party- arty- Ieri a fost cea mai fericita zi a noastra!
    Deci daca aveti blue cardul e foarte foarte simplu,l-am aratat si la interviu la directorul cu care am avut interviul,era super incantat ca nu am nevoie de documente si ca pot incepe repede fara probleme.
    Asa ca luni voi anunta demisia de la jobul actual pt o pozitie ce am obtinut-o mult,mult mai buna,dublu si inca ceva salarul,deci merita sa asteptati pana aveti documentele apoi daca nu sunteti destul de multumiti puteti oricand sa va cautati alt job.
    Bafta multa la toti si curaj ca noi romanii suntem cei mai buni!
    Va pup!

3. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari nelly pentru noul jobul, multumim ca ai impartasit cu noi experienta ta. Cu siguranta sunt si alti membri in situatia ta si mesajul tau ii vor ajuta.

-dance- ance-

4. nelly

nelly New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Negrutza!

Share This Page