20 C
London
Saturday, July 04, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    a reusit cineva sa-si faca cont pe Ukba in ultimule zile?

2. cleomo

cleomo New Member

Trophy Points:
    0
    Am intampinat aceleasi probleme la crearea unui cont pe ukba...inteleg din istoricul topicului ca acel link, de regula, functioeaza. Sa speram ca vor remedia curand.

3. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    Am inteles ca problemele au aparut acum cateva zile si au fost semnalate aproape imediat la Ukba.
    In 3 zile n-au facut nimic...

4. Vali R

Vali R New Member

Trophy Points:
    0

Felicitari....pana la urma rabdarea a dat roade! -bravo-

Bafta si tie...pt ce mai urmeaza

5. emanuel35

emanuel35 New Member

Trophy Points:
    1
    buna...numele meu este emanuel stirbu si am yellow card ,dorind sa aplic pt sotia mea ,deci pt blue card , eu fiind sponsorul!! te-as intreba daca poti face programari in persoana cand ar fi urmatoare data valabila infatisarii in croydon , pt ca daca e in ianuarie dupa cum am citit atunci voi aplica online! multumesc anticipat!!!

6. george1976

george1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Pai daca te apuci de facut programarea acum s-ar putea sa fie in Ianuarie sau chiar ceva mai devreme daca ai noroc. Noua ne-a luat o luna sa o apucam si am prins-o peste inca o luna.
    Succes.

7. elena57

elena57 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, eu incerc de 2 saptamani sa mi creez un cont si imi da mereu eroare. -obosit-

8. DragosRaureanu1974

DragosRaureanu1974 New Member

Trophy Points:
    0
    Acum cateva ore a revenit site-ul ukba dar nu pot sa-mi accesez contul. User name and password combination do not match. CEEA CE NU E ADEVARAT!!

Mai are cineva problema asta?

9. cleomo

cleomo New Member

Trophy Points:
    0
    Eu inca intampin probleme la crearea de cont .

Daca o parte a aplicatiei functioneaza inseamna ca cealalta parte (cea de creare de conturi noi) e blocata intentionat?

Oare este cineva dintre dumneavoastra dispus sa-si imprumute contul sau sa faca o programare contra cost? :D

Cum site-ul cu programari Ms John este inchis pana in ianuarie...nu stiu ce altceva as putea incerca.

Stie cineva alta optiune de programare online?

Multumesc!

10. IonelaM

IonelaM New Member

Trophy Points:
    0
    Iar au bagat astia system maintenance...pe langa eroarea la inregistrare...off!

11. radia

radia New Member

Trophy Points:
    0
    da si eu incerc de juma de ora si tot la fel..imi zice ca username si password don't match...ba mai nou imi scrie ceva de genu: "We regret that our online application and appointment service is currently unavailable while we carry out an upgrade. We apologise for any inconvenience.
    We expect that the service will be unavailable for a few hours. Please try again later."...cum adica sa nu fie available for a few hours??? -ceeee?-

12. daniela.pop

daniela.pop New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata,

Studiez in Londra si am nevoie de yellow card pentru a ma sustine financiar prin munca part time.

De aproximativ 7 zile incerc sa imi fac un cont sau o programare online dar fara succes.
    La crearea unui nou cont primesc eroare iar in cazul programarii online se intampla sa nu existe posibilitatea de a merge de la un pas la altul (dupa descarcarea formularului BR1 nu se intampla nimic cu toate ca am incercat toate browserele posibile).

Referitot la aceste erori am primit raspuns de la webmaster: 'We are aware that our website has been experiencing intermittent technical difficulties for several days. Our technical teams are working urgently to resolve these issues.'. Pot sa spun doar ca nu am intalnit asa multe erori pe un website dar poate, poate o sa remedieze problemele intrucat am vazut azi mesajul 'We regret that our online application and appointment service is currently unavailable while we carry out an upgrade. We apologise for any inconvenience. We expect that the service will be unavailable for a few hours. Please try again later.`

Trebuie sa precizez ca am luat legatura si cu UKBA Contact Centre (08706067766).
    La inceput raspundeau si inchideau sau nu prindeam linie libera dar pana la urma am luat legatura cu cineva si am aflat ca nu se mai fac programari!! La insistente am aflat o data disponibila (8 decembrie) si dupa au inchis telefonul!

