17.5 C
London
Tuesday, September 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. fzk2008

fzk2008 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Anca, eu am fost la Croydon pe data de 1o aprilie pentru Blue card, si in afara faptului ca am astepta 8 ore deoarece au avut probleme cu sistemul, totul a decurs foarte bine , si am obtinut Blue cardurile si eu si sotul meu. Cu toate ca sotul a aplicat dependent de mine nu exista nici o diferenta intr Bleu cardul lui si al meu ,si nici in scrisori nu exista vreo mentiune ca ar fi ..
    Bafta tuturor, si Sarbatori fericite va doresc!

2. Anca Furdui

Anca Furdui New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi pentru informatii si felicitari pentru blue card!

3. iryna

iryna New Member

Trophy Points:
    0

Buna.in primul rand Hristos a inviat si Paste Fericit tuturor.am si eu o intrebare stiu k sunt off topic stie cineva la ce data s a ajuns cu procesarea actelor la Sheffeld?.multumesc

4. misanea1201

misanea1201 New Member

Trophy Points:
    0
  5. iryna

iryna New Member

Trophy Points:
    0
    Din pacate ma uit in fiecare zi dar e aceeasi data de 4 luni mersi oricum

6. bozob22

bozob22 New Member

Trophy Points:
    0
    salut tuturor de curand m-am hotarat sa plec si eu in uk cu logodnica mea,si momentan incerc de cateva zile programrea la croydon telefonic,am sunat la ora specifica de 08:50 uk,ora pe care am vazut-o ca o ppostati pe forum,bineinteles ca am vb cu multi operatori dar toti mi-au spus k sunt blocate locurile.
    Eu unul aplic pt formularul BR1-student,si tot de la operatorii respectivi am inteles ca programarile se fac exact cu 6 saptamani,asadar am sunat in fiecare zi si unul dintre ei mi-a spus "sa incerc maine caci azi sunt toate blocate si poate o sa am noroc" ;adevarul ca incerc in fiecare dimineata insa de cateva ori mi-a raspuns o tipa pe nume Jenice care m-a expediat frumos.Oricum o sa ma-i incerc sa sun si poate o sa am noroc.
    Mentionez faptul k sunt bucuros de cei care au reusit sper sa am si eu noroc.O intrebare daca puteti sa_mi raspundeti; kaci cei de la Home Office nu au stiut sa-mi raspunda:am inteles ca programarile on-line sunt blocate cand se debolcheaza?
    va salut si cand o sa reusesc va anunt,,ahh era sa uit o tipa mi-a raspuns pe nume ANNA si mi-a expicat aproape tot orice am intrebat-o mi-a raspuns exact

7. Alexandra0

Alexandra0 New Member

Trophy Points:
    0
    Hristos a Inviat.

Am si eu o intrebare. O cunostinta a avut o programare la Croydon, i s-a anulat, si-a facut alta dupa care cei de la HO l-au mai reprogramat o data. Si-a folosit una din programari pentru el. Se poate sa imi dea mie cealalta programare daca e pe numele lui? Sunt sanse sa nu ma expedieze inapoi de la Croydon doar pentru nume?

Orice opinie e binevenita.

Sarbatori fericite in continuare tuturor si multa bafta.
    Multumesc anticipat

8. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    @Alexandra0, doar o opinie (bazata pe site-ul UKBA) http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/navig ... r-account/

12.Appointments that are speculatively or block booked and then either transferred or sold will not be honoured and will be cancelled.

ai toate sansele sa fie anulat daca accepti un interviu transferat de la altul pe numele tau.

9. gloria

gloria New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,.am reusit si eu dupa 2 sapt sa imi fac programarea la telefon. yey,.,, DAR pe teleofnul care i l-am dat din Uk...trebuia sa primesc ceva confirmare .sms? sau il cer doar asa in caz de ceva?. CINE MA AJUTA CU INFORMATIA? MERSIIIII . SI SUCCES LA TOTI. Si inca ceva va rog cine stie: sotulk meu va veni dupa cateva luni... el va putea primi atunci Bc CA DEPENDENT?

10. crysssa

crysssa New Member

Trophy Points:
    0
    @gloria, pe ce data ai primit programarea?

Logodnicul meu a avut programare la Croydon pe 13 aprilie si totul a decurs cum trebuie, a predat actele si dupa aproximativ 4 ore a primit Blue cardul :) , mentionez ca el a fost aupair inainte. Succes in continuare celor care urmeaza sa aplice

11. vera_8621

vera_8621 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut. Tocmai ce am sunat la Croydon si mi s-a spus ca sunt fully booked pana pe 30 May.

12. vera_8621

vera_8621 New Member

Trophy Points:
    0
    @Gloria: Astazi ai sunat?!??? La ce ora? Si pt ce data ai obtinut programarea?
    Am scris mai sus ce mi-au spus mie, astazi la 8:55 a.m.

13. valentinrobe

valentinrobe New Member

Trophy Points:
    0
    sal.
    eu mi-am anulat programarea facuta pe data de 25 mai si am incercat pe aceeasi data sa programez pe altcineva dar nu se poate nu iti d au voie operatorii. Iti spun sa suni din nou sa te programezi.
    Iar ca sa te duci pe programarea facuta pe numele altcuiva , cum spunea si cineva m ai sus ai toate sansele sa fii respins.

