-0.8 C
London
Wednesday, April 01, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Mr.John

Mr.John New Member

Trophy Points:
    0
    la fiecare mana intinsa primesti o palma...
    incredibil...
    Un jurist care a fost refuzat de 2 ori la croydon pentru ca nu stia ce inseamna EEA1... ufff

2. silvia_andreea

silvia_andreea New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor,
    Mr John, felicitari pentru ajutorul pe care l-ai acordat tuturor pana acum.
    Iti mutimesc in numele celor caru nu au facut-o,chiar daca personal nu am apelat inca la serviciile tale. Intotdeauna vor exista si nemultumiti pe forum si nu numai.
    Continua sa faci ceea ce faci si sunt convinsa ca nu numai eu te sustin.

3. dorina.m

dorina.m New Member

Trophy Points:
    0
    @ Mr. John
    Deci pur si simplu nu pot sa cred ce se intampla si totusi, din pacate,uite ca facerea de bine.. -nu-zic- !!! .Sunt sigura ca acea persoana care te blameaza o face din invidie, ciuda, neputinta de a fi un om inteligent si de a intelege ca fiecare persoana(mai ales aici in UK)are timpul limitat- oricat bine ai vrea sa faci niciodata nu-i vei multumi pe toti! Ma numar printre cei pe care i-ai ajutat asa ca pe multi altii,suntem nenumarati si te asigur ca esti de un roman care face cinste comunitatii.Despre restul...sa nu mai vorbim ca n-avem ce..ne-am plictisi profund -nervos-
    As vrea sa-ti multumesc in numele tuturor celor pe care i-ai ajutat si fa in continuare ceea ce-ai inceput! -bravo-

4. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    @ Mr John,

Salut,
    I-ar ai reusit sa ma sochezi,daca data trecuta nu aveam nici o sansa,data asta trebuia sa-mi dau seama,ca vor fi si romani care nu vor vedea cu ochi buni ceea ce faci tu,asa cum sunt si romani care accepta sa plateasca cca 2000 lire pe la agentii si un an din viata ca sa ia blue card aici.Dar nu te descuraja,ca tot timpul ai sa ai parte si de critici dure,caci vezi tu,eu am aflat in scurtul timp de cand sunt aici ca romanii veniti in uk sunt de 2 feluri,cei care au fugit de un sistem bolnav si de o democratie falsa,din Romania,oameni cu care Romania se poate mandri,si cealalta categorie:romanii care nu erau in stare in tara lor sa se adapteze social,adica sa lucreze ,sa aiba o familie,etc,din vina lor,dar ei nu-si dau seama.si care vin aici crezand ca vor gasi un sistem care i asteapta cu bratele deschise-iar in final fireste,ca tot neadaptati raman.Astai din urma sunt din ce in ce mai multi,si astia sunt si cu criticii,din pacate.Ei mai asteapta asa cum au vazut sau le-a spus parintii,sa le dea statul casa,si tot cauta statul ala...
    si mai e si a 3 categorie hotii-dar astia nu prea sunt interesati de acte....

5. Anonymous

Anonymous Guest

Pai eu cred ca nu e oblicatoriu sa i-ti faci programare daca poti singur sa pierzi zile in sir asteptand.Nu te pune nimeni sa apelezi la serviiciile de pe acel site.Mergi la agentii si ai sa vezi cum zicea unul e servicul gratuit.Nimeni nu lucreaza pe gratis,pana si ei te vor pune sa le platesti o taxa.
    Eu nu cred ca cineva stocheaza informatii,dupa ce ai programarea poti sa-ti schimbi datele de login.Si inca ceva cred ca si baza de date se curata la fiecare luna.

Prin 2000 maicamea a plecat si ea din tara si lucra intr-o confectie.Si-a luat si ea pt prima data medical sa vada daca reuseste si daca nu sa se-ntoarca inapoi.Ei, sa aflat ca e plecata afara si juristul care trebuia sa fie acolo si cu muncitorii ce a facut ? A facut in asa fel incat totul sa fie in folosul angajatorului...
    Acum cativa ani am lucrat pt o firma de distributie de carne.Dupa 6 luni am plecat motive neplata la timp a salariilor.Ca in RO.Ei dupa un timp cam 3 luni ma cheama juristul ca am de platiti nush ce facturi neincasate.(de fapt a trimis acasa niste scrisori pe care sotia a semnat ca le-a primit deoarece si acel ce le aduce nu-ti zice ce si de unde sunt pana nu semnezi).Deci cu lichidare facuta la zi eu tot dator eram.Nu era mult cam 150RON .Fiind plecat le-am dat ca sa nu ma mai cert sa vin in tara si etc.Sistem Romanesc.
    Deci inca o data juristul omul angajatorului.Am o parere foarte proasta despre juristi ( no offence) dar de cate ori am dat de ei numai drepturile mele nu erau respectate.Meserie de jurist in Romania (ofofoffo may may) coruptie.

Respect Mr. John. -multumesc-

6. riderlord

riderlord New Member

Trophy Points:
    0
    buna,

adresez repede o intrebare..maine trebuie sa ma prezint la croydon pentru BC. Datorita faptului ca nu am facut programarea on-line ci prin telefon, am primit doar un nr de inregistrare de forma 4/11/xxxxx si nimic altceva. Am nevoie de vreo dovada ca am facut acea programare, inafara de acest nr. de inregistrare?

