11 C
London
Saturday, June 06, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lov3som3

lov3som3 New Member

Trophy Points:
    0
    [/quote]

Scz....am dat submit la mesajul precedent fara sa scriu nimica...
    Deci sa o luam cu incetisorul....amandoi sunteti studenti,deci veti aplica amadoi pentru yellow card sau va aplica sotia pentru yellow card si tu ca si dependent pentru blue?
    Nici eu nu ma pricep prea bine,dar dak nu am dreptate rog pe cei care stiu mai bn sa ma corecteze....
    Eu va sfatuiesc sa aplicati unul pentru yellow(dependentul va primi blue)-asadar cel care are Blue va avea drept de munca full time,pe cand aplicantul principal(va primi yellow card) va munci part time 20 ore/saptamana.In cazul in care cursul este vocational atunci si apicantul principal va avea drept de munca full time...Sunte multe chestii,nu stiu care e situatia ta exacta....
    Daca sotia este aplicantul principal atunci ei ii trebuie dovada ca este inscrisa la un colegiu(care trebuie sa fie pe lista celor acceptate de Home Office),mai exact o scrisoare care sa contina datele cand a inceput cursul si cand se termina.Tu daca aplici ca dependent pentru Blue card atunci nu ai nevoie de dovada ca esti inscris la nici un curs.Apoi...din sursele mele stiu ca doar aplicantul principal are nevoie de asigurare medicala(aici e posibil sa ma insel-eu sunt intr-o sitiatie similara cu a ta,doar k sotul este student,deci el isi va face asigurare si eu voi fi trecuta pe asigurarea lui-impreuna va fi undeva la 30 de lire,daca imi audc bine aminte)...Sa revenim la situatia voastra....
    Din cate stiu eu in legatura cu sponsorul...daca ai un sponsor atunci iti trebuie o scrisoare de la el+ extrasul bancar al sponsorului(nu al sotiei)-asa scrie in documentul oficial de pe site-ul Home office-dar ai grija ca extrasul bancar sa fie semnata si stampilat de banca-nu trasa la xerox sau printata de pe e-mail.Si daka nu poti obtine scrisoare de la sponsor+extrasul lui bancar e ok declarateie oath commissioner.
    Informatiile acestea le-am colectat de pe forumul acesta si de pe site-ul Home Office,deci eu spun k sunt sigure...dar dupa cum spuneam rog pe cei care stiu mai bine sa ma corecteze daca chiar am gresit cu ceva.
    Succes![/quote]

Hey !

Mersi de sfaturi. Asta am uitat sa mentionez ca ea (sotia) aplica pt YC si ca dependent de ea pt BC. Stiu ca nu era neaparat nevoie de asigurare si pt mine dar am zis sa o fac pt ca daca mai baga astia vreo lege pana in 2014 .cine stie.. ? poate in 2014 o sa treb sa dovedesti ca ai avut asigurare :) cine stie ce le mai trece prin cap ca sa nu ne dea drept de munca full din 2014.

Multumesc foarte mult pt parere :) 99% suntem si noi sigur ca e ok asa..dar cand stai cu morcovul in *** :)) te gandesti la toate prostiile :D

Ciao!

2. thereisagod

thereisagod New Member

Trophy Points:
    0
    Stiu ca pt BR2 NU trebuie asigurare medicala. In acelasi timp stiu ca lucrurile pot fi uneori relative cand vine vorba de UKBA.
    Imi poate confirma cineva care a aplicat cu master in UK in ultimul timp daca este nevoie sau nu de asigurare medicala.

3. llallynis

llallynis New Member

Trophy Points:
    0

In weekend nu se lucreaza, deci vineri spre sambata si sambata spre duminica nu sunt programari. In plus ukba a anuntat deja pt 19 indisponibilitatea site-ului. Ramane deci pe duminica spre luni si in celelalte zile. Bafta!

4. ancuta86craiva

ancuta86craiva New Member

Trophy Points:
    0
    Merci mult pt raspuns!!!!!!sper sa fim mai norocosi de acuma inainte k de o sapt nimeni nu a zis k ar fi prins vre-o programare....

5. andpopescu

andpopescu New Member

Trophy Points:
    0
    Poti sa ne dai si noua mai multe informatii? Cat costa in cate zile ne poti face rost de programare sau cum ne poti ajuta ?

Multumesc! -asa-asa-

6. ioana29

ioana29 New Member

Trophy Points:
    0

Cel mai bine ar fi sa nu ne ajute...sa ne lase pe noi sa ne facem programare singuri...sa nu mai tina site-ul ocupat!!!

7. ioana29

ioana29 New Member

Trophy Points:
    0
    Iar doar le-am vazut.... -plans-

8. andpopescu

andpopescu New Member

Trophy Points:
    0
    Da si eu le-am vazut erau pe 4 martie de la 8.30 pana la 11.30 -plans2-

9. AdaP

AdaP New Member

Trophy Points:
    0
    OAMENI BUNI!!!! IN SFARSIT AM REUSIT SA OBTIN PROGRAMARE PE 4 MARTIE!!!!! am avut 8 taburi deschise in mozilla si in vreo 4 dintre ele au aparut programari, am selectat in fiecare tab o ora diferita, si cea pe care am obtinut-o s-a incarcat mai repede, am completat datele cat de repede am putut si mi-a aparut confirmarea, am primit si mail. Succes tuturor!!!!! -dans-

10. Tzukha

Tzukha New Member

Trophy Points:
    0
    Nici n am apucat sa le vad seara asta. Blocat tot -plans- si totusi n a mai intrat nimeni in ultima perioada sa zica ca a prins , iar le ia cineva pe toate ?

11. Tzukha

Tzukha New Member

Trophy Points:
    0
    Bravo! Visez si eu la momentul cand am sa impart asa o veste buna cu voi:( succes in continuare

12. dalexro

dalexro New Member

Trophy Points:
    1
    cum le-ai vazut cand tu la 23:57 ai postat deja pe forum?

13. Ellena22

Ellena22 New Member

Trophy Points:
    0
    Merge din ce in ce mai greu site-ul asta cu programari. -trist-
    De la 23:59 si pana la 00:09 mi-a dat incontinuu erori,fara sa se incarce macar o pagina.La 00:09 mai era o programare la 9:30(ceea ce a fost bine)...din pacate aceeasi poveste.Am completat detaliile si apoi..programarea nu mai este valabila....:( -plans- trist
    Si deja se fac pentru martie -plans-

14. Tzukha

Tzukha New Member

Trophy Points:
    0
    Nu cred ca arata corect ceasul de pe forum ca am urmarit si eu la cat postez si cat arata pe forumul ..

15. kristinuz

kristinuz New Member

Trophy Points:
    0

felicitari!!!in sf apare cineva sa dea vestea cea mare -bravo-

16. ioana29

ioana29 New Member

Trophy Points:
    0

Asa a aparut ora...eu scrisesem pe la si 7 minute.....

17. kristinuz

kristinuz New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu le-am vazut....am completat vreo 2 ...si cam atat...

18. marram

marram New Member

Trophy Points:
    0
    YES!!! In sfarsit cu lacrimi in ochi pot spune ca am prins programare ... Nu mi vine sa cred. La 12:04 am primit email-ul de confirmare... Mult succes tuturor! Se poate. Speranta moare ultima :)

19. Tzukha

Tzukha New Member

Trophy Points:
    0
    Bravo! De cate zile/saptamani incerci?

20. pisimaya

pisimaya New Member

Trophy Points:
    0
    eu am vazut doua programari pe la si 4 minute dar erau in pagina neincarcata cu scris italic si apoi mi-a dat iar eroare.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page