14.3 C
London
Friday, June 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari .....sper sa prindeti cat mai multi pe cai "legale" ca sa le furati painea de la gura la "hackeri". Bafta si la restul.

2. pisimaya

pisimaya New Member

Trophy Points:
    0
    astazi nimik! nu-mi vine sa cred ca a fost doar eroare in contiuu! sper ca macar careva din voi sa fii vazut ceva!

3. ancuta86craiva

ancuta86craiva New Member

Trophy Points:
    0
    eu le-am vazut ,dar nu mi s-a incarcat pagina normal am apasat pe una la repezeala pt martie ,eu am vazut 3 ,pe la 12:02,dar mi-a cazut de tot dupa aia...exista vre-o sansa ca pagina aia care ti le arata dar nu e incarcata de tot sa se reincarce ?merci,bafta tuturor

4. Bogdan81

Bogdan81 New Member

Trophy Points:
    0
    Teoretic, daca ai 5 ani neintrerupti in UK, da, poti aplica pentru permanent residence si nu trebuie sa treci nici un test. Totusi, studiaza cu atentie formularul EEA3, sunt acolo niste conditii pentru cetatenii europeni: de exemplu, daca ai fost studenta sau self-sufficient in timpul acestor cinci ani si vrei ca perioada respectiva sa ti se ia in considerare, trebuie sa fi avut si asigurare de sanatate privata in perioada aia si, in plus, si bani in cont (vor fie confirmation of scholarship de la universitate, fie bank statements etc.). Mai e si conditia de rezidenta: sa nu fi fost outside the UK mai mult de 6 luni consecutiv incepand de la data care vrei sa ti se ia in considerare. Presupunand ca totul e in regula, trebuie sa te atentionez asupra unui lucru: o data ce vei fi obtinut permanent residence trebuie sa astepti minimum 12 luni pana sa aplici pentru cetatenie, iar in momentul in care aplici pentru British citizenship se aplica exact aceeasi regula a celor 5 ani de rezidenta pe teritoriul UK, in intervalul carora nu ai voie sa fi stat in alta parte mai mult de 6 luni. Regula la cetatenie este: minim 5 ani in UK si minim 1 an de permanent residence prior to the application, cu alte cuvinte 6 ani cel putin. Totusi, daca plecarea ta nu suporta amanare, aplica intai pentru permanent residence, ca sa te asiguri ca o ai in buzunar. Pe-asta nu ti-o mai ia nimeni inapoi, desi exista posibilitatea de a ti se revoca daca, dupa ce o vei fi obtinut, petreci mai mult de doi ani in afara UK. Irevocabila e numai cetatenia. Bafta multa! Stiu ca toate amanuntele astea pot parea greoaie, dar e bine sa citesti site-ul UKBA si sa-l stii ca pe Sfanta Evanghelie: numai asa eviti greselile si stii ce ai de facut.

5. bettycornel

bettycornel New Member

Trophy Points:
    0
    pe ce data s-a ajuns cu programarile, 25 sau 26 martie? multumesc.

6. zuzu04

zuzu04 New Member

Trophy Points:
    0
    In seara asta se fac pentru 27 martie.

7. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    te inseli amarnic. ti-o revoca cand vor ei, mai ales daca ai mintit in acte cand ai aplicat.

8. Karmenis

Karmenis New Member

Trophy Points:
    0
    Bogdan81, multumesc pentru informatii, ma voi decide ce si cum fac dupa perioada de concediu, adica in aprilie, cand ma duc in tara pentru 2 saptamani;
    all the best, sa auzim de bine!

9. zuzu04

zuzu04 New Member

Trophy Points:
    0
  10. pisimaya

pisimaya New Member

Trophy Points:
    0
    las-o balta! la si 3 minute nici o programare!

11. pisimaya

pisimaya New Member

Trophy Points:
    0
    faza cu site-ul e din cauza ca au pastele pe 31 martie!

12. cherrycake10

cherrycake10 New Member

Trophy Points:
    0
    Cand obtin o programare, unde apare?

13. pisimaya

pisimaya New Member

Trophy Points:
    0
    in my account si iti trimite mail de confirmare

14. ioanna3

ioanna3 New Member

Trophy Points:
    0
    a reusit cineva sa isi faca programare in noaptea asta? tot incerc in ultimile zile si nu merge deloc, imi da numai eroare pana la un moment dat cand imi spune ca nu mai e nimic valabil...

15. JustAgrl

JustAgrl New Member

Trophy Points:
    0
    Se pare ca mi-a venit si mie randul sa "alerg" dupa o programare...deci..cineva pe aici care se ocupa si este serios? Astept mesaj pe privat. Bafta tuturor !

16. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    Toti se ocupa si sunt seriosi,

si sunt insistenti si 'disperati' sa prinda o programare care sa le reprezinte macazul catre un nou inceput in viata,si pentru asta isi impartasesc 'of-urile' ,dezamagirile si reusitele aici pe forum.

Tu ce astepti? sa se gaseasca un binevoitor sa-ti faca si tie o programare,deoarece e mai simplu,decat sa pierzi nopti si sa consumi nervi?

17. andriesnoemi

andriesnoemi New Member

Trophy Points:
    0
    Datorită acestui site am ajuns si eu sa încerc sa-mi fac programare online si țin sa Multumesc tuturor -bravo- pentru informațiile utile postate care vin in ajutorul nostru, al celor care încă ne luptam sa obținem o programare . Nu am obținut o programare -nu-nu- încă , dar sunt optimista deoarece noaptea trecută am reușit sa vad cele 7 programari pe data de 27 martie ... deci încă mai exista speranța -da-da- mergem înainte.

Am încercat sa fac si programare telefonica azi dimineața si mi sa spus ca programarile se fac doar online , nu cred ca sunt la curent cu acest lucru deoarece acum câteva luni încă funcționa programarea telefonica... Deci doar online se poate acum ??? -nu-stiu-

18. JustAgrl

JustAgrl New Member

Trophy Points:
    0

Nu astept sa se gaseasca un binevoitor, inainte sa postez aici am luat legatura cu cativa care zic ca se ocupa de programari insa nu am mai primit niciun raspuns din partea lor. Noptile le pierd si eu si nervii si tot, insa nu e vina mea ca nu am viteza buna la internet, sunt au pair nu e ca si cum ma pot duce sa modific contractul. Te rog frumos sa nu iti mai dai cu parerea daca nu imi cunosti situatia, daca te deranjeaza postul meu la fel de bine il poti ignora. Multumesc!

19. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Aici cam are dreptate. Uitam cat de greu ne-a fost la inceput.
    Eu ca fost aupair stiu ce inseamna, unii nici acces la net nu ave(a)m!

Mult succes si sa va ajute Doamne-Doamne tuturor!

20. cherrycake10

cherrycake10 New Member

Trophy Points:
    0
    Din cauza summary-ul programarii, am pierdut-o azi noapte si ma chinui de 3 saptamani :(

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page