Multumesc

7. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    Orice site are nevoie de fonduri, cat de putine...hosting, intretinere, munca omului din spatele site-ului....Nu cred ca l-a intrebat cineva pe Mr John cat il costa sa faca acel site sa functioneze....Si apoi, cati bani pierd firmele de consultanta si juristii din cauze celor 10 lire platite pe site-ul lui Mr John?

Pana una-alta, el a putut sa faca o astfel de aplicatie. Am putea macar sa il respectam pentru curajul lui si apoi pentru faptul ca este una dintre putinele persoane care scrie foarte corect in limba romana pe aici pe forum. :D

8. cristina_alexa

cristina_alexa New Member

Trophy Points:
    0

E suficient sa ai numarul ala, fie pe telefon , fie scris pe ceva ..O d-na draguta o sa ti-l ceara , imediat dupa ce treci de check-in, si o sa ti-l noteze pe prima ppagina de la BR1.

9. lori

lori New Member

Trophy Points:
    0
    Salutari tuturor

O mare nelamurie:

Sotul meu are are yellow card - student si va face 12 luni de munca in octombrie 2011, eu am blue card dependent dar lucrez doar din aprilie 2011 . Daca finalizeaza scoala in octombrie 2011 eu mai pot lucra pe baza blue cardului de dependent ?
    El poate aplica pt blue card in octombrie sau trebuie sa aplice dupa ce fac eu 12 luni ?

Multumesc

10. varsator18

varsator18 New Member

Trophy Points:
    0
    am fost si eu la croydon acum 2 zile si am ramas cu un gust amar....regret ca am ales uk.... -plans-

11. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ce ti s-a intamplat? Ai luat refuz, pe ce baza? Ce ti-au cerut si nu aveai?

Va recomand ca inainte de a merge la interviu sa le dati telefon sau e-mail, le spuneti ce card solicitati si sa specifice clar de ce este nevoie la interviu.

Luati lista respectiva cu voi la interviu, cu ora, data si cine a fost agentul de caz care v-a informat.

Va asigur ca nu veti lua refuz, pentru ca nu le-ar placea sa depuneti plangere.

Stapanirea si increderea in sine sunt extrem de importante! -da-da-

12. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    sotul tau poate aplica pt blue card cand face el 1 an. (cand face el un an poate aplica si pentru tine, dar in baza de date vei ramane 'ca dependent de sot')
    Tu poti continua cu cel pe care-l ai, si cand faci si tu un an aplici singura, pe cont propriu.

13. Mr.John

Mr.John New Member

Trophy Points:
    0
    Buna lori,la voi e foarte simplu:In octombrie, cand sotul tau are cele 12 payslip-uri, poate aplica pentru blue card-ul permanent.Va completa formularul BR1,el ca aplicant principal iar pe tine te va trece la rubrica dependent.Daca actele sotului sunt in regula, amandoi veti primi blue card-urile permanente.Nu va trbui sa obtii alte 12 pay slip-uri,cardul tau va fi indentic cu al sotului.Succes.

14. varsator18

varsator18 New Member

Trophy Points:
    0
    povestea mea este destul de lunga, a inceput in urma cu 3 luni, am trecut in cele 3 luni prin destule,nu vreau sa ingreunez pe nimeni cu problemele mele,dar, din cele 3 luni de uk, m-am ales cu mana rupta a sotului meu, cu aproape 150 milioane lei pierdere si la ora actuala mai este un pic si nu voi avea nici unde sa stau...m-am bazat pe nenorocitul asta de yelow card de student si acum apelez la ajutorul lui mr.john sa ma ajute cu o alta programare pe luna asta...croydonul l-am avut pe data de 08...si refuz ptr ca nu e buna asigurarea, ce sa spun dezastru ptr mine...plus multe altele...oricum acest sait m-a ajutat foarte mult

15. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Imi pare rau. Continuam.

Ce asigurare ai avut de nu e buna? Ai primis refuz scris cu acest motiv?

Daca-l poti scana, trimite-mi-l la rebecca_st_lil@yahoo.co.uk
    sau rebecca@romani-online.co.uk (n-am mai intrat demult si nu stiu exact detaliile).

Daca nu e secret, scaneaza refuzul si pune-l pe forum, poate te putem ajuta mai multi.

Refuzul asta mi se pare cam tras de par. -nuuu-

LE Am intrat in contul forumului si functioneaza.rebecca@romani-online.co.uk

16. varsator18

varsator18 New Member

Trophy Points:
    0
    rebecca, nu am primit refuzul scris doar verbal ca nu este buna asigurarea, asigurarea era facuta la bcr asigurari si era ful, apoi am intrebat: data viitoare cand vin, vin doar cu alta asigurare? raspuns: da, ptr ca te-am bagat in sistem si trebuie doar alta asigurare...ce credeti de aici?din acest raspuns? mentionez ca am fost prima data la croydon...

17. varsator18

varsator18 New Member

Trophy Points:
    0
    rebecca, daca esti in tema cu lucrurile astea si ma poti ajuta , te rog intra pe id meu de mess sa putem vb id meu este sandudana19

18. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    As prefera sa nu ma contactezi pe messenger. Prefer sa-mi scrii pe una dintre adrese sau si mai bine pe forum si nu numai mie...pe forum ar fi ideal.

19. varsator18

varsator18 New Member

Trophy Points:
    0
    as vrea si eu o parere la refuzul meu de la croydon...ce se poate intampla cand voi merge a doua oara...le voi arata doar asigurarea? asa cum a spus?

20. lori

lori New Member

Trophy Points:
    0
    Va multumes pentru promtitudine si rspunsurile voastre. Sunteti un real suport pentru noi. -bravo- -bravo-

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page