14.7 C
London
Friday, July 10, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

nu mai lucrez in Anglia am primit self assesment penalties

Discussion in 'AVOCATUL RASPUNDE' started by andromeda14, Mar 14, 2016.

1. andromeda14

andromeda14 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,
    Am plecat din Anglia inca din 1 dec. 2014. Am anuntat la HRMC ca plec si primesc corespondenta de la ei in Romania. Am facut in ian 2015 tax return cu o firma din Romania. Am uitat sau nu am stiut ca mai trebuie sa completez si pe anul 2015 tax return asa ca m-am trezit in 8 martie cu hartie datata 17 febr. de la ei ca am de platit amenda 100 lire. Ce sa fac acum? Sa trimit doar formularul cu toate campurile completate? Sa platesc amenda? Sa ma adresez firmei din Romania sa-mi faca inchiderea tardiva? Nu vreau sa trag teapa dar nici sa platesc degeaba, poate mai revin vreodata in Anglia! Anul trecut am primit hartie sa platesc taxa pt NINO si am platit! Anul asta mai trebuie sa platesc daca voi primi (desi inca nu am primit)?Va multumesc pentru raspunsuri!
    Cu stima
    Andrei

2. TMihai

TMihai New Member

Trophy Points:
    0
    Re: nu mai lucrez in Anglia am primit self assesment penalti

Suna-i , zi-le ca nu mai esti acolo de la data x , iti vor spune ca trebuie sa platesti amenda pentru ca intra penalizarile. Platesti ,analizeaza cazu , ai dreptate iti vor rambursa banii. Eu asa am facut

Sent from my E6653 using Tapatalk

3. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    Re: nu mai lucrez in Anglia am primit self assesment penalti

Salut,

Si eu am primit o amenda de intarziere, anul trecut.
    Am platit si trimis scrisoare in care am explicat de ce am intarziat si am primit banii inapoi.

Share This Page