15.6 C
London
Monday, July 13, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lov3som3

lov3som3 New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt curios ( pentru ca nu stiu ) .. de unde stim noi exact ca sunt fix 6 programari pe zi pt BR1? La telefon se spunea ca sunt 5 pe zi. DIn nou, ma repet.. Este o informatie sigura clara..etc.. sau doar sa ajuns cu presupusul la cifra asta? dupa cate appointments erau afisate etc?

Mersi

2. kristinuz

kristinuz New Member

Trophy Points:
    0

Bine de stiut -trist-

3. miki2012

miki2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am vazut 6 in noaptea de 30.12.12 ,deabea imi facusem cont si am intrat la mult dupa miezul noptii era chiar 1:00AM..telefonic am inteles ca erau tot 6 pe zi...ma gandesc ca daca ar fi mai multe pe zi, poate am fi mai multi norocosi sa prindem o programare..
    Site-ul dupa ce iti afiseaza numai erori apoi apare No Appointments Available..eu zic ca s-au dat..

4. Gabriela Ela

Gabriela Ela New Member

Trophy Points:
    0
    Neata,

Se pare ca nici azi nu au revenit din concediu cei de la birou. Am incercat sa sun de cateva ori si intra automat robotul care spune ca la finalul mesajului inregistrat apelul se va deconecta automat.
    :(

Gabriela

5. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    neata, a prins cineva creo programare ieri noapte? dar in aceasta dimineata
    aseara de pe la 23:52 serverul ukba nu mai mergea dadea erori, iar azi dimineata spre stupoarea mea la tel intra robotul si spune ca programari se pot face online si prin posta atat. am incercat de la 8:53:55 pana aproape de 9 si nimik, sa intre robotul care spune sa apesi tasta 1

6. kristinuz

kristinuz New Member

Trophy Points:
    0

Am incercat dar degeaba.... -nervos- nu mergea site-ul

7. Luca1

Luca1 New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa ce alegi programarea trebuie sa tastezi security word si sa apesi cat mai repede ok si daca esti norocos se incarca si iti face programarea. Cam asta e mecanismul.

Fac inca un apel la cei care au o idee despre situatia in care ma aflu. Am obtinut programarea insa actele mele sunt blocate la Sheffield pentru ca la sfarsitul lunii decembrie am trimis prin posta. Am intrat pe site si am gasit urmatoarea mentinue : " If you need to ask us to return your documents urgently, please e-mail your request, together with scanned supporting evidence, for example proof of travel (such as copies of airline tickets or ferry tickets), to BaRCUrgentReturns@UKBA.gsi.gov.uk. Due to the high volume of requests we receive we cannot individually acknowledge your request, and will only fast-track your application in the exceptional circumstances detailed above."

Eu nu am "supporting evidence" pentru ca pur si simplu vreau sa-mi recuperez actele. Mi se pare absurd sa ceara un document oficial doar aca sa-ti inapoieze actele personale ( poate vrei sa-ti retragi aplicatia si sa pleci definitiv din U.K). Eu am trimis o data cu aplicatia si un plic gol platit prin Royal Mail special pentru returnarea actelor. Ideea e ca nu stiu ce sa scriu in mail sa-i conving sa-mi trimita actele pana pe 18 februrie ca sa nu pierd programarea. As putea sa le spun ca am obtinut o programare online dar nu stiu daca ii intereseaza. Are cineva o sugestie. A mai trecut cineva prin asta. Va rog mult sa ma ajutati ! Va multumesc! Succes tuturor !

8. kristinuz

kristinuz New Member

Trophy Points:
    0
    Si cum a fost vanatoarea in seara asta?

9. andpopescu

andpopescu New Member

Trophy Points:
    0
    Iara a mers oribil situl, 30 sec online 4-5 min offline. -nervos-

Mai incercam si maine ......

10. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    pute 100%

11. miki2012

miki2012 New Member

Trophy Points:
    0
    La 00:08 mi-a dat deja No Appointments Available...cred ca s-au luat in primele minute dupa miezul noptii...

12. Ellena22

Ellena22 New Member

Trophy Points:
    0
    Pe degeaba...am incercat si eu in seara aceast,pur si simplu nu imi venea sa cred ce vorbeau oamenii pe forum,si am zis k asa de greu nu poate fi,dar in seara asta mi-am facut 1001 nervi.Eu de abia acum am inceput goana dupa programari,dar este dupa cum am auzit,poate si mai rau.Unii au noroc,altii nu....

Sa inteleg ca si in seara asta s-au dus toate?Pt k eu nici macar nu le-am vazut:))
    Dupa ce introduc sectiunea "tell us about your availability" imi da imediat eroare la pagina,sau spune ca a aparut o eroare in procesarea cererii,nu mi-a zis pana acum k nu mai sunt programari...oricum e aiurea:(
    mai incercam si maine...succes la toti!

