11.5 C
London
Friday, May 29, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. katerina

katerina New Member

Trophy Points:
    0
    Imi poate spune si mie cineva daca trebuie sa vina sotul meu cu mine,daca eu aplic ca dependenta de el?El are yellow eu aplic pentru blue.Multumesc anticipat

2. bettycornel

bettycornel New Member

Trophy Points:
    0
    din cate stiu eu, da, tre sa vina si el cu tine. si eu sunt in acceasi situatie ca tine si sotul va merge cu mine in "ziua norocoasa".mult succes

3. alexcelgroaznic

alexcelgroaznic New Member

Trophy Points:
    0
    s-au discutat subiectele astea de 1000 de ori. Chiar nu v-ati plictisit? pe BR-uri este UN CHECKLIST CLARRRRRRRRRRR!!!! cititi formularul...

4. bulma

bulma New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu incerc sa aplic!

5. GabrielaO

GabrielaO New Member

Trophy Points:
    0
    La 00:03 nu mai era nici o programare available... este incredibil de enervant!!! :| Nici nu am apucat sa le vad in seara asta.

6. lali1005

lali1005 New Member

Trophy Points:
    0
    de fapt de la si 1 minut nu mai erau. cred ca nu a fost nici o programare available in seara asta.

7. draculya

draculya New Member

Trophy Points:
    0
    Trist! Am inceput sa imi incerc norocul de pe 17 ianuarie, ce-i drept nu in fiecare seara am incercat dar 80 % din nopti si inca nu am reusit sa le vad macar. Pe 23 februarie fac 12 luni de munca si nu vad nici o sansa de programare la rasarit.

8. dida1234

dida1234 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna noapte!
    Cine poate sa - mi scrie pasii dupa ce vad programarea?

9. mameca

mameca New Member

Trophy Points:
    0

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... ply-online

A mai postat cineva zilele trecute.am mai pus si eu odata sa puteti dormi linistiti,macar in noaptea asta:)

10. PiKaRd

PiKaRd New Member

Trophy Points:
    0
    Dida1234 nu vreau sa fiu rautacios dar intrebarea care ai pus-o posibil sa ii enerveze pe multi pentru simplul fapt ca intrebi fara a te obosi sa citesti si sa inveti cum am facut-o toti, acum o luna habar nu aveam ca exista programari, nici ca exista Croydon, si multa alte lucruri in lagatura cu programarile, am intrat in postul asta, care l-am gasit din intamplare si l-am citit de la pagina 1 pana la pagina 30 si ceva in cateva ore, si am invatat multe si am continuat sa citesc pana am reusit sa imi scot programare prin propiile metode (ceva diferite de restul) dar cu ajutorul tuturor celor ce au postat aici carora le multumesc din suflet fara ei nu as fi reusit. Asadar unicul ajutor pe care ti-l voi ca sa nu spui ca nu sunt binevoitor:

http://www.romani-online.co.uk/forum/em ... start=1170
    incepe sa citesti de aici, exista poze si tot, daca citesti urmatoarele 2 sau 3 pagini vei stii mult mai mult decat ti-ar explica cineva.

Putin mai sus am pus o imagine cum arata ultima pagina dupa ce ai completat toate datele, ultima pagina de la programare.

Salutari si sper sa nu o iei in nume de rau -asa-asa- -ras4-

11. nustiunimica

nustiunimica New Member

Trophy Points:
    0
    M-ar interesa si pe mine metodetele tale prin care ai obtinut programare, crezi ca poti sa ma ajuti? -da-da-

12. lali1005

lali1005 New Member

Trophy Points:
    0

Merci mult! uitasem complet

13. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ai citi si tu cateva posturi mai sus poate ai afla :)

14. dida1234

dida1234 New Member

Trophy Points:
    0
    Hi!
    Multumesc pentru timpul pierdut,explicatii.....Sper sa va anunt cat mai curand ca am ,,prins prada"!
    Bafta tuturor!

15. PiKaRd

PiKaRd New Member

Trophy Points:
    0

Buna, poate m-am expresat gresit sau s-a inteles gresit, nu am suprametode si nici strategii nemaivazute, este foarte simplu si obiectiv, invata din greseli, incearca sa citesti postul acesta de la pagina 1 pana la sfarsit si iti vei da sema ca fiecare persoana isi spune experienta care e in mici detalii diferita de urmatorul, eu doar pot sa iti zic sa deschid ochii si sa te gandesti ce faci in fiecare noapte in care nu poti prinde programare si in fiecare seara schimba cate ceva si vezi daca te apropii mai mult de rezultatul final, pana la urma vei reusi.
    Spre exemplu, am avut nopti in care nu vedeam nici o programare, nopti in care am inceput sa vad 1 sau 2 si in ultima perioada incepeam sa le vad pe toate 7 din prima, mi-am dat seama ca daca dai refresh la o pagina ingreuneaza incarcare la celelalte care sunt in asteptare de raspuns de la server si se pot deconecta, atunci am inceput cu 10 taburi si in mai putin de 1 minut ramaneam cu 2 sau 3 in care imi aparusera programarile, samd.

Totul depinde de tine, multe lucruri nu sunt asemanatoare (laptopul meu care e mai batran ca mine poate nu se compara cu i7 tau cu 8 giga de memori, inetul meu de orange poate nu e virginul tau de 120 mb, poate eu nu am niciun program sa imi manance linia de inet iar tu ai pus torrentul si emule la unison, poate altcineva iti foloseste linia cu un alt calculator sau telefon sau tablet si nici nu iti dai seama) toate astea influenteaza cum nici nu iti imaginezi, asadar tin sa te desamagesc nu am niciun secret in a obtine programare doar am invatat din greseli in fiecare noapte.

Salutari si sper ca toti sa reusiti cat de curand.

Noapte buna

16. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    BBC-ul are un articol pe tema asta a programarilor (pentru toti strainii, nu doar Ro si Bg) si la sfarsit invita comentarii de la citiori. Pt cei interesati, uite link-ul

http://www.bbc.co.uk/news/uk-21463492

Bafta tuturor.

17. GabrielaO

GabrielaO New Member

Trophy Points:
    0
    Hei, la voi merge site-ul ? :|

18. dalexro

dalexro New Member

Trophy Points:
    1
  19. JustAgrl