8.3 C
London
Friday, January 17, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. egerie

egerie New Member

Trophy Points:
    0

Civil Partnership = Cununie Civila. Nu are absolut nicio legatura cu casatoria de acelasi sex.

2. tun

tun Member

Trophy Points:
    16
    civil marriage=cununie civila

3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Hai ca e simplu:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_part ... ed_Kingdom

A civil partnership is a relationship between two people of the same sex, formed when they register as civil partners of each other, which ends only on death, dissolution or annulment.

A civil partnership is formed once both individuals have signed the civil partnership document in the presence of a registrar and two witnesses

Each party to the civil partnership must be of the same sex and be at least 16 years of age. Anyone below 18 years of age will usually need parental consent, except in Scotland where such consent is not required.

4. Super trooper

Super trooper New Member

Trophy Points:
    0
    Chetiunea e foarte simpla, daca actul de uniune in fata legii este facut de 2 persone de sex opus se numeste marriage si daca e intre 2 persone de acelasi sex se numeste Civil Partnership.
    Acuma, tu spui ca nu are absolut nicio legatura....ai cumva un certificat din asta intre tine si o persoana de sex opus sau vb dupa ureche cum s-ar spune?

5. tatapuiu

tatapuiu New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Student
    Mai oameni buni, imi cer scuze ca probabil repet ceea ce s-a spus pana acum, dar pur si simplu nu imi vine a crede ce se intampla... M-a indignat complet treaba asta... Imi vine parca sa renunt la el permis...

Adica voi vreti sa imi spuneti ca desi urmaresc absolut toate protocoalele necesare, imi pregatesc actele ca la carte, rezolv tot, problema in cele din urma se pune in a sta in fata calculatorului cu zecile de ore pentru a prinde o programare? Voi asta asti facut ca sa obtineti programarea? Ati dat de sute de ori Next -> No Appointment -> Back -> Next -> s.a.m.d? Deci ori imi pierd zeci de ore cu treaba asta ori astept 6 luni prin posta?

6. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Mda,
    cam pe acolo, din pacate,

multumita poate si puternicului sprijin diplomatic pt romanii din UK, din partea cui ar trebui sa ne sprijine.

Oricum,
    daca nu ai timp/chef sa stai orele alea,
    cauta-l pe Mr John!

El te va ajuta sa ajungi in UK mai repede,
    pe "calea romaneasca " deci!

"Dai un ban dar stai in fata!"

Bafta !

7. birzila diana

birzila diana New Member

Trophy Points:
    0
    Va rog imi puteti spune si mie ce alegeti cand faceti programare online:EEA1 sau BR1?Pare cam stupida intrebarea dar inainte sa schimbe sistemul stiu ca alegem EEA1!Multumesc

8. catymiky

catymiky New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Full Time Mum
    BR1

9. Adrian85

Adrian85 New Member

Trophy Points:
    0
    Am si eu cateva intrebari daca se poate legat de programarile la Croydon pentru student yellow card plus dependent.

1. Care este link-ul exact cu unde se fac programarile online respective?

2. Se percepe vreo taxa (de programare, sau orice altceva)?

3. E absolut necesar sa fie si sponsorul cu mine cand ma duc la programare? (Sponsorul meu lucreaza si nu cred ca isi poate lua liber ca sa ma insoteasca pe mine)

Am aplicat la home office in august 2011 pentru YC plus sotia ca dependent si in octombrie 2011 am primit refuzul in baza faptului ca Comprehensive insurance cover avea o limita de 500 de lire (polita era facuta cu AVIVA insa home office nu a specificat ca vrea o polita fara limita de asigurare).
    Am aplicat din nou in noiembrie cu o polita in full si pe 2 februarie mi-au cerut detaliat la sange activitatea financiara a sponsorului pe ultimele 12 luni plus alta dovada ca scoala este inscrisa la department of nu mai stiu ce UK. Am retrimis toate dovezile pe care le aveam asa ca cel mai probabil asteptam din nou refuzul.
    As vrea sa incerc si la PEO Croydon dar am auzit ca taxa este foarte scumpa si ca e greu de obtinut programare. Ma poate ajuta cinva cu detalii? Multumesc

10. Cammy

Cammy New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! Am si eu o intrebare, a reusit cineva in ultimul timp sa isi faca programare in Croydon pentru blue card? Eu tot incerc de o luna si imi spune ca nu sunt programarii! Multumesc!

