1.1 C
London
Thursday, December 12, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bu11zeye

bu11zeye New Member

Trophy Points:
    0
    Nu e o parere e cat se poate de logic, cineva cu 2 cuvinte de scris iti va sufla programarea in 20 de secunde. Sfatul meu este sa-ti faci programare doar pe numele tau si sa mergi cu tupeu cu unul din dependenti pe BR1, iar pe ce-l de-al doilea poti sa continui sa mai faci o programare separat. Cred ca e mai convenabil decat sa te faci cu nervii si sa pierzi timpul in fiecare seara.

2. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Sincer eu nu cred ca e vreo problema daca pui doar numele de familie (Surname-ul) si pui restul datelor corect ( data nasterii , nationalitatea, si sa ai refference numberul dupa ce se face programarea). Eu cand am sunat sa fac programarea de multe ori cerea doar Surname-ul operatoarea ....asa ca ma gandesc ca daca completati si voi doar surname-ul nu e stres :)

3. ale_flamy

ale_flamy New Member

Trophy Points:
    0
    Legat de asigurarea de sanatate. Si-a facut cineva recent asigurare la Aviva? Ce acte ar trebui sa primesti? Citisem acum ceva timp undeva pe forum de ceva card. Eu am primit doar niste foi care confirma ca am asigurare la ei, de cand e valabila, cat platesc pentru ea.
    Sunt 3 foi:
    Financial Statement
    Policy Schedule
    Underwriting Endorsement

Mai trebuie altceva?
    Multumesc!

4. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Nu se mai da card...asa am primit si eu...Eu am dus toate foile alea si am lasat-o pe aia sa aleaga ce o intereseaza. Cat platesti pe luna si ce varsta ai ? Si daca ai prins asigurarea cu 3 luni gratuite. Daca te deranjeaza poti sa dai pe privat detaliile. Mersi

5. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Ce date trebuiesc completate ? Vreau sa ajut o prietena ca ea are net prin mobil deci slabe sanse, ce date ale ei trebuie sa am ?

6. ale_flamy

ale_flamy New Member

Trophy Points:
    0
    Mi se pareau putine si nesemnificative actele pe care le-am primit de la Aviva, dar banuiesc ca o sa-i sune aia de la Croydon sa afle mai multe.
    Da, am prins faza cu 3 luni gratuite. Am 24 de ani si platesc in jur de 60 de lire. 61-62 - ceva de genul. Mult oricum....

7. andpopescu

andpopescu New Member

Trophy Points:
    0
    Este nevoie de nume, prenume si data nasterii -ras4-

8. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0

Pfff...si eu am exact aceeasi varsta si platesc 39 de lire pe luna si tot mi se pare mult...am auzit altii care platesc 29 de lire. In schimb eu nu am prins cu 3 luni gratuit. Ce mai vroiam sa te intreb la optiuni ce ai pus ? Trusted Hospital List si ai bifat dental optic is psihiatric ? Pentru ca ultimele nu trebuie bifate si e ok si doar trusted hospital list...mai scazi din pret cu alea.

9. ale_flamy

ale_flamy New Member

Trophy Points:
    0
    Pai cand ai facut asigurarea de nu ai prins faza cu 3 luni gratuite? Eu sunt din octombrie aici si inca de pe atunci era valabila faza. Asigurarea am facut-o abia acum, la inceputul lunii ianuarie( si inca era valabila treaba cu 3 luni gratis). E super ciudata diferenta de pret. Nu inteleg de ce eu platesc dublu.
    Am ales comprehensive insurance. Fara dental optic si psihiatric, doar trusted hospital list.

10. ale_flamy

ale_flamy New Member

Trophy Points:
    0
    Pana acum ma chinuiam cu firefox-ul. azi am incercat pe Chrome si a mers mult mai ok. Am vazut programarile....am ajuns sa-mi introduc date, tot....dar nu mai era disponibila programarea. N-am ajuns asa departe pana acum cu firefox-ul. Tot ce vedeam cu firefox-ul erau programarile, dar pagina nu se incarca ok...arata foarte minimalista....si cand dadeam next ma tinea in erori. Nici nu mai stii ce sa faci sa obtii blestemata asta de programare!

11. AdaP

AdaP New Member

Trophy Points:
    0
    A prins cineva in seara asta? Si daca da, cu ce browser, cu ce viteza si de pe ce device?

(le-am vazut din nou pe toate, completat datele pentru cateva, fara succes.......)

12. thereisagod

thereisagod New Member

Trophy Points:
    0
    Am observat ca depinde de la seara la seara. Pana acum nu am reusit sa imi dau seama daca Ghrome, Firefox sau Safari merge mai bine. E cam la noroc din ce-mi dau seama.

13. kristinuz

kristinuz New Member

Trophy Points:
    0
    Chiar asa?cine a reusit in seara asta? -da-da-

14. Degree

Degree New Member

Trophy Points:
    0
    Bag mana in foc ca nimeni. Ba nu, bratul.