13. MrGee

MrGee New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara,

In primul rand vreau sa multumesc tuturor pentru informatiile care au fost postate aici, mi-au fost de mare ajutor.
    Dupa ce am rasfoit bine si am citit cate se poate de atent toate postarile de pe Programare ONLINE in Croydon II, de Vineri am inceput "lupta" pentru a obtine o programare la Croydon folosind atat telefonul cat si varianta online.
    Ma pot considera un norocos! -da-da-
    In seara acesta am prins si eu o programare pentru data de 19.Feb.2013 la 08:30, am aplicat pentru BR1
    Am inceput "lupta" de pe la 23:40 si putin dupa miezul noptii, mai exact 00:03 am reusit si am vazut toata lista cu programarile disponibile, Si ca sa sustin ceea ce miki2012 a sustinut ca a vazut pe data de 30.12.2012, am reusit sa fac si poza la toate programarile disponibile, 7(sapte la numar) pentru ca server-ul s-a blocat si programarea o faceam de pe un terminal iphone conectat la wi-fi.
    Cateva sfaturi care pentru unii pot fi utile:
    Dupa ce am ales din lista una din programari (in cazul meu: de emotii, din viteza si datorita faptului ca nu stiam cum arata pagina in care trebuiesc introduse datele personale) pagina va contine 2doua campuri dupa cum urmeaza:

Prenumele:---- (eu aici din viteza am scris numele intreg, dupa care a trebuit sa revin sa corectez...ceea ce va face sa pierdeti timpi importanti)

Numele:-----

Data Nasterii:---- este cu campuri din care poti alege zi/luna/an (exemplu: 08/ Ianuarie / 1980)

UN CAMP IN CARE APARE Nr Tel pe care l-ai declarat cand ti-ai facut contul. ACEST CAMP NU POATE FI MODIFICAT!!!

Un camp in care trebuiesc introduse cele 2 DOUA cuvinte de securitate pentru a dovedi ca nu esti robot! (atasez o poza cu ceva asemanator)
    Atentie la citirea cuvintelor!!! unele litere sunt greu de inteles

Nu sunt doar 6(sase) programari sunt chiar 7(sapte)...deci nu disperati si continuati sa credeti in sansa voastra!

Mult succes tuturor si sa auzim de bine!

14. ady_azzuro

ady_azzuro Member

Trophy Points:
    16
    toate programarile sunt luate de hackeri, avocati, agentii de recrutare de romani...din cate am auzit, pretul unei programari este intre 250 si 500 de lire -nervos- e strigator la cer cum home officeul permite asa ceva, sa spuna macar ca numai intermediarii pot obtine progamari sa nu mai pierdem timpul ca idiotii. dupa ce ca ne storc de bani cu nvq, asigurarea medicala si alte prostii, continua cu bataia de joc...doar 2014 bate la usa. -nervos-

15. thereisagod

thereisagod New Member

Trophy Points:
    0
    Dragilor, daca știți pe cineva care poate facilita obținerea unei programari va rog scrieti-mi la elena_jacobs@yahoo.com

Multumesc anticipat!

16. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    @MrGee a dat cele mai corecte şi precise detalii. Într.adevăr sunt 7 programari. Cel puţin aşa au fost in ultimele 2 seri. Şi nu sunt luate toate de hackeri, avocati etc.
    Şi sincer să fiu şi eu as cere bani dacă mi.aş folosi timpul, nervii şi răbdarea ca să îi fac cuiva o programare.

17. kristinuz

kristinuz New Member

Trophy Points:
    0
    Aseara de 3 ori mi-am completat datele si de 3 ori mi-a dat eroare....frustrant rau

18. vld

vld New Member

Trophy Points:
    0
    va salut,

nu stiu daca am doborat vreun record, dar dupa 4 luni de incercari am reusit sa prindem programarea (pt prietena mea), doar a2a oara cand incercam online.
    MrGee a descris cel mai bine pasii, cred ca cel mai important e sa ai un net bun si sa dai refresh uri in continuu. noua ne a luat ~ 15min tot procesul, timp in care cred ca am dat peste 100 de refresh uri.
    succes tuturor!

19. lov3som3

lov3som3 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut!

Am incercat Joi, Vineri si in cele din urma ieri am prins programare online. Dupa 3 zile de incercari si 3 luni de sunat la nr de telefon degeaba(bani irositi).

Pt cei ce cred ca programarile sunt luate de "hackeri" samd.. eu nu cred. Eu am prins..si mai stiu de inca vreo 2 prieteni de ai mei care au prins. Deci se poate. Totul este o mare loterie, trebuie bafta.

Cum am facut:
    2 ferestre separate Mozilla FIrefox cu cate 10 taburi deschise la fiecare toate cu pagina de programari deja completat tot in el si eram la pasul final NEXT dupa care urma sa caute daca sunt disponibile. Toate taburile le-am deschis dupa 23:35-40. Pt ca dupa 30 de min de inactivitate pagina expira.

La 00:00 sau si 1 min..parca nu a mers la 00 fix exact. Am dat next la absolut toate paginile.din 20 de taburi aprox 15 mi-au dat eroare - page reset- restul s-au incarcat f greu. Din cele 5 ramase 3 nu s-au mai incarcat deloc si 2 din ele mi-au afisat appointmnets available. La inceput nici nu am vazut ca mai era inca o pagina in care reusisem. Am completat asa cum a explicat si colegul mai sus cat de bine si de repede am putut si in 10 sec dupa ce am dat NEXT final..am primit email de confirmare. 2 mai exact sa fiu.

Deci pana la 00:07 totul era gata. Am inchis tot si am sarbatorit cu o bere mica :)) :D

Internet providerul meu este Virgin Media cu o viteza de 60 MB/s ..adica vreo 7.5mb reali. Destul de rapid. Acum nu stiu daca conteaza atat de mult, dar na.. sa fie.

Deci va urez bafta si Doamne ajuta!

P.S. Nu strica sa faci o cruce inainte sa te apuci ;) Eu asa am facut si Dumnezeu se pare ca m-a ajutat.

Peace!
    -da-da-

20. vmadalinarom

vmadalinarom New Member

Trophy Points:
    0
    In sfarsit isi merita numele acest topic. Felicitari celor care au reusit sa prinda programari online si bafta celor care inca nu au reusit. Nu disperati, o sa reusiti pana la urma toti. Cel mai important e sa nu renuntati si sa urmati pasii care au fost descrisi.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page