8.2 C
London
Sunday, June 07, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef
    are dreptate catad ... nu mai deschideti zeci de tab-uri ... asta e cauza de se blocheaza si da eroare ... in loc de 100 de accesari are 2000 ... deci ??!! -nu-stiu-
    sfatul meu ... desi stiu ca multi nu vor lua in seama ... deschideti toti decat cate un singur tab ... caci e acelasi lucru ... doar ca nu se va mai bloca ... si fiecare va prinde mult mai usor programare ... dar asta numai daca toata lumea respecta ... daca nu bafta in continuare !!!

2. AdaP

AdaP New Member

Trophy Points:
    0

E foarte logic intr-adevar sa folosim fiecare un tab pe care sa dam refresh. Eu pana foarte curand lucram intr-un singur tab si NICIODATA nu am vazut vreo programare. INSA, apoi am citit pe forum ca mai multe persoane au apelat la aceasta metoda cu multe taburi, din care numai doua trei taburi au succes. Iata mai sus afirmatiile lor - si acestia sunt doar o parte.

Daca eu revin la a lucra cu un singur tab, sansele mele vor fi zero pentru ca restul nu vor renunta la a-si multiplica sansele. Si da, intr-adevar, e un cerc vicios, cu cat solicitam mai mult site-ul cu atat vor fi mai multe erori si deci oamenii vor recurge la a deschide mai multe taburi si tot asa.

Problema e ca UKBA ne forteaza sa ne comportam ca in jungla, ne arunca in scarba 3 firimituri si ne lasa sa ne batem ca niste vai-de-capul-nostru pe ele.

3. bu11zeye

bu11zeye New Member

Trophy Points:
    0
    Eu cred ca 8 taburi sunt mai mult decat suficiente, eu cu 8 am prins programare, nu poti sa urmaresti suficient de rapid mai mult de 7-8 taburi, si acestea folosite cu cap nu refresh in fiecare, ci in 2-3 cand raspunde serverul. E o prostie sa deschizi peste 10 si sa dai refresh continuu in toate.
    Am mai explicat si daca e necesar mai explic odata cum am reusit eu cu 2-3 taburi active din 8 sa prind programare.

4. lov3som3

lov3som3 New Member

Trophy Points:
    0
    Da, este posibil ca din cauza la mai mult taburi deschise sa cada acea portiune a site-ului mai repede. Doar /Iapplyonline cade, nu tot site-ul. Asta e dubios pt mine. Sincer eu cred ca este cumva o limitare de conexiune pusa de baietii de la UKBA pt ca si inainte de a folosi site-ul cadea la fel de des. Deci la fel. Merge 1-2 minute cade 3. Acelasi ritm il are si acum. Deci, parerea mea personala este ca nu conteaza cate taburi ai. E un singur browser pana la urma si un singur ip ce se conecteaza la ei si nu 100. Numarul de conexiuni nu se mareste. Corecteaza-ma careva mai priceput daca gresesc ;)

Ideea e ca din nu stiu ce motiv.. ( speculatii pot fi multe ) din 8 sau 10 cate am avut cand am prins eu.. jumate au cazut cu toate ca siteul mergea inca. Adica mi-a dat page expired, nu connection reset. Adica nu a mai primit raspuns de la server, dar doar o parte din ele. Acum nu ma pricep atat de mult la it ca sa zic de ce sa intamplat asa, dar eu zic sa faceti ce e nevoie ca sa va prindeti programarea.

Pana la urma urmei cati putem sa fim care incercam sa prindem. In fiecare zi mai prind inca 7 oameni programare..o sa fim din ce in ce mai putini :)) sper eu..si din 2014 deloc :D :))

Prin urmare.. BAFTA la toata lumea la prins programare !!

P.S.
    Sper ca nu tineti apasat F5 ala :)) pe bune..nu il tineti apasat ..click...pauza..click :))

5. kellis10

kellis10 New Member

Trophy Points:
    0
    Știe cineva cine face programari contra cost????

6. dalexro

dalexro New Member

Trophy Points:
    1
    Daca nu reusiti sa faceti programare si v-ati saturat de stres...as putea incerca eu sa va fac, dar nu ca serviciu de voluntariat...if you know what I mean...(asta in caz ca e cu succes...)

7. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef
    orice server cade cand se atinge numarul maxim de utilizatori ... de ce in timpul zilei nu cade deloc ?! pentru ca nu e accesat de atatea persoane ... deci DA conteaza cate tab-uri ai deschise ... indiferent ca sunt pe acelasi IP ... ai deschis un tab e doar o cerere catre server ... ai deschise 10 sunt 10 cereri ... deci ?! ... nu am studiat chestile astea si nu stiu sa explic mai pe intelesul tuturor ... doar am lucrat o perioada in domeniul asta si mai stiu cate ceva ... oricum bafta tuturor !!!

8. lucinico

lucinico New Member

Trophy Points:
    0
    la 00:02 no appts available... cum e posibil?

9. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef
    probabil au scos din nou varianta online ... si au reintrodus telefonic ....

10. maciuceanu.romeo

maciuceanu.romeo New Member

Trophy Points:
    0
    Intr-adevar nu au fost programari disponibile astazi... Nu cred ca suntem singurele persoane care au observat asta lucinico

11. thereisagod

thereisagod New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am reusit sa vad 5 programari

12. Ellena22

Ellena22 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am vazut la 00:03 exact 2 programari(una la 8.30 si una pe la 11-nici nu am apucat sa vad bine orele).Oricum ciudat k la si 3 minute erau doar 2..in unele seri se intampla la si 5 minute sa le gasesc pe toate:-?? -nu-stiu-
    Am avut vreo 3 ferestre deschise si s-au incarcat 2...am dat pe amandoua programarile,una mi s-a incarcat mai repede...am introdus numele,dar apoi imediat mi-a dat ca programarea mea nu mai este valabila:( -trist- (nu stiu poate unde eu incerc sa fac programare + dependent...am auzit k nu prea ai sanse daca bagi si dependent,ca dureaza mai mult)...mi-am incercat norocul si cu a2a pagina incarcata dar din pacate nu am mai fost asa de norocoasa si a luat foarte mult timp sa se incarce,cu nenumarate refres-uri..rezultatul a fost acelasi...programarea nu mai este valabila:( -plans2-

13. Alexasd

Alexasd New Member

Trophy Points:
    0
    le am vazut pe toate 7 dar bineinteles,nu am putut finaliza nici una...daci inca se fac online

14. mikela

mikela New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu la 00.04 mai erau doua deja la 11.30si 8.30 pt 26 ian.Am selectat-o pe cea de la 11.30 dar binenteles ca nu am reusit sa finalizez.
    Am o rugaminte daca ar putea ce-i care au trecut de pragul asta sa ne mai dea cateva ponturi....eu una le-as multumii din tot sufletul.
    Multa bafta in continuare tuturor!

15. alexdinu28

alexdinu28 New Member

Trophy Points:
    0
    le-am vazut pe toate dar degeaba

16. andpopescu

andpopescu New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu am vazut 6 programari pe data de 22 feb. Am ales-o pe cea de la 08.30 dar pana am completat eu toate datele am primit mesajul "sorry this appointment is not longer available" -plans-

17. Degree

Degree New Member

Trophy Points:
    0
    Asta-i ingrijorator. Deci..so far, ne-am adunat aici deja 11 oameni care au stat in seara asta, si n-a prins niciunul?

18. minunel

minunel New Member

Trophy Points:
    0
    +1 aici :)

19. AdaP

AdaP New Member

Trophy Points:
    0
    SI EU AM VAZUT 7 PROGRAMARI !!!!!!!!!!!!!!!! AM INTRODUS DATELE SI DEGEABA, s a incarcat pana a zis ca nu mai e disponibila -nervos-
    am incercat dupa aceea in alt tab era doar una, in fine...vechea poveste ce s-a intamplat multora........

ok...e prima data cand folosesc mozilla pt asta (cu 8 taburi) si e si prima data cand le vad pe toate.....deci mozilla e fb.... dar am o intrebare..... cei care ati prins, stiti ce viteza concreta aveti, ne puteti spune de exemplu facandu-va un speed test sau ceva? pt ca poate asta e problema.......... poate trebuie sa-mi iau un abonament de internet cu viteza mult mai mare.......

20. dalexro

dalexro New Member

Trophy Points:
    1
    se pare ca in seara asta le-au luat bulgarii -nervos-
    speedtest.net: 16mbps d/u

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page