11.5 C
London
Friday, May 29, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. saqaramada

saqaramada New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, stiti cumva daca se mai fac programari la telefon? Eu sun de cateva zile si intra mereu robotul care-mi spune sa fac programare online.

2. bettycornel

bettycornel New Member

Trophy Points:
    0
    nu se mai fac....asa am auzit si eu

3. bettycornel

bettycornel New Member

Trophy Points:
    0
    am si eu o nelamurire....in martie am programare la croydon pentru blue card ca dependent de sotul meu posesor de yellow card. poate intra cu mine in cladire daca pe mailul primit de la home office apare ca programarea e facuta doar pentru o persoana, si este un singur numar de referinta? multumesc.

4. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Da, nu te intreaba nimeni la intrare , doar verifica programarea si atat.

5. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18

Imi cer scuze pentru replica taioasa,am inteles mesajul tau un pic altfel,decat suna acum dupa ce mi-ai raspuns.AI grija la binevoitori,ce -i drept ca vreo 99% din ei de fapt urmaresc bani,ca programari se prind foarte greu,asa cum vezi si tu.Nu cred ca este doar din cauza conexiunii la internet.Cunosc pe cineva cu conexiune de 100 Mb/s si nu reuseste nimic de vreo 6-7 saptamani.Tine muult de noroc,foarte muult.
    Anul trecut in august 'imi venise si mie randul' pt programare (pe atunci era telefonul cu noroc) si am comparat durata medie posibila + 6 saptamani(din momentul in care prinzi un loc) si datorita sanselor scazute de succes,am ales varianta prin posta,si pentru faptul ca eram angajat deja (am aplicat pt BC,dupa 12 luni de YC) si am primit cardul pe 20 ianuarie,si asta fara sa mai trec prin tot acest stress al programarilor.
    A nu se intelege ca varianta prin posta este cea mai buna,de fiecare data.In cazul meu a fost.

Mult succes

6. bulma

bulma New Member

Trophy Points:
    0

Si eu sunt au pair si implinesc un an de pink card la 1 martie! Intentionez sa aplic pt joburi si sa merg la interviuri pt ca legal am voie (ramane de vazut daca chiar o sa vrea sa ma angajeze cineva , pt ca majoritea angajatorilor cer blue card sa fie siguri). Cat despre programare incerc de multa vreme si devine extrem de descurajator cand nu pot macar sa vad programarile ori sa incarc pagina :( .Cu siguranta o sa iau in calcul varianta posta in martie daca chiar nu reusesc sa obtin programare!

7. JustAgrl

JustAgrl New Member

Trophy Points:
    0

Multumesc frumos pentru sfaturi, apreciez.
    Sper sa prind o programare pana pe 23 martie ( atunci fac un an cu purple) daca nu voi trimite si eu inevitabil tot prin posta. Sper insa sa nu fie cazul. Mult succes tuturor !

8. bogdanmhl

bogdanmhl New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare. Vreau doar sa va spun sa nu va descurajati si sa aplicati in continuare online pentru ca se poate. In seara asta dupa o luna si jumatate de incercari si injuraturi am reusit in sfarsit sa prind programare pentru blue card. Se poate si fara intermediari. Am prins pentru 28 martie. Va urez succes si capul sus. Nu degeaba suntem ROMANI.

9. katerina

katerina New Member

Trophy Points:
    0
    -dans- La fel si eu am reusit sa prind programare ,tot dupa o luna jumate de incercari.Inca nu imi vine sa cred -nu-ma-uit- Am prins pe 28 martie la 9:30. -da-da-

10. bogdanmhl

bogdanmhl New Member

Trophy Points:
    0
    EU LA 11.30 - ne vedem la croydon -dans-

11. bogdanmhl

bogdanmhl New Member

Trophy Points:
    0
    Acesta a fost cadoul de Sf. Valentin pt sotia mea, pt ca pt ea era programarea, eu aveam deja yelow -bravo-

12. katerina

katerina New Member

Trophy Points:
    0
    Eu mi-am facut singura cadoul,blue card pt mine dependenta de sot care are yellow! -ras2-

13. PiKaRd

PiKaRd New Member

Trophy Points:
    0
    In sfarsit am reusit -da-da- -bravo- -nu-ma-uit- -dans- dupa aproximativ 1 luna a mers, cam greu cei drept dar am reusit

Aceasta este ultima pagina care apare dupa ce iti scrii numele si anul de nastere (cel putin e cea care mi-a aparut mie, si in plus 2 e-mail-uri)

Ce-i drept este destul de greu sa mearga bine doar sa ai noroc sa prinzi fereastra conexiuni deschisa cand semnalul tau ajunge la usa HO -asa-asa-
    dar, cei drept, speranta se pierde ultima, nu renuntati si continuati in fiecare noapte ca pana la urma o sa prindeti toti mai devreme sau mai tarziu, mai bine mai tarziu decat niciodata (in cazul in care astepti pe altii sa-ti faca programare in numele tau).