15. kristinuz

kristinuz New Member

Trophy Points:
    0
    Cu o saptamana in urma tot mai aparea pe aici cate cineva care reusea -nas- dar in ultimele zile nimeni....cam ciudat -hipno-

16. thereisagod

thereisagod New Member

Trophy Points:
    0
    Am observat ca depinde de la seara la seara. Pana acum nu am reusit sa imi dau seama daca Ghrome, Firefox sau Safari merge mai bine. E cam la noroc din ce-mi dau seama.
    A reusit cineva sa obtina programare in ultimele seri? Sau le-au luat bulgarii pe toate?:p

17. llallynis

llallynis New Member

Trophy Points:
    0
    Azi am vazut si eu 6 programari, am si completat datele pt vreo 4, dar degeaba.....

18. ramomiha

ramomiha New Member

Trophy Points:
    0
    buna seara dragi colegi de suferinta!

in primul rand vreau sa va multumesc pentru tot ce reusiti sa faceti pe acest site! sunteti minunati, iar pentru mine ati fost de mare ajutor!

am avut si eu programare in Croydon luni de dimineata. am prins programarea telefonic dupa patru saptamani de sunat zi de zi. apropos de treaba asta, am cunoscut acolo un cuplu de romani care nici macar nu stiau de nebunia cu programarile pentru ca ei prinsesera din prima, de la primul apel! nu mi-a venit sa cred, insa se pare ca e dupa noroc!

am avut urmatoarele acte:
    - pasaport;
    - 2 poze tip pasaport;
    - scrisoare de la scoala;
    - statmenturi bancare pe ultimele trei luni semnate si stampilate de banca;
    - asigurare APRIL - 29 lire/ luna pe care am incheiat-o cu PMI Parteners - de fapt am avut doar e-mailul si scrisoarea de confirmare de la PMI Parteners pentru ca polita nu imi sosise inca prin posta. Ce-i drept, s-a uitat putin ciudat la ele tipul de acolo si m-a intrebat ca ce=i cu brosura - i-am spus ca am adus tot ce am primit prin posta dupa ce am incheit asigurarea telefonic. Am stat cu teama ca nu ma vor accepta din cauza asta pentru ca citisem aici tot felul de cazuri in care au cerut expres polita de asigurare, insa am inteles ca cei de la UKBA suna oricum sa verifice daca asigurarea e facuta.
    - formularul BR1 pentru care am avut iarasi emotii pentru ca nu am stiut cum trebuie completata exact sectiunea in care se cer detalii despre legaturile cu tara de origine si cu alte tari. am trecut doar Romania, insa in celalta casuta nu am stiut daca trebuie doar specificat "family, friends, social connections" sau trebuie specificat nume... Citisem aici pe forum ca functionarii de acolo sunt draguti si te ajuta, insa tipul care era la biroul 62 luni nu a fost foarte prietenos. a facut doar un semn ca si cum ar fi zis "nu conteaza" si mi-a spus sa revin la ora 3.

"interviul" nu a durat mai mult de 5 minute. m-a intrebat la ce scoala studiez, daca lucrez - i-am raspuns ca nu, daca astea sunt toate documentele pe care le am, daca am xerox la ele, i-am spus ca nu pentru ca nu era specificat. a mers sa le copieze, mi-a oprit pozele si pasaportul si apoi mi-a facut semn sa plec si mi-a spus sa revin la ora trei. am insistat ca nu am completat tot formularul si mi-a repetat sa revin la ora 3... no comment... la ora 3 a venit cu raspunsuri galbene si albastre pentru toti care eram acolo - 5 la numar.

cam asta a fost experienta mea, la care v-ati adus si voi aportul prin ajutorul pe care il oferiti pe forum povestind experientele voastre.
    va multumesc din suflet si va doresc mult succes tuturor! sa obtineti actele si sa reusim sa facem diferenta in tara asta!
    sa aveti o seara frumoasa si NOROCOASA!

19. hazegrl

hazegrl New Member

Trophy Points:
    0
    Deci in seara asta esti persoana mea favorita din intreaga lume -castigator-

Ma tot chimui de vreo 2 saptamani sa aflu daca asigurarea de la April este buna, ca-mi spusese brokerul de asigurari ca uneori sunt probleme cu unele firme. In final am facut asigurarea de la April, dar nu mai puteam de frica (n-am primit nici macar un mail de confirmare.. - hmm.. trebuie sa vorbesc cu brokerul). Acum singura mea teama e sa n-am probleme pt faptul ca n-am avut pana acum.

Anyway.. Merci mult ca ai postat -ras4-

20. ricard

ricard New Member

Trophy Points:
    0
    buna tuturor
    o sa postez in topicul asta desi problema mea apartine de altul dar vad ca aici e cel mai activ...as dori sa ma ajute cineva binevoitor la nelamuririle mele. Dupa saptamani cu incercari esuate de a prinde un loc la Croydon am decis sa trimit BR1 prin posta. insa nu stiu sigur pe cine pun la sectiunea 1 si cine e dependentul...eu am yellow de 2 ani si sotia de cateva luni iar f recent ne-am casatorit si am inteles ca am putea aplica amandoi pt blue? ea nu prea are nevoie dar eu da!:D multumesc anticipat pt cine are 2 minute si pt mine

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page