22.8 C
London
Sunday, May 31, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bety_2286

bety_2286 New Member

Trophy Points:
    0
    a prins careva programare in noaptea asta?am incercat dar nu am reusit nici macar sa dau log in .....

2. madalina.cristiana

madalina.cristiana New Member

Trophy Points:
    0
    Da, eu am incercat astazi pentru prima oara si am prins programare pentru BR1 pe 21 Februarie la ora 9:30. Am avut deschisa o pagina de Google Chrome, una de Mozilla Firefox, care mi-au cedat cu cateva minute inainte de 00:00 si un iPhone. Am prins programarea de pe iPhone, completand informatiile cu 15 minute inainte de fix, iar la fix doar am dat refresh de nenumate ori si am selectat programarea, am introdus detaliile si am primit e-mail de confirmare.

3. bety_2286

bety_2286 New Member

Trophy Points:
    0
    felicitari,eu am facut acelasi lucru,am bagat toate detaliile dar mi-a cedat exact la fix si apoi nu am mai reusit nici sa ma inregistrez,am d-at s i eu refresh dar degeaba ......

4. dalexro

dalexro New Member

Trophy Points:
    1
    deci clar...trebuie sa imi iau iphone daca vreau sa prind programare ;))

5. madalina.cristiana

Trophy Points:
    0
    Imi pare rau. Multa bafta in continuare!!

6. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Bravo! Deci se poate!
    Fara hack-ereli si alte povesti de adormit copiii.

7. PiKaRd

PiKaRd New Member

Trophy Points:
    0
    Trebuie sa intri pe pagina asta http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/about ... pointment/
    si, in drepta, dai Register and book appointment online, te inregistrezi si incepe lupta ...in fiecare noapte la 12 :D, poate cu noroc nu o sa lupti mult...

A doua oara care mi se bloacheaza la sfarsit, dupa ce bag toate datele, ieri am selectionat 2 din 7, azi 1 din 5...si mai e cineva pe aciulea care ii mai da timp sa si faca poze -bravo- , cu iPhone, la pagina sa ne arate si sa ne faca dinti lungi si zile amare, -ras2- si la altii nici macar nu vad cum apar programarile sa le selectioneze...e clar, maine iPhone, iPad maxi, iPad mini, iPod...toate conectate la unison si incepe lupta. Intre timp tre sa ma gandesc cum sa fac rost de bani sa iau macar un iPod nano -ras2-

Salutari, Noroc si Spor la Vanatoare...de programari -da-da-

Apropo incatat sa va cunosc pe toti, am picat si eu pe aici, prin UK, dupa 12 ani in Spania, sa vedem cat o mai rezista. -plans2-

Noapte Buna

8. hazegrl

hazegrl New Member

Trophy Points:
    0
    Nici in seara asta n-am avut noroc.. am ajuns sa vad programarile, si de-acolo iar eroare si nici ca si-a mai revenit. Oh well.. E si maine o noapte.

EDIT: Tocmai am trimis mail la UKBA sa aflu care e treaba cu asigurarea de sanatate si Blue Card. O sa le ia 1-2 saptamani sa raspunda, dar va anunt cand aflu.

9. madalina.cristiana

Trophy Points:
    0
    Multumesc si bafta tuturor! Forumul acesta este de foarte mare ajutor :)

10. ECS-ana

ECS-ana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! Incerc si eu ma ma programez la telefon si nu reusesc..imi poate spune cineva unde ne putem programa online? Din mesajul robotului la telefon nu inteleg clar numele site-ului. Multumesc!

11. ECS-ana

ECS-ana New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc frumos! succes si bafta!

12. Hazel

Hazel Member

Trophy Points:
    6
    Buna din nou
    Reformulez intrebarea mea, la numarul de telefon pe care il completezi cand iti faci cont pe ukba, te suna vreodata cineva? Eu sunt inca in Romania si as completa numarul unui prieten in UK, am sanse? Multumesc anticipat pentru raspunsuri

13. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Nu te suna nimeni, primesti doar confirmarea pt programare si refference numberu.

14. Tzukha

Tzukha New Member

Trophy Points:
    0
    Ce mai faceti dragi vanatori de programari? Eu una simt ca o iau razna, cu facturi de sute de lire la telefon si nopti pierdute si nici pe'aproape de vreo programare. Cine stie de vreo agentie care face programari? Si din cei ce au prins online ce tips'uri ne oferiti sa prindem si noi? Multam frumos

15. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Tipsurile sunt scrise mai sus ...iar nu cititi ? Din ce am observat pe Iphone se prinde mai bine.