11. ionutzi

ionutzi New Member

Trophy Points:
    0
    Programari La Home Office

Buna
    De ceva timp caut programare pentru mine si prietena mea,avem contractul,toate actele,ne lipsesc programarea si asigurarea.Daca este cineva care ne poate ajuta cu aceasta problema(contra cost pentru serviciu,evident),am aprecia ajutorul.
    Multumesc
    Ionut

12. catymiky

catymiky New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Full Time Mum
    Re: Programari La Home Office

Mai Ionut mai, pai se poate?!! Deschizi topic nou cand in "fruntea topicelor" sta exact subiectul si dorinta ta?!!!

Pai citeste un pic pe aici, vezi si tu cine da, cine primeste?!!

13. egerie

egerie New Member

Trophy Points:
    0
    Nu. Mi-au spus-o prietenii mei englezi. Dar se pare ca nici ei nu stiu -lolozaurmic . Cred ca au incurcat intre Civil Partnership si Civil Marriage care se face in fata unui reprezentant si nu la biserica. My bad -lolozaurmic

14. Laura H

Laura H New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,

Daca imi permiteti, o intrebare: a mai avut cineva programare prin EAmigrationconsultancy? Sunt ok?
    Am citit aici mai mult despre Mr John, mai putin despre alte agentii. Nu ma deranjeaza sa platesc o agentie pentru programare fiindca am apelat la agentii care mi-au facilitat serviciile cu institutiile statului si la Bucuresti. Singura diferenta este ca acasa am facut un contract ori aici mi se cere plata in avans afara sa semnez nicio hartie. Nu pun la indoiala corectitudinea acestor agentii ci vreau doar sa ma asigur ca o sa primesc serviciul pentru care am platit. Daca cineva a avut deja o experienta cu ei si a fost una pozitiva as aprecia un raspuns. va multumesc!

15. RazzyFUnik

RazzyFUnik New Member

Trophy Points:
    0
    Da eu am vorbit cu cei de la EAmigrationconsultancy si iti pot spune ca sunt seriosi.
    Cost total pt programare 100 lire. 50 inainte si 50 dupa. eu am primit programarea exact in ziua in care am cerut sa fie.
    Primesti factura pt toti banii dati si poti tine legatura cu personalul oricand prin tel si email.

16. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Laura, cine anume ti-a cerut plata in avans?
    Da si tu nume...

17. Laura H

Laura H New Member

Trophy Points:
    0
    Adrian Pop de la EAmigrationconsultancy a raspuns la email. Razzy situatia s-a schimbat acum, trebuie platita toata suma in avans si abia apoi primeste data pentru programare.

18. RazzyFUnik

RazzyFUnik New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu tot cu el am vorbit.
    Ba chiar sincer l-am stresat cu intrebarile, a explicat si mi-a raspuns la toate.
    Atat timp cat primesti factura ;) , daca sunt pb poti sa faci reclamatii(ai un act oficial, ei au tel, email si sediu). Dar iti spun din exp mea ca nu ai de ce sa iti faci griji.
    PS Nu fac reclama, doar am spus ca sunt multumit de experienta mea cu aceasta firma.

19. raisa148

raisa148 New Member

Trophy Points:
    0
    Saluty. Are cineva idee la ce data s-a ajuns cu programarile pentru BR1? Multumesc.

20. Laura H

Laura H New Member

Trophy Points:
    0
    la 13 martie

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page