14. raisa148

raisa148 New Member

Trophy Points:
    0

Buna Gloria,

Eu am primit sms-ul de confirmare la careva ore, nu imediat.
    Sotul tau va trebui sa aplice si el cu BR1 pentru a primi blue card ca dependent. Si eu sunt in aceeasi situatie si ma gandesc ca va trebui sa isi faca programare atunci cand va fi nevoie. Succes.

15. gloria

gloria New Member

Trophy Points:
    0
    BUna. . mi s-a zis ca si daca nu primesc pe tel mesaj imediar..o sa primesc cu cateva zile inaintre pt a imi aminti.
    AM SUNAT ieri la ora 11 fara 5 ora noastra. si am astptata robotul si meldoia aia de motzart si dupa aia mi-a raspuns,.

VERA mai suna..asa miau zis si mie ..de multe ori ca sunt full.. si ca nici in iunie nui stiu cand au liber. vrajeala. ba altu mia zis sa fac doar online..ba altu mi-a zis ca trebuie sa merg perosnal aoclo. deci diferite scuze.. trebuie sunat zi de zi pana reusessti.am avut noroc cu doamna aia.
    eu am pe 25 mai..dar.....o sa plec in 6 mai pt ca m-au chemat mai repede ca au nevoie de personal cat de rapid. succes la toti

16. crisa_lii

crisa_lii New Member

Trophy Points:
    0
    Buna. imi poate spune si mie careva exact ce acte ai nevoie pt blue card ca dependent(sot).va rog multumesc.

17. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    Formularul BR1 http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... ormbr1.pdf

All applicants must complete sections 1, 2, 8, 9, 10 and 11.

 If you are applying and your family member holds a current Registration Certificate and is sponsoring your application, please include your sponsor’s details in section 2.

Sotul, ca applicant completeaza Section 1
    Sotia, ca sponsor completeaza Section 2.1 (b)

Documente:
    Certificatul de Casatorie, Buletinul sau Pasaportul pentru amandoi, Doua poze tip pasaport (cu numele scris pe spate)

Nu uita sa scrii numarul de dosar (HO references) al sponsorului.

Ne e cazul sa mai arati documentele care au fost cerute la YC. Daca intreaba spui pur si simplu ca formularul nu specifica asa ceva pentru dependent. Ei oricum au totul scanat si pus bine de cand ai aplicat. Eventual or sa verifice daca ai inca statut de student.

Daca mai ai si alte nelamuriri e mai bine sa scrii pe topicuri care discuta asa ceva, aici e vorba despre programari.

18. Anita_Teo

Anita_Teo New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,
    eu sun la Home Office de mai bine de o luna, zi de zi, aplic si online la fel dar nu se intampla absolut nimic.
    M-am gandit sa apelez la un avocat care se ocupa cu drepturile emigrantilor, poate in felul acesta voi reusii sa obtin programarea mai repede.
    Ce parere aveti? Poate cineva sa-mi dea un sfat ? A mai incercat cineva aceasta varianta ?
    Am trimis mail celor de la Levenes(firma de avocati pt emigranti in Londra) si mi s-a spus ca pentru consultatia initiala in care voi sta de vorba cu avocatul voi plati 30.00 lire. Dupa care acesta va hotara ce este de facut si care va fi pretul intregului serviciu .
    Nu stiu cum sa mai prcedez, am oferta de lucru in UK, am semnat si contractul, insa nu pot incepe activitatea pentru ca nu reusesc sa obtin aceasta programare pentru BR1.
    Astept cu nerabdare o parere si va multumesc anticipat !

19. gloria

gloria New Member

Trophy Points:
    0
    ANITA,, daca tot suni la 11 fara 5 ,ora romaniei. si nu reusesti,,,,, propune la angajator sa te ia ca self employd pana reusesti sa programezi . dar suna la 11 fara 5 si asteaptaa si sigur reusesti si eu tot asa am facut . si mi-au raspuns de multe ori...dar mi-au zis tot prostii..pana o doamna m-a intrebat direct cand vreau programre..etc.
    deci se poate. Nu te complicacu avocatie..doamna. atatia bani. Lisa....te poate ajuta ..dar platesti 500 lire. din cate stiu eu.
    dar mai bine asa. te duci ca self...si cand reusesti cu programarea...devi cu Yc say permis de munca.Daca au nevoie de tine....vor fi de acord.

bafta. unde mergi in ce zona?

20. Anita_Teo

Anita_Teo New Member

Trophy Points:
    0
    GLORIA, iti multumesc mult pentru incurajare si pentru sfatul tau. Daca as reusii sa obtin YC-ul ar trebui sa ajung in Worthing, West Sussex, la o casa de batrani de acolo. Nu pos sa lucrez acolo ca self employed din cate stiu eu. Am obtinut acest post prin intermediul unei firme de recrutare care se numeste FRONTERA. Am propus aceasta varianta si mi s-a spus ca nu se poate asa. Trebuie sa pbtin YC de student la un NVQ la locul de munca, pentru un an de zile. "Self " este numai pentru cei care sunt proprii lor sefi, ca sa zic asa, ori eu nu o sa fiu asa ci o sa am sefi.
    Cine este Lisa....? asa mare pret cere pentru serviciul asta ? Doamneee...enorm de mult !
    Ma bucur tare mult pentru cei care reusesc, si sufar enorm in fiecare dimineata cand aud la telefon "full booking........"
    Am sa continui, poate o sa si reusesc, sper, in timp util ca sa nu pierd postul .

Numai bine tuturor !

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page