9.9 C
London
Sunday, December 08, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. play666

play666 New Member

Trophy Points:
    1
    La data puteti pune ANYTIME-ASA AM PUS EU SI MAU SUNAT.BAFTA TUTUROR!!!

2. Krayzi3Bon3

Krayzi3Bon3 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare!
    Dupa ce am obtinut programare pentru sotia mea, care va aplica in calitate de dependent, revin cu o rugaminte in ceea ce priveste actele necesare. Am citit aproape tot acest topic dar nimeni nu e atotstiutor si inca am cateva griji. Momentan "dosarul" contine urmatoarele:

Formular BR1 completat (ultima varianta 12 Dec)
    Certificat Casatorie original (nu e tradus pentru ca scrie deja pe el si in Franceza si in Engleza, ma gandesc ca e ok)
    Scrisori de confirmare de la Universitate cum ca suntem inscrisi amandoi
    Extras bancar de la Banca Transilvania pe numele ei, tradus si legalizat, desi suma era in EURO
    Pasapoarte in original
    2 Poze tip pasaport cu numele scris pe spate pentru ea si 2 poze ale mele, de cand am aplicat pentru Yellow card
    Yellow Card-ul meu
    Asigurarea medicala tradusa si legalizata, de la Astra Asigurari (din Romania), pe un an de zile care a inceput din septembrie 2012.

Cea mai mare grija e aici, dar mentionez ca sora mea a obtinut Yellow card-ul dupa ce a aplicat prin posta tot cu asigurare de la Astra. Am si asigurarea ei si permisul ei de munca, pentru ca m-am gandit ca in cazul in care vor spune ca nu e buna asigurarea sa le arat ca sora mea a obtinut permisul cu exact acelasi tip de asigurare.

Alta intrebare se refera la acea hartie prin care declari ca nu vei fi o povara pentru statul britanic si etc. Am vazut ca postase cineva vag despre asa ceva, dar nu stiu mai nimic. Ma poate ajuta cineva?

Orice sfat este binevenit, sau idei de completare. Va multumesc

3. david_florian

david_florian New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor, sotia mea are programare la Croydon pentru obtinerea Yellow cardului in aprilie, are toate documentele pregatite aplica cu formularul BR3, va rog sa-mi spuneti cand pot apica si eu si copilul nostru (6 ani) pentru permisul de munca si ce formular sa completam, pentru copil ce acte sunt necesare? Va multumesc anticipat si va doresc toate cele bune. Multe salutari moderatorilor site-ului pentru ceea ce fac.

4. m.camelia

m.camelia New Member

Trophy Points:
    0
    Va

Imi raspunde si mie cineva? Va rog. Multumesc

5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Si tu crezi tot ce auzi? Ia-ti extrasul linistita.
    Succes!

6. crisa_lii

crisa_lii New Member

Trophy Points:
    0
    Salutt si multumesc acestui forum , am trimis si eu ca multi alti minunatul formular pe 09.03 pe 14.03 dimineata m-au sunat numar privat nu am raspuns eram la munca , mi-am imaginat ca is de la home office am dat un mail inca o data cu formularul mi-am cerut scuze ca nu am rasp pt ca munceam si astazi surpriza a venit m-au sunat am prog pe 2 aprilie , eu pt blue card sotul blue card definitiv dependent de mine , asa ca trimite-ti incontinuare, success sper pe 2 aprilie sa avem acele cartonase albastre.

7. beladan

beladan New Member

Trophy Points:
    0

buna

dida1234 - eu nu am completat acea rubricuta cu data - totusi am fost sunata.

multa bafta!

