14.4 C
London
Monday, July 13, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
  2. cgv070287

cgv070287 New Member

Trophy Points:
    0
    una ziua

Cu programarile online si cu formularul si si sunatul nu am facut mai nimic..acum sa aplicam prin posta :)

Aveti idee ce acte trebuiesc prin posta trimise???

Mentionez ca eu o sa aplic pentru yellow card student...sunt inscris la scoala in croydon..etc

Multumesc frumos

3. lali1005

lali1005 New Member

Trophy Points:
    0
  4. Alexaroth

Alexaroth New Member

Trophy Points:
    0
    Daca nici asta nu stii, cand ai atatea surse de informare (sa nu mai vorbim de cele oficiale de pe ukba), atunci chiar ca nu meriti sa iei YC

5. cgv070287

cgv070287 New Member

Trophy Points:
    0
    ce urat....Alexaroth :((

doar am intrebat ...:((

6. JustAgrl

JustAgrl New Member

Trophy Points:
    0

Nu ai postat intrebarea la topicul potrivit, eu personal am apreciat acest forum pentru organizare...daca vei cauta atent sunt sigura ca vei gasi raspuns la intrebarea ta. Oricum pentru yellow card ca student ai nevoie sa trimiti:
    - BR 1
    - buletin/pasaport
    - 2 poze tip pasaport cu numele tau scris pe spate
    - scrisoare de la colegiu
    - statement bancar
    - dovada de asigurare medicala
    Sper ca nu am omis nimic ( eu nu am apliacat ca student, sunt au pair)
    Succes !

7. mihaibmc77

mihaibmc77 New Member

Trophy Points:
    0
    chiar nimeni de pe forum nu a obtinut programare :( ... cine le ia ? ...daca masurile de siguranta sau ,,schimbat "
    pai sincer decat programare DELOC ,mai bine platesc una.
    ... ca pe cai normale nu se poate ...in consecinta sunt deacord sa platesc ceva ce este de fapt si de drept gratuit , atat timp cat pretul este in limita bunului simt . cu cinstea si rusinea mori de foame . si ce sa mai zic e legea nescrisa a democratiei cu totii am invatat la scoala despre cerere si oferta ....cum pot fi asa naiv sa cred ca... oferta unei programari e gratis ---cand cererea e atat de mare . e clar oferta fiind aceeiasi si cererea tot mai mare PRETUL (timp si sau bani ) creste. si uite asa se dezvolta economia de piata subterana :))
    poate am luat in gluma situatia cu programarile dar realitatea e ca ma chinui de 2 luni si cred ca am sa ma tot chinui mult si bine inca multe luni

8. JustAgrl

JustAgrl New Member

Trophy Points:
    0
    Eu ma chinui de mai mult de 2 luni pe ambele "fronturi" ..dar nu reusesc pe niciunul, nu am gasit pe nimeni care sa se ocupe intradevar de programari..desi mi-as dori sa gasesc. Ar fii interesant de stiut cine ia programarile...

9. m.camelia

m.camelia New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc foarte mult pentru informatii si imi cer scuze daca puteam sa aflu aceste informatii citind toate posturile. O seara buna

10. m.camelia

m.camelia New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc foarte mult pentru informatii si imi cer scuze daca puteam sa aflu aceste informatii citind toate posturile.Data viitoare o sa incerc sa fiu mai atenta. O seara buna

11. Dudeea

Dudeea New Member

Trophy Points:
    0
    Nu pot sa cred, e a 2-a oara cand prind programare si dau next si imi zice ca nu mai e valabila :(

12. dida1234

dida1234 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna noapte!
    La fel am patit si eu!
    Am dat ,,next" si nimic.

13. Bra7u

Bra7u New Member

Trophy Points:
    0
    Idem si aici nu stiu ce se intampla si cine le ia:( nu am mai auzit de mult pe cineva pe forum care sa ia prog:(

14. m.camelia

m.camelia New Member

Trophy Points:
    0
    Acelasi lucru am patit si eu. Am ales ora programarii, am introdus datele mele, am dat finalizare programare si surpriza...a dat eroare si programarea a disparut !!! :(

15. isilviu85

isilviu85 New Member

Trophy Points:
    0
    Am incercat online dar fara succes....o sa mai incerc si maine...
    Stie cineva daca telefonic am mai multe sanse?
    Apropo trebuie sa platesti vreo taxa sau ceva de genu pentru programare ?

16. Bra7u

Bra7u New Member

Trophy Points:
    0
    E imposibil asa ceva la 00.01 deja numai erau programari:|

17. GabrielaO

GabrielaO New Member

Trophy Points:
    0
    Mai erau 4 programari la 00:01, chiar mi-am ales una... si dupa ce am scris datele mi-a aparut "Sorry, an error has occured while processing your request." :|

18. beladan

beladan New Member

Trophy Points:
    0
    hello everyone...

de mai bine de o luna jumatate citesc acest forum si tot de atunci incerc sa obtin o programare...dar fara nici un rezultat pana in momentul de fata

Tin sa va multumesc mult pentru toate sfaturile, parerile, impresiile pe care le-ati impartasit cu noi...mi-au fost de mare ajutor

Revenind la site.ul HOME OFFICE va transmit mai jos problemele pe care le-am intampinat:
    - Nu stiu daca si voi ati intampinat aceasta problema dar de cateva zile incoace imi da aceasta eroare: We can not complete your appointment booking. This is due to a technical problem. Please try again later.
    Am zis ca este de moment si incerc sa caut de la 12 pana aproape de ora 2 (asta s-a intamplat intr-o alta zi) fara nici un rezultat...mai mult imi spune ca am depasit numarul de cautari (lucru pe care nu il stiam, si anume ca e un numar maxim)
    - Iar acum...cat scriu pe forum..am dat sa imi caute programare (de mai bine de 7minute) si se tooooot incarca...
    nu am mai vazut o programare de 2saptamani jumatate ...incep sa imi pierd orice speranta la cum se misca site-ul...parca pe zi ce trece merge din ce in ce mai greu (e ceea ce mi se intampla mie).
    Stiti cumva la ce data s-a ajuns cu programarile?
    A mai reusit cineva de pe forum sa isi faca o programare?

Anyway...va doresc muuuult noroc!!!

O seara buna,

19. GabrielaO

GabrielaO New Member

Trophy Points:
    0
    Pe 19 aprilie s-a ajuns cu programarile.
    Si mie mi s-a intamplat sa imi dea aceiasi eroare... :| Ieri eram pe punctul de a face programare chiar, dar se tooooot incarca pagina, apoi bineteles, s-au dat!

20. bulma

bulma New Member

Trophy Points:
    0
    In primul rand vreau sa multumesc tuturor celor care au postat aici si au oferit ajutor ! Si eu incerc sa prind o programare dar fara succes inca!

As vrea sa intreb cunoscatorii ce este acest Premium Service ?? Este un serviciu pentru care platesc daca vreau o programare?? Scuza-ti ignoranta dar nu am reusit sa aflu despre ce e vorba exact!

De asemenea in incercarea de a prinde o programare am primit mesajul :

"We do not have any appointments available for your preferred dates and locations.

If you have not reached your limit for the number of times you can search, you can change your preferred dates and location and search again.

If you have been unsuccessful in finding an available appointment, please do not call our contact centres. They do not have any additional appointments available to them. "

Sa inteleg ca este un numar limitat de incercari?? Uff..

Am citit toate mesajele postate de voi cu mare atentie si nu am gasit inca nici o informatie referitoare !

Va multumesc!

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page