O sa impartasesc cate ceva din experienta mea poate asa ii pot ajuta si pe altii:

-mereu am intrat pe la si jumatate si am avut grija sa inchid toate programele care imi pot manca internetul, chiar si antivirusul care din cand in cand se actualizeaza singur si nu carecumva sa ii dea prin cap sa o faca la 12 fix.
    -cum sesiunea in UKBA dureaza deschisa 20 de min, din timp in timp deschid cate un tab (in mozilla, am incercat cu safari, chrome, i explorer, am ramas cu mozilla) pana cand am 10 deschise (azi am avut 11 dar cu ultimul ma jucam apasand Next tot timpul si intorcandu-ma la pagina unde selectionezi data, ma plictiseam -ras2-)
    -am observat in cateva ocazii in care am ramas pe dinafara fara sa vad nici o programare,ca daca astepti pana la 23:59:55 e probabil sa nu vezi nimic decat errori, apoi am incercat la 23:59:50 si aproape de fiecare data au aparut toate, da errore, dar macar eram satisfacut ca le vedeam pe toate 7
    -a foarte important sa urmaresti ce scrie pe bara albastra de sus, din explorator, apare ce pagina incarca inaite sa incarce
    -incerca sa te concentrezi in taburile unde incarca pagina sau unde au aparut programarile, si incet incet inchidele pe cele care nu iti apar programari sau chiar nu incarca, in cateva minute,sa fiu mai exact,pe la 00:02:00 sa ramai decat cu taburile in care au aparut programari asa eviti sa trimite prea multe petitii servarului de la ip tau si iti poti multiplica sansele sa accepte conexiune (tre sa fii rapid si sa tii deschis doar ce iti foloseste si sa nu pierzi vremea cu ce nu)
    -in mozilla pentru refresh folosesc Enter-ul si nu F5 asa stiu cand pagina se incarca si nu intrerup conexiunea.

Cred ca am acoperit cam tot din experienta mea cu vanatoarea de programari, va urez bafta la toti ca inca sunteti plecati la vanatuare si sper sa reusiti cat de curand.

Saluri si mult noroc

PS: Acum urmeaza pregatirea actelor ca nu am nimic pregatit... -nu-ma-uit-

14. PiKaRd

PiKaRd New Member

Trophy Points:
    0
    -nu-stiu-

Ceva ciudat la mijloc astazi, suntem deja 6 care au prins si care intra in forumul asta...

hmmmmm

Gandesc si nu gandesc prea bine,nu stiu ce sa cred...

Salutari

15. katerina

katerina New Member

Trophy Points:
    0
    Daca eu aplic ca dependenta de sotul meu(el are deja yellow card)trebuie sa vina si el cu mine la interviu? -wow-

16. katerina

katerina New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca suntem doar 3 ..eu,pikard si bogdanmhl... -hipno-

17. alexg

alexg New Member

Trophy Points:
    0
    felicitari celor ce au prins programarea !

18. PiKaRd

PiKaRd New Member

Trophy Points:
    0
    -nu-zic- -nu-ma-uit- din graba bucuriei nu m-am uitat ca ati postat de doua ori ficare, daca am numrat posturile -ras2-

dap doar 3, e bine ca am avut noroc.

Salutari

19. ancuta86craiva

ancuta86craiva New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari celor care au prins...mie nu mi s-a incarcat nici o pagina aseara....sper sa reusesc dak tot s-a prins asa de bine aseara si sa prind si eu o programare in serile urmatoare....

20. bettycornel

bettycornel New Member

Trophy Points:
    0
    Mai am nevoie de alte acte inafara de cele enumerate mai jos pentru aplicatia BR1 ca dependent de sotul meu posesor de yellow card ca student?
    1. Certificatul de casatorie in original
    2. Scrisoare de la Colegiul la care studiaza sotul
    3. Scrisoare de la locul de munca al sotului
    4. Fotografii tip pasaport cu mine- 2 bucati
    5. Formularul BR1 completat doar la sectiunile 1, 2, 6, 9, 10, 11. Pe pagina a-2a bifata casuta a-4a. De lipit poza mea pe
    pagina 3 (sectiunea 1), iar poza sotului la pagina 4 (sectiunea 2).
    6. Pasaportul sau ID card in original.
    Am mai auzit ceva despre o scrisoare in numele meu in care sa scriu motivul pentru care am nevoie de acest blue card. Cum ar trebui redactata? A mai facut cineva aceasta scrisoare?
    Multumesc.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page