8. Tzukha

Tzukha New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! Are cineva buna vointa si rabdarea sa mi zica cum completez br1 pt blue card? . Blue cardul vreau sa mi l obtin in urma yellow cardului de student pe care am lucrat 12 luni neintrerupte. . As vrea sa stiu ce puncte completez , nu am dependenti. La primul ma trec selfsuficient ? Ca nu mai sunt stundenta .. Multumesc anticipat

9. bulma

bulma New Member

Trophy Points:
    0
    BUna! As vrea sa intreb persoanele care au aplicat de Blue card, detinand pink card (au- pair eventual) daca au trimis originalul pink cardului odata cu restul actelor ori l-au pastrat si au trimis o copie! Am fost sfatuita de o avocata sa pastrez pink cardul si sa trimit o copie! Multumesc

10. cherrycake10

cherrycake10 New Member

Trophy Points:
    0
    Mai intreb o data...Se plateste programarea pentru yellow card?

11. sercan999

sercan999 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, eu am trimis in fiecare zi mail la UK Board pt programare si nimeni nu m-a sunat, eu cred ca e o mare vrajeala in toata treaba asta , de unde stim ca s-au terminat sau nu cele 200 de programari,
    Daca au mai fost sunati cineva va rog sa postati ziua in care a-ti trimis mail si cand v-au sunat,
    Va multumesc!!!

12. dida1234

dida1234 New Member

Trophy Points:
    0
    Hi!
    Sunt foarte dezamagita!noi suntem soriceii si se joaca cum vor cu noi!
    Am trimis de 3 ori si nu m- a sunat nimieni!
    In tara asta trebuie sa astepti cu lunile ca sa se schimbe ceva!

13. Alexaroth

Alexaroth New Member

Trophy Points:
    0
    zeci de oameni au fost sunati numai de pe forumu asta

14. dida1234

dida1234 New Member

Trophy Points:
    0
    -limba- si zeci de oameni care nu au mai fost sunati!
    Ce sa scrie? -plans2-

15. sercan999

sercan999 New Member

Trophy Points:
    0
    Da si eu am trimis din 11.03.13 in fiecare zi aproape de pe 10 mailuri diferite nimik ..........................

16. dida1234

dida1234 New Member

Trophy Points:
    0

17. katerina

katerina New Member

Trophy Points:
    0
    Nu a fost o vrajeala.Eu am trimis in data de 8 martie la ora 4 si 21 minutePM.Am fost sunata vineri 15 martie la 9si 21 dimineata si am avut programarea luni in data de 18.Tot in data de 8 martie am trimis pt.fratele meu si pt cumnata mea,la randul lor si ei au fost sunati tot vineri 15 martie intre orele 9-10 dimineata.Mentionez ca am mai trimis de mai multe ori formularele intre data de 8-15 martie,pt ca vedeam ca nu ma suna si am tot trimis.Nu stiu daca e intamplator sau nu,dar vineri dimineata 15 martie pe la ora 8 dimienata am trimis din nou formularul,eu ,fratele meu cat si cumnata mea.Luni 18 martie cand am avut programarea m-au sunat din nou,nu am reusit sa raspund,ieri iarasi m-au sunat din nou si le-am zis ca am fost sunata deja.Acuma nu imi dau nici eu seama dupa ce sau luat si cum au facut...avand in vedere de cate ori am trimis formularul.

18. sercan999

sercan999 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Katerina, bafta in continuare, doar ca eu refuz sa cred ca sau epuizat toate cele 200 de programari, mai ales ca eu am trimis la aprox o ora dupa ce sa afisat pe londra.mae.ro........; dar nu o sa stim cate sau aprobat sau cum sau criteriul care sa folosit.

19. bulma

bulma New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca e cu noroc! Eu am trimis vreo 6 mail-uri si nimeni nu m-a sunat!

20. ECS-ana

ECS-ana New Member

Trophy Points:
    0

Buna! si eu am aplicat pe 8, vineri (dupa ce imi fusese respins dosarul trimis prin posta), in jur de ora 3 p.m. si am fost sunata luni si vineri (15)aveam yellow card. Problema e ca programarile sunt doar pentru o persoana si eu vreau sa aplic si pentru sotul meu pentru blue card. Se mai fac in continuare pe site pentru dependenti?

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page