16 C
London
Friday, May 29, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lvd

lvd New Member

Trophy Points:
    0
    Prefer sa te ignor ... Dar daca ai fi macar un pic destept ai gandi inainte!!Nu cred ca poate supravietui nimeni in Uk nici cu 500, idee era alta ,ma rog!Poftim cultura!

2. Ellena22

Ellena22 New Member

Trophy Points:
    0

Aici nu e vorba cu ce bani ai venit in uk sau din ce bani traiesti.Dar acum gandeste-te si tu putin...O programare este,sa spunem maxim 200 de lire,da?Dar vii tu si arunci cu banii in stanga si in dreapta si spui ca dai 500 de lire(dau un exemplu),si programarea nici macar nu este pentru tine.Cei care fac programari ce spun...."a deci oamenii sunt dispusi sa plateasca mult mai mult pentru o programare,deci hai sa crestem preturile"!
    Si uite asa de la 200 de lire ajunge la 500(ceea ce mi s-a intamplat chiar mie...am intrat in discutie cu cineva si mi-a zis ca fara 500 de lire nu imi face programare),deci poti sa intelegi acum despre ce este vorba?
    Si nu cred ca a venit cineva in uk doar cu 100 de lire in buzunar,dar si cine a plecat din romania nu a plecat de bine,deci nu a plecat cu mii de lire,si chiar daca au sute de lire cand ajung aici,gandeste-te ca din aceia trebuie sa traiasca pana obtine actele-ca asta este tot rostul,sa obtinem actele sa lucram si noi legal.Deci normal ca nu imi convine sa dau 500 de lire pe o programare(desi am de unde) cand puteam sa dau 200,nu?Adica serios,daca cineva vine la tine si zice ca programarea e 200 tu spui,nu nu nu ca eu vreau sa dau 500,ca sa fiu sigur.Asta e prostia romaneasca(si nu vreau sa jignesc pe nimeni).
    Acum ar mai fi si cealalta situatie cand multi care sunt aici deja au un loc de munca(la negru) si atunci au un venit lunar si isi permit sa arunce cu banii in stanga si in dreapta.
    Acum ma scuzati pentru interventie,dar chiar nu am mai putut sa tac cand vad disperarea unora sa obtina programarea si arunca cu banii pe fereastra!!!
    Succes!

3. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    A oferit 500£ pentru doi , deci nu cu mult peste preţ .

Dacă chiar vă doare că daţi bani pe programare , contactaţi UKBA şi explicaţiile că din cauza ,,hacker-ilor,, nu aveţi nici o şansă să prindeti programare . Cineva se va sesiza până la urmă .

4. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Sa ceara si 1000 din partea mea. Daca sunt fraieri care platesc atat... Nu e vina aluia de cere ci a aluia care da. Daca nu vrei sa dai bani trimiti prin posta sau/si continui sa prinzi progr la tel sau internet. Nu cred ca exista cineva aici pe cae l-a apucat asa dintr-o data nevoia. Se poate veni in uk din 2007 . De ce exista disperati? Eu as lasa progr la croydon numai pt cazurile intr-adevar urgente si restul sa trimita prin posta. Ziceti merci ca va da drept de munca pt orice curs de 2 zile.

5. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    eu am preferat sa dau 250 pe programare ca altfek plateam taxe 20 %din castig asa ies in castig
    bafts

6. corina13

corina13 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua, dragilor se pare ca n-am facut bine ca am impartasit experienta cu dvs, daca citeati cu cateva pagini in urma ati fi vazut ca am aplelat la sfaturile dvs imediat ce am primit mail cu programarea facut de catre "ajutor" ... pe acest om l-am aici p forum cu cateva pagini in urma(cei care au primit adresa de mail pot sa verifice), daca dvs doriti, bine, daca nu la fel de bine..n-am vrut sa fie tamtam pe acest subiect, n-am vrut decat sa ajut pe cei care sunt in situatii grave si incearca de luni de zile pt o amarata de programare, atat!asa ca..va rog sa incetati si sa incercati sa ne ajutam cu sfaturi, nu sa incarcam topicul cu niste prostii care nu isi au rostul aici.

Multumesc!

7. nustiunimica

nustiunimica New Member

Trophy Points:
    0
    Am incercat sa ma abtin dar nu pot, deja ai intrecut masura.
    sirtiger, tu incerci sa faci lobby pentru 300 de lire, incerci sa convingi lumea ca aceasta suma este cea mai buna. sa fim seriosi, o programare ar trebui sa fie maxim 150 lire, eu am gasit cu 100.
    sirtiger, nu esti singurul care face programari, asa ca scuteste-ne cu 300 lire/programare. cati au apelat la tine si ti-au dat tie 300 lire sa le faci progrmare? pe mine ai incercat sa ma aburesti la inceput cu 400lire/programare si 100 de lire deschiderea dosarului.

