11.8 C
London
Friday, June 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ale_flamy

ale_flamy New Member

Trophy Points:
    0
    legat de programarile on-line....De 2 ori am parit sa sun, sa nu mai aiba programari libere si sa ma sfatuiasca sa aplic on-line. M-a intrebat ce nationalitate am si cand a auzit ca sunt romanca mi-a zis sa aplic prin posta ca romanii si bulgarii nu pot aplica on-line...Si au fost doua persoane diferite...o tipa si un tip...nu le-am retinut numele. Habar n-am daca e pe bune faza sau nu...Oricum, nu va sfatuiesc sa va pierdeti timpul cu programarea on-line.

A prins cineva programare azi? Ca eu am sunat, mi-a luat datele tot ....dar din pacate nu mai erau programari :( Si ieri am patit la fel....Am fost atat de aproape....

2. lvd

lvd New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor,

Stie cineva la ce data au ajuns cu programarile? Am citit ca ar fi ajuns pana in 22 ianuarie.
    A mai prins cineva intre timp?

Multumesc frumos.

3. ale_flamy

ale_flamy New Member

Trophy Points:
    0
    luni am reusit sa prind programare pentru 21 ianuarie deci maine probabil o sa se faca programari pentru 24 ianuarie

4. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    tie ti s-a spus la tel ca romanii si bulgarii nu mai pot aplica online, da? dar pe site-ul UKBA nu scrie nimik de asa ceva, deci pana la orma carei faza, sau pus astea pe noi si nu ne dam noi seama?
    adik voi vrealizati cati mii de oameni suna ptr o programare?

5. eduard.cristian

eduard.cristian New Member

Trophy Points:
    0
    Am reusit astazi sa prind programare pentru 24 Ianuarie. In primul rand vreau sa multumesc pentru informatiile postate aici de toti, mi-au fost de mare ajutor. Am sunat 8:53:57, sunt pe giff gaff si imi ia undeva la 4 secunde pentru a se face conectarea. Astazi a fost ciudat pentru ca nu a trebuit sa mai apas tasta 1, ci s a conectat direct si mi a raspuns instant. Mi a cerut last name si date of birth si mi a confirmat ca am programare pe data de 24 ianurie la ora 9:00. Mi au spus sa fiu cu jumatate de ora inainte acolo si mi-au oferit si refference numberul. La sfarsit mi-au cerut si numarul de telefon, iar din cate am vazut pe forum aici ar trebui sa primesc si numarul de inregistrare pe telefon. Dureaza mult sa vina acest mesaj ? Va multumesc inca odata pentru toate informatiile oferite !

6. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ar suna mii de oameni stai linistita ca nu ai prinde veci programare telefonica :D Si am o vaga impresie ca numai romanii si bulgarii suna .....poate bulgarii nici nu suna ...asa ca ramanem noi.

7. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Teoretic trebuie sa vina instant dupa ce face ea programarea....eu cand am prins prima programare nici nu terminasem de vorbit cu aia la telefon ca mi-a si venit mesaj. Acuma cand am prins pt prietena mea cred ca am dictat numarul prost.....pentru ca nu a primit mesaj in prima zi ...si a 2 zi am sunat sa intreb daca e valida programarea ( am avut eu ceva nelamuriri de fapt) l-am intrebat si ce nr de telefon e trecut acolo ...si era diferit fata de ce am dictat eu ....si i-am zis daca poate modifica si a zis ca nu mai poate modifica ....i-am dictat totusi numarul de telefon bun si mi-a zis multumesc la revedere...si am inchis si dupa cateva minute a venit mesajul de confirmare. Asa ca ori esti printre cazurile rare in care nu se primeste mesaj ori ai dictat gresit nr de telefon ....insa programarea oricum e valabila asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.

8. eduard.cristian

eduard.cristian New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc @thenuts pentru informatii ! :D

9. paty

paty New Member

Trophy Points:
    0
    Salut tuturor ,
    eu telefonez pentru programare de aproximativ 2 luni ,uneori aveam impresia ca se fac programarile la alt numar de telefon ,caci e imposibil zi de zi sa auzi una si aceiasi ,fully booked . le-am scris pe e-mail si i-am intrebat cum se mai poate face programarea la ei ,poate este o alta modalitate pe care noi nu o stim ,caci timp de 1 min totul e booked ,la care ei mi-au raspuns :
    Thank you for your Enquiry

The immigration enquiry bureau is based in Croydon London. They accept very limited appointments to issue accession worker cards to Bulgarian and Romanian Nationals for a same day service.