16. Degree

Degree New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am prins de pe Firefox, cu un laptop si internet de la Virgin Media.

La ora 23:30 mi-am deschis 6 tab-uri de firefox (puteti sa incercati si cu 7-8 ), unul cu ora ( http://time.is/ro/London ), ca sa urmaresc exact, restul cu pagina contului meu de ukba ( http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/ ). M-am logat, si apoi am inceput sa le aranjez pe fiecare:
    book new appointment -> dependants -> BR1 -> datele la care esti available si mi-am lasat cursorul de la mouse fixat pe next, fara sa-l apas.

M-am intors la primul tab cu ukba, am asteptat sa se faca 23:59:58 si am inceput sa apas next la fiecare dintre ele. Merge foarte bine daca folosesti ctrl (left)+tab, ca sa navighezi mai repede printre taburi. Dai next la prima pagina cu ukba, tii apasat ctrl, apesi tab si iti sare firefoxul imediat la urmatoarea. Tot ctrl si tab, si dai refresh si resend. Apesi F5 (pentru refresh) si enter pentru resend, ca o sa te intrebe Firefox-ul daca vrei sa retrimiti datele. Si tot incerci pana ti se conecteaza una dintre ele.

Mie mi s-a incarcat una, mi-a aparut pagina cu programarile, 7 la numar, atentie ca sunt puse in ordinea orelor, de sus in jos (deci daca nu poti ajunge dimineata devreme 9, 9:30, e bine sa dai click pe una mai din josul paginii - ca sunt pana la 11, 12), au aparut patru spatii de completat - surname, name, data nasterii, si un camp cu doua cuvinte, de siguranta, pe care trebuie sa le rescrii, si apoi am dai complete your booking, sau finish, nu mai tin minte exact. Nu mi s-a conectat din prima, mi-a aparut ca a picat iar serverul, dar am continuat sa dau refresh la pagina, si in timp ce se incarca, am dat refresh si la celelalte pagini.

Si am prins programarea la care pusesem numele si data nasterii, si mi s-au mai deschis si in 3 taburi iarasi paginile cu programarile, plus in inca una unde puteam sa-mi mai completez datele personale iarasi.

Deci se poate. Imi cer scuze pentru explicatiile copilaresti, pe alocuri (poate ca unii dintre voi s-au simtit jigniti citind ca trebuie sa apese f5 pentru refresh, dar poate e cineva care nu stie asta), dar eu sper ca o sa fie de ajutor.

Atentie multa, good timing si refresh-ul sunt baza. La mine a fost a doua oara cand am incercat online, prima oara am intrat pe o singura pagina si am incercat asa, iar in a doua seara am folosit metoda de mai sus si am prins - pe 20 februarie.
    Din cate banuiesc eu, programarile din noaptea asta or sa fie pentru 22 ori 23 februarie.

Multa bafta tuturor si nu va pierdeti speranta.

17. Luca1

Luca1 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor!

Revin cu descrierea situatiei in care ma aflu. Am obtinut programare online pe 18 februarie pentru Blue Card. Am inteles ca la interviu te intreaba de asigurarea medicala cu care ai aplicat pentru yellow card ca sa verifice daca nu cumva ai anulat-o. Eu am mers in Romania dupa ce am terminat masterul, in vara, si am anulat asigurarea. Acum as vrea sa imi fac iar pentru ca vad ca inca sunt probleme cu aceasta asigarare, desi nu se mentioneaza nicaieri in BR2 de ea. Pentru cei care au fost la interviu pentru Blue Card, cum a fost experienta? V-ati lovit de aceasta problema? Va multumesc!!

18. Degree

Degree New Member

Trophy Points:
    0
    Si da, tie, prietene, iti datorez o glorioasa lada de bere. -asa-asa-
    Sfatul tau l-am urmat.

19. lov3som3

lov3som3 New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari Degree!! Ma bucur ca am putut sa ajut pe cineva ;)

Bafta!

P.S. - Sa iti dau adresa ? -da-da- -dans-

20. the78mke

the78mke New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara la toata lumea.Am obtinut programarea pe 17 ian ac. prin cineva care s a dovedit a fii de incredere si o recomand cu caldura celor care nu au timp si nervii necesari sa sune. Acum, am pentru dosar 2 scrisori: una de la un curs ESOL pe 10 saptamani de la un colegiu acreditat , iar a doua o scrisoare de angajare intr un health care cu incepere de curs QCF pe care il vor achita tot ei si pe care il voi desfasura la locul de munca, problema fiind ca providerul de curs nu il regasesc in lista colegiilor / institutiilor acreditate. Voi ce imi recomandati? Multumesc mult

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page