8. mikela

mikela New Member

Trophy Points:
    0

Buna ziua, pana la urma poate sa ne ajute cineva cu o programare contra cost ?
    Am nevoie disperata de una si am atatea luni de cand incerc si telefonic si acu on line si nici o reusita.
    Cum as putea lua legatura cu cineva?
    Numai bine!

9. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Ce sa faca si sirtiger al nostru. E intermediar si vrea sa manance si gura lui ceva din asta. Daca gaseste fraieri asta e, bravo lui. Macar sa-si scoata cei 250 dati de el. Asta nu mai este ajutor este afacere.

10. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Astia care vreti sa faceti bani... de ce nu va faceti voi site-uri unde sa scrieti ce vreti?
    ROMANi ONLiNE nu este locul vostru de joaca!

Cine incearca sa recruteze clienti pe topicul asta sau prin mesaje private = banare instant, nu conteaza cata reputatie are.

Scopul topicului este sa va ajutati intre voi, nu sa va luati banii reciproc.
    Exista o gramada de site-uri unde puteti da anunturi:
    https://www.google.co.uk/search?&q=anun ... line&pws=0

Daca inainte nu a fost ok sa se faca programari pe bani, cred ca trebuie sa pastram traditia, nu?

PS: a disparut deja persoana care avea emailul ceva de genul "ajutor.programari@......" si care spunea ca recomanda ea pe cineva.
    Va astept cu drag.

11. kitchi11

kitchi11 New Member

Trophy Points:
    0
    Sa inteleg "cacorina" nu-mi mai face programare si nu mai primesc factura pe cei 3000 de lire?

12. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    :)) hai ca esti tare chiar nu ma intereseaza parerea ta,nu fac eu programari asa ca lasa-ne au am incercat doar sa ajut pe cine a dat mesaj chiar nu ma intereseaza subiectul acesta asa ca pa :))
    am scris clar ca eu am dat 250 de lire pe programare plus 100 pentru dosar
    acuma s-a scumpit la 300 si 100 pentru dosar asa ca nu mai vorbii prosti ca nu ma intereseaza

13. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    nu sunt nici un intermediar nu mai vorbiti aiurea chiar m-ati enervat nu mai ajut pe nimeni sa fie clar
    asa e romanul invidios daca vede ca altul se descurca si poate plati 300 de lire pentru programare va bagati in seama aiurea
    deci subiect inchis nu ma mai contactati pe privat va rog numai bine

14. kitchi11

kitchi11 New Member

Trophy Points:
    0
    Opa, cineva bate in retragere cu pasi repezi de frica sa nu fie banat. -nu-nu-

PS. Corina eu inca mai astept factura pt. acele 300 de lire. Sau erau 3000? -nu-stiu-

15. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    si daca as lua ban ce crezi ca ma afecteaza?nu dau inapoi nimic nu am zis niciodata ca fac eu programari,eu am vrut sa ajut nu castigam nimic asa ca nu are rost sa vorbiti aiurea

16. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Oameni buni, ca sa intelegeti cum sta treaba:
    Daca cineva vrea sau ofera programare pe bani, pune frumos un anunt la mica publicitate si spune ce vrea. Cu siguranta va fi contactat de cine are nevoie.

(nu o sa sterg anunturile de acest fel de acolo pentru ca asa ati dorit, sa nu le sterg)

Topicul acesta si forumul in general este pentru a ne ajuta reciproc, nu pentru oferte comerciale.

Singurul care a cerut (si i-a fost acceptata cererea) de a desfasura acest gen de activitate pe forum a fost acuzat, raportat la politie, ukba si mai era putin si il lua lumea la bataie.

Cred ca observati diferenta intre sectiunea "Avocatul Raspunde", unde primiti consiliere gratis de la o persoana competenta si topicul acesta, unde cei care fac rezervari se feresc s-o spuna public si racoleaza clientii in moduri dubioase.

17. underdog

underdog New Member

Trophy Points:
    0
    200 - 300 lire nu e nici suma mica , nici mare ... Depinde ce iti trece prin buzunare si in ce stare de disperare te afli ... Pe de alta parte teapa e dezgreabila de toti ( care o iau ) .... atitudinea adminilor e una corecta . -bravo- Nu va lasati intimidati altfel o sa piarda site ul toata credibilitatea ( si crede ti ma la ora actuala e nr 1 ) -da-da-

18. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    -sssst- nu mai spune la nimeni ca sunt invidios si disperat dupa 200 lire. Lol. Daca citesti cateva pag inapoi o sa vezi si cat de disperat sunt dupa o progr. -nu-ma-uit-

19. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Sirtiger ce inseamna "deschiderea dosarului" ? =))

20. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    ai inceput si tu gata?:))
    nu stiu unde am scris deschiderea dosarului e vorba de tot ce tine pentru programare
    ,asigurare formular br1 etc eu asa am gasit programarea printr-o firma cunoascuta si pe acest forum
    bafta

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page