12.4 C
London
Friday, May 29, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Nu cred ca se poate sa aveti 2 programare in acelasi timp ?

2. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    m-am gandit si eu la asta, dar am primit sms-ul de confirmare.Poate e din cauza ca avem aplicatii diferite.

3. smile4u

smile4u New Member

Trophy Points:
    0
    eu am pt br 1 ...tu pt ce ai programarea?

4. ale_flamy

ale_flamy New Member

Trophy Points:
    0
    Dar la ce ora ati sunat? Eu am sunat azi la 8:53:55 si erau deja toate liniile ocupate!! Cand naiba isi deschid astia linia telefonica ca nu mai inteleg!

5. smile4u

smile4u New Member

Trophy Points:
    0
  6. roxana1

roxana1 New Member

Trophy Points:
    0
    eu am sunat la 8:53:55 (virgin fix) si 8:53:56 (vectone) si au raspuns pe ambele.am folosit http://wwp.greenwichmeantime.com/ mult succes si nu renunta. si eu eram suparata saptamana trecuta cand nu reuseam sa prind, insa azi am vazut ca se poate. mentionez ca am inceput sa sun pe 18 dec... mult succes!!!

7. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    BR2

8. llallynis

llallynis New Member

Trophy Points:
    0
    Nu pot sa-i mai inteleg pe oamenii astia......prind apelul, imi si raspunde pe la si 55 secunde, inspre si 56 si dupa ce s-a prezentat direct pune intrebari, pierzand timp pretios pt mine: R u calling 4 an app?; R u calling 4 urself?; do u have dependants?; abia apoi Name?..... Eu alerg cu literele, spun in viteza data nasterii, aia parca era un melc, did u say 80?, nationalitatea?....let me check......!?!....Oh, I'm sorry.....stiti voi restul...!
    Nu cred ca o sa prind vreodata o programare.....e clar ca voi trimite prin posta! Si in paralel mai sun......
    Offff....
    A, azi am folosit pt prima data greenwichmeantime in loc de timeanddate si e cu jumatate de secunda mai inainte decat ultimul.

9. miki2012

miki2012 New Member

Trophy Points:
    0
    La 8:53:56 liniile erau inchise la mine,apoi ocupate,prind operator-dupa ce ma transfera, suna de 10x,roboti,mozard- pe la 8:57 nu mai sunt programari.

10. bishop

bishop New Member

Trophy Points:
    0
    Salut
    Cand ai programare telefonica cu ce trebuie sa te preziniti la intrare la sediul UKBA? Cand am avut programre online trebuia sa printez foaia cu programarea ca dovada. Acum nu am ce sa printez, am doar nr programarii. Voi cum ati procedat?
    Multumesc!

11. vmadalinarom

vmadalinarom New Member

Trophy Points:
    0
    Trebuie sa le zici numarul programarii. Nu ai nevoie de altceva, esti ok :) bafta!

12. miki2012

miki2012 New Member

Trophy Points:
    0
    "Buna dimineata,suna-ti ptr programare? " Da,va rog,BR" "Ne pare rau din cauza unor probleme tehnice ale sistemului nu putem face programari azi"
    o_O?!

13. robertcristian

robertcristian New Member

Trophy Points:
    0
    -nervos- Ce nesimtiti, am sunat la 8:53:58 cu skype-ul (cred ca sun de peste 1 luna) si prind robotul, apoi "your call is being transfered" si apoi imi intra direct o femeie, care evident ca se prefacea ca nu am auzea. Am mai sunat de pe skype si nu am avut niciodata problema asta... Sunt curios daca sunt singurul care a patit asta!

14. illusionDe3a

illusionDe3a New Member

Trophy Points:
    0
    Exact! am intrebat 'de ce m ati mai intrebat daca sun pt programare daca nu va merge dracia?' zice 'pt ca i suspected that's what ur calling for'! o_O Eu: 'cum se face ca de vreo sapt..doua nu merge nimic cum trebuie...mi se pare cam suspect'....Ea:'nu stiu la ce va referiti...azi am avut prima data probl asta'....Eu: ok....in that case....imi puteti repeta numele dvs....spell it please.....'....SI S-A INTRERUPT APELUL!!!!

15. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Pai normal ca nu stie despre e vorbesti .....arunci cu noroi aiurea. Cum adica de 1-2 saptamani nu merge nimic cum trebuie cand chiar ieri sau alaltaieri au prins vreo 3 programare ? Si saptamana trecuta la fel (atunci am prins si eu). Nu mai vorbiti prostii, va inteleg frustrarea. Si eu prima programare am prins-o in 3 saptamani de sunat (asta a fost in august) si acuma mia luat dublu (6 saptamani daca nu chiar mai mult) ca sa prind insa pana la urma am reusit. Sunt altii care au sunat 2 luni jumate asa ca sa nu credeti ca daca voi sunati 3-4 saptamani si nu prindeti sunteti indreptatiti sa ii luati pe toti de la Home Office la rost.

Primul si primul pas era sa va asigurati ca sunati in momentul perfect si asta se face printr-un experiment in prima zi de sunat..sau ma rog primele zile. Si dupa ce te asiguri ca suni in momentul perfect astepti sa prinzi si tu bulanul intr-o zi.

P.S: Si daca chiar nu s-au facut programari astazi nu ati pierdut nimic ...inseamna ca maine o sa se faca mai multe deci e o sansa mai mare sa prindeti. Bafta

16. mihaela28

mihaela28 New Member

Trophy Points:
    0
    zimi si mie te rog cum se face cu skypeul sa il incarc, imi dau ei automant un numar sau cum, help me please

17. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0

da click aici sa vezi ce greu e

18. mihaela28

mihaela28 New Member

Trophy Points:
    0
    stiu ca nu e greu dar nu vreau sa platesc aiurea si nici sa nu ma pot folosi, iar despre numar?imi aloca ei sau cum?

19. illusionDe3a

illusionDe3a New Member

Trophy Points:
    0
    scrisesm un mesaj mai lung,insa nu a aparut...poate mai tarziu.scurt si la obiect: nu m am referit la server,m am referit la faptul ca totul merge perfect,imi spune ca ma transfera,nu se mai aude nimic si apoi se intrerupe apelul.imi permit sa i 'iau la rost' pe cei de la HO in momentul in care folosesc un ton deplasat,daca nu ti s a intamplat tie asta nu inseamna ca nu li s a intamplat altora.e curios faptul ca iti permiti sa mi cataloghezi vorbele ca 'prostii'
    PS ironia este de cele mai multe ori o forma a inteligentei.. !de cele mai multe ori!

20. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Prin prostii ma refeream la faptul ca ziceai ca de 1-2 saptamani nu merge sistemul sau nu stiu exact ce ai vrut sa zici ca nu merge...probabil de aceea ai bagat-o si pe operatoarea aia in ceata.

1 la mana sa stii ca asta e o limitare a echipamentului tehnic folosit .....daca suna 50 de telefoane in aceeasi secunda mi se pare normal ca "ceva" sa cedeze si sa nu le conecteze pe toate pentru ca ar fi aproape imposibil sa fie asa.

2 la mana si eu am patit chestia aia cu transferatul si apoi nu se intampla nimic si mi se inchidea. Daca citeai sfatul meu stiai ce sa faci si anume sa suni cu 1, 1.5 secunde mai tarziu decat suni de obicei ...si facand chestia asta nu numai ca o sa iti sune telefonul dupa ce te conecteaza insa o sa ai sanse foarte mari sa prinzi programarea.

Conform teoriei mele, ironia e ca probabil cei care suna primii nu prind de fapt programarea. Am sunat vreo 2 saptamani asa si ma chinuiam sa sun in prima secunda ( dadeam dial la 8:53:53 de secunde pentru ca imi ia vreo 6 secunde pana se conecteaza...deci pe la 8:53:59 se conecta) si credeam ca dau gaura in macaroana ca sunt primul care suna insa ce crezi ....probabil si altii 20 sau stiu eu cati suna in acelasi timp au facut ca mine si la majoritatea probabil ca le taie macaroana (aka se intrerupe) si atunci ii ia in rand pe urmatorii care suna mai tarziu cu 1, 1.5 secunde. Si ca sa imi sustin teoria vreau sa spun ca am sunat "prost" vreo 4 saptamani insa din momentul in care am sunat cu 1-2 secunde mai tarziu decat "de obicei" mi-a luat 4 zile sau 5 sa prind programarea. De aceea sunt convins ca pe acelasi sistem daca as incerca acuma as prinde programare foarte repede (1-2 saptamani) insa acum nu mai am nevoie de programare. Bafta

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page