The appointment system is not booked on–line. It is a telephone booking service only.

The telephone number is 0870 606 7766.

The telephone lines open at 8.55 am each morning Monday to Friday.

Demand for these very limited appointments far outweighs supply and within a few minutes all appointments are taken for many weeks in advance.

This email service is unable to book appointments.

If you are unable to book an appointment we would advise that you make a postal application. If you need your passport whilst your application is process it can be returned to you – the link below explains this in more detail:

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucit ... ingtimes1/

deci ,rezulta caci programari on-line pentru noi nu sunt ,doar la telefon ........ ,RABDARE................

10. roxana1

roxana1 New Member

Trophy Points:
    0
    e ridicol ce se intampla. azi am sunat la 8:54 si toate liniile erau ocupate apoi la 8:55 deja nu mai aveau programari...am intrebat la cat deschid liniile si au spus oficial la 9, dar de obicei la 8:53...nu stiu ce sa mai cred :( daca mai e pe aici un fost aupair da-ti un msg pls...poate ma lamureste si pe mine cineva in legatura cu actele si dreptul la munca dupa cele 12 luni. multumesc si good luck celor care suna.xx

11. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Sper ca te-ai exprimat prost ....daca suni la 8:54 cum ai zis mai sus nu o sa prinzi veci programare.

12. roxana1

roxana1 New Member

Trophy Points:
    0
    am inceput sa sun la 8:53 si toate liniile erau inchise,apoi am sunat continuu pana am prins legatura. cu ce gresesc?am incercat sa prind secunda "de aur"...am sunat la 8:53:55, de 2 ori mi-au spus ca-mi transfera legatura, a sunat, dar nu mi-a raspuns nimeni pana pe la 8:56...

13. unutrei

unutrei New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare. Imi cer scuze ca sunt off topic, dar am si eu o intrebare.

Doresc sa aplic pentru blue card (am 12 pay slipuri lucrati cu yellow card) si vreau sa il includ si pe sotul meu in formularul BR1 ca dependent (el are deja blue card provizoriu cand mi-am luat eu yellow card- ul meu) ca sa obtina si el blue card permanent. Acum, ce sectiuni din BR1 trebuie sa completez ca sunt unele chestii care ma duc in eroare.
    Eu tre sa completez aici unde ma incadrez --- "If you have been legally working as an employee in the United Kingdom for a period of 12 months ending on or after 31 December 2006, please also complete section 7", dar oare mai trebuie sa completez si sectiunea 6 ? si ce alte sectiuni mai trebuie sa completez daca il iau pe sotul meu ca dependent?

Daca a mai avut cineva aceeasi situatie ca mine, va rog sa ma ajuati sa nu fac vreo prostie.

va multumesc si bafta tuturor.

14. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    eu deja imi fac actele pentru a trimite prin posta ca nu prea am sanse la telefon :((

15. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    De cat timp incerci la croydon pt programare ?

Edit: Am aflat deja. Bafta prin posta sa nimeresti la o echipa rapida :)

16. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    ms ms nu de foarte mult da deja trece timpul si nimic bafta

17. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Si prin posta o sa treaca timp ....ai renuntat putin cam repede, in fine ...e alegerea fiecaruia

18. smile4u

smile4u New Member

Trophy Points:
    0
    dei nu imi vine sa cred...tremur toata am prins programare pe 28 ianuarie la ora 10....saptamana trecut am ratat programarea, i-am dat numele, nationalitate si data nasterii si mi-a zis scuze au fost luate toate programarile,dar nu va lasati si sunati in continuare ca o sa reusiti....eu sun de trei saptamani si ma i-au dupa http://time.is/ro/London . succes tuturor

19. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    am prins si eu tot pe 28 ianuarie tot la ora 10 :))

20. roxana1

roxana1 New Member

Trophy Points:
    0
    se pare ca astazi a fost zi norocoasa pt mai multi dintre noi. eu am sunat de pe 2 tel in acelasi timp si au raspuns pe ambele la diferenta de 1 sec. am pastrat primul apel si am primit programarea pe 28 ian la 9 :30. multumesc celor care ne-au impartasit din experientele lor. au fost de mare ajutor.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page