9.5 C
London
Friday, December 06, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

NVQ si practica

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by dana.future, Jan 17, 2012.

1. dana.future

dana.future New Member

Trophy Points:
    0
    Imi puteti recomanda colegii care ofera cursuri NVQ si care asigura si practica sau te ajuta sa gaseti un job? Ma intereseaza, in special, domeniul financiar, dar sunt deschisa si altor domenii.

2. MagdaMC

MagdaMC New Member

Trophy Points:
    0
    Dana, nu cred sa existe cursuri NVQ in domeniul financiar.
    Citeste mai mult despre NVQ = National Vocational Qualifications.

Ajuta-te de prietenul google si cauta singura ce te intereseaza si in ce zona.

Nu va cauta nimeni pentru tine. Tu stii ce domeniu vrei, unde, cat iti permiti sa platesti, etc.

Spor!

3. Lancelot

Lancelot New Member

Trophy Points:
    0
    Nu cred ca vei gasi cursuri NVQ in domeniul financiar, acolo cursurile sunt universitare si profesionale.

Daca vrei sa lucrezi in domeniul financiar trebuie sa te decizi ce vrei sa faci: contabilitate, burse, analiza financiara, etc. si apoi iti cauti un curs.

Daca vrei sa devii contabil si ai diploma in stiinte economice din Romania atunci poti face ACCA sau CIMA care sunt cursuri profesionale (cursurile universitare pentru contabili nu vreau au valoare in practica), daca nu stii cu ce se manaca contabilitate atunci ar fi bine sa faci AAT-ul inainte.

4. dana.future

dana.future New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc, Lancelot! Ma intereseaza daca ati auzit de colegii care ofer NVQ si practica platita- nu ma intereseaza, in mod special, domeniul financiar. Am vazut, pe acest site, ca se recomanda anumite colegii, se discuta despre NVQ, dar nu am reusit sa aflu daca sunt colegii care te ajuta si sa faci practica. Sper ca sunt si persoane care au auzit sau au reusit sa faca cursuri NVQ si practica- cred ca ar fi util pt. toti sa aflam acest lucruscopul unui forum este circulatia unor inf. corecte.

5. dana.future

dana.future New Member

Trophy Points:
    0
    Sa stii ca Barnet College a avut, in 2011, NVQ course Cert in Business and Administration - m-a ajutat prietenul meu google sa aflu acest lucru. Oricum, asa cum am spus, scopul unui forum este circulatia informatiilor corecte si , daca pe tine te-a deranjat postarea mea, ar fi fost mai bine sa nu pierdem timpul si sa nu raspunzi. Daca voi afla, tot prin intermediul bunului meu prieten, ce colegii ofera NVQ in dom. financiar sau ORICE ALTE DOMENII si ofera si PRACTICA PLATITA, cred ca va fi util sa impartasesc aceasta inf. tuturor membrilor acestui site.

6. dana.future

dana.future New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca ar fi foarte util, pt. toti romanii din UK sau care vor sa vina acolo, sa aflam ce colegii ofera NVQ+practica platita- eu am auzit ceva de genul acesta, chiar pe acest site intrebau cativa membrii...

7. RazzyFUnik

RazzyFUnik New Member

Trophy Points:
    0
    si eu sunt interesat de o asemenea lista ... de recomandari

8. dana.future

dana.future New Member

Trophy Points:
    0
    Am gasit Barnet College- le-am trimis un mail sa vad daca ofera practica platita- va anunt, imediat cum primesc un raspuns

9. RazzyFUnik

RazzyFUnik New Member

Trophy Points:
    0
    Daca scoala care ofera NVQ cu practica platita nu are sediu in orasul in care locuiesti mai poti urma acest curs?
    De ex u stai in Worcester si scoala are sediu in Birmingham. Practica si cursurile desfasurandu-se la munca ...e o conditie?
    Multumesc

10. dana.future

dana.future New Member

Trophy Points:
    0
    din pacate, nu stiu

11. Lancelot

Lancelot New Member

Trophy Points:
    0
    In mod normal nu ar trebui sa fie nici o problema, aici nu e Romania ca daca nu ai "buletin de Bucuresti" nu te poti duce la buda publica din Piata Unirii.

Dar cel mai bine ar fi sa suni la colegiu.

12. RazzyFUnik

RazzyFUnik New Member

Trophy Points:
    0
    Poate face cineva o lista de recomandari de astfel de scoli?
    Scoli cu care au colaborat si au fost multumiti de serviciile lor.

Sau daca ne pot spune de care scoli sa ne ferim, in cazul in care au avut probleme , au cerut taxe neprevazute la inceputul cursului , au facut exces de zel sau altele.

Pe lista oficiala sunt multe si e greu sa iti dai seama ce si cum.

Multumim

13. RazzyFUnik

RazzyFUnik New Member

Trophy Points:
    0
    Salut
    A colaborat cineva cu http://www.workuk.co.uk/ ?
    Cat a fost costul? Ati fost multumiti de serviciile lor? Ofera work placement?

Voi incerca sa iau si eu legatura cu ei, insa daca sunt persoane care au luat contact practic cu ei ,ii rog sa ne impartaseasca si noua informatiile.

Multumesc

14. babis03

babis03 New Member

Trophy Points:
    0
    Prietenul google nu cred ca te ajuta asa de mult mai ales cand tastezi numai NVQ. Ar trebuii sa cauti intr-o regiune a Angliei unde te-ar interesa, poate un curs special care te-ar interesa, in ce perioada a zilei vrei, curs full-time curs part-time.

Share This Page