Azi am sunat din nou si am fost informata ca nu exista un loc disponibil in decembrie si nu fac programari pentru ianuarie. Le-am spus ca booking-ul online nu functioneaza iar prin posta dureaza 6 luni ceea ce inseamna f. mult pentru mine. Concluzia a fost ca trebuie sa mai insisist telefonic pentru a gasi un loc liber disponibil.

Si pe http://appointmentsukba.co.uk/ sunt inchise inscrierile!

Ce parere aveti? Aveti o solutie?

13. istratebogdan

istratebogdan New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    cgi / 3D / vfx artist
    Home Page:
    O gramada de abuzuri la zeci de romani daca nu chiar sute din cate vad. Nu vreau sa ma gandesc cate sunt si pentru cetateni ai altori state.
    Nu cumva site-ul asta are aceste probleme in mod deliberat? nu cumva functionarii nu-si fac datoria ?

Eu inteleg ca sunt foarte multe cereri si ca poate nu fac fata dar solutia nu este sa faca aceste abuzuri pe care le fac ei mai ales in conditiile in care tot serviciul UKBA este menit sa faca ceea ce face.

Se pot face reclamatii asurpa serviciilor faultoase oferite de ei ?
    Exista o protectie a consumatorului in domeniul asta ? nu stiu cum sa-i spun...dar sper ca am transmis totusi ideea mesajului meu.

14. radia

radia New Member

Trophy Points:
    0
    si uite cum au trecut mai multe ore si tot system maintenence imi da..si dupa mesajul postat de daniela.pop incep sa-mi pierd speranta.:(...chiar nush ce altceva se mai poate face.Poate pana luni repara/updateaza site-ul si poate mai avem o sansa. -nu-stiu-

15. alinaelenadumitru

alinaelenadumitru New Member

Trophy Points:
    0
    Nu-mi vine sa cred...Eu cred ca am ajuns sa ne milogim in ultimul hal...Sincera sa fiu aveam alta parere despre tot ceea ce se intampla aici...insa acum nu stiu ce sa mai cred...Ne-au luat si ultima speranta pe care o mai aveam...programarile online... -plans- Nu-mi vine sa cred...

16. elec

elec New Member

Trophy Points:
    0
    Site-ul ukba nu merge de cel putin o saptamina imi da eroare si nu pot sa trec nici makr de primii pasi de inregistrare.....mi se pare f complikt si k ei vor sa ne puna bete in roate....evident!

17. elec

elec New Member

Trophy Points:
    0
    Problems with online service for applying and booking appointments in the UK

28 October 2011

We are experiencing technical difficulties with our 'apply online' service for applicants who are in the UK. We are currently working to fix the problem.

'Apply online' within the UK is the only service that is affected. Applicants outside the UK can still apply online using the Visa4UK system.

If you need to book an urgent premium appointment at a public enquiry office, you can phone our contact centre on 08706 067766. They can book a premium appointment on your behalf.

To book a biometric appointment (if you have applied by post and have received a biometric invitation letter), please phone 0300 123 8895.

Asta au postat ei pe site acum....

18. lutoniana

lutoniana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Scria cineva mai devreme ca trebuie sa astepte 6 luni daca aplica prin posta. Timpul de asteptare este de 2 luni acum, s-a mai redus. Prelucreaza cererile primite in 24 August.
    Am incercat si eu sa sun si mi-au spus sa "keep trying on line" dar ei ma sfatuiesc sincer sa aplic prin posta. Este evident ca, din pacate pentru noi, nu incurajeaza prezenta in Croydon.
    Mult succes tuturor mai ales celor care au nevoie disperata de card.

19. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Welcome back! De acord. -da-da-

20. george1976

george1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Imi zice cineva din Romania, ca pe la radio se spune ca este posibila eliminarea restrictiilor de la 1 Ianuarie, oare se bazeaza posturile de radio doar pe propunerea PPE?

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page