9.7 C
London
Monday, October 14, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. alice123

alice123 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut!
    O intrebare am si eu ptr cei ce au reusit sa obtina o programare la Croydon prin 12 Voip....ce nr ati format?k mie una nu-mi merge...suna ff putin la inceput si apoi se inchide....
    multumesc anticipat de raspuns!

2. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Am prins programarea in sfarsit ...pe 22 ianuarie....spor la restul :D

P.S: Care tot ati injurat pe aici angajatii de la home office ati facut-o degeaba. Sunt de acord ca sunt cativa sictiriti insa eu cu majoritatea cu care am vorbit au fost de treaba. De exemplu cea cu care am vorbit eu mainainte de mi-a facut programarea mi-a raspuns si m-a intrebat direct are you calling for an appointment..am si zis yes please...si m-a intrebat direct numele si saraca asa repede scria....dupa ce a vazut ca ma balbai de 2 ori ( eram emotionat ca m-a luat prin surprindere ) mi-a zis " you need to be quick sir, deci exista multa bunavointa si din partea lor.

3. miki2012

miki2012 New Member

Trophy Points:
    0
    8:53:56 a sunat si a fost intrerupt call-ul,am sunat din nou toate liniile ocupate,iar la 8:57:00 toate programarile date.

4. llallynis

llallynis New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari thenuts, deci am sperante ca voi prinde si eu la un moment dat... Bafta in toate si numai bine!

5. joke4HO

joke4HO New Member

Trophy Points:
    0
    aceeasi situatie si la noi..azi mie mi-a sunat ocupat...eu unu incep sa pierd orice sperantza,sau sa suni sa iti zica ca te conecteazasi apoi sa nu se mai auda nimic in tel si dupa 30 de sec sa se inchida automat...;(((

6. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    La cei la care li se intrerupe apelul am un sfat...nu stiu daca o sa functioneze dar merita incercat. Dupa cum stiti am postat si eu inainte cateva zile mi s-a intrerupt telefonul. Asta a fost cateva zile la rand si eram foarte frustrat din cauza asta pt ca atunci cand suni prima data e de fapt sansa....daca ti se intrerupe esti cam gata.....dai redial si iti zice ca toti operatorii sunt ocupati si apoi iti mai conecteaza apelul numa la 8:55:00 cand deja a trecut un minut s-au dat programarile alea alea. Nu stiu daca e o coincidenta insa dupa cum zicea saptamana aia cand mi s-a intrerupt in fiecare zi a fost saptamana trecuta cand sunam la 8:53:53 (imi ia destul de mult pana face legatura...cam 5-6 secunde). Acuma chestia e ca eu creca sunam putin prea repede si atunci erau buluc de telefoane probabil si fiind atatea intr-un timp asa scurt probabil ca ne taia macaroana la toti. Asa ca de saptamana asta am zis ca ba hai sa sun cu 1-2 secunde mai tarziu as in 8:53:54 sau 8:53:55....ei de cand am facut treaba asta nu mi sa mai intrerupt ( adica tot da putin "in nas" in sens ca iti zice ca your call is being transfered si dupa face o pauza de vreo 5 secunde in care nu se intampla nimic dar apoi incepe sa sune) ....si imi raspundeau operatorii si foarte repede. Asa ca incercati sa sunati cu o secunda mai tarziu (o secunda, o secunda jumate) si vedeti poate reusiti ceva :)

7. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Am pus in primul post al acestui topic numarul de telefon si cateva informatii si explicatii8 culese de pe topic si oferite de @thenuts
    Sper sa ii ajute pe cei care incearca sa faca programari telefonice.

Daca se schimba ceva intre timp sau informatiile nu sunt corecte, va rog sa-mi atrageti atentia printr-un mesaj privat.
    Multumesc

8. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    nu stiu ce sa mai zic sun la 8:53 si 54/55/56sec si tot degeaba apas tasta 1 si stau la tel si nimik, de acuma cred ca am mai bine de 1 luna de cand tot sun; e foarte frustrant sa stai asa cu nervii intinsi la maxim, am platit pana acuma o gramada de bani pe tel

oare nu mai este nimeni care sa faca programare pe bani? eu una sunt dispusa sa incerc si alta alternativa decat posta si tel

9. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    mc Dan info.
    cred ca pana la urma merg pe mana pe mea si... -plans2-

10. lidiuta

lidiuta New Member

Trophy Points:
    0
    offf Mr.John, unde esti?!?!?! treaba buna ai mai facut anul trecut. poate te razgandesti si revii sa ne dai o mana de ajutorrrrr.

11. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    lovelysmile si eu am sunat destul. Cand am sunat pentru mine am prins in 3 saptamani. Acum deja cred ca sunt vreo 6 saptamani de cand sun pt prietena mea....mai era cineva care a prins programare zilele astea si a zis ca a sunat de 2 luni jumate. Nu va posomorati ca nu are rost.....o sa va vina si voua bulanul intr-o zi :)

12. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    offff doamne la mine e disperata situatia, mai ales ca vreau sa ma mut

13. lucinico

lucinico New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu cred ca e ceva putred la mijloc. Eu am incercat online acum vreo 4 saptamani...si am incercat vreo 2-3 zile la rand,dar ghici ce?! La ora 12:00 sau uneori chiar mai devreme, pe la 11:58, pica serverul. Apoi revine pe la 12:10, dar binenteles nu exista programari. Eu nu stiu daca e neaparat ceva ce fac cei de la UKBA...poate mai degraba niste conationali care au gasit vreo metoda 'ingenioasa'. E f ciudat! :( Si eu sunt de vreo 4-5 sapt pt prgm dar nimic...

14. mihaela28

mihaela28 New Member

Trophy Points:
    0
    si eu am patit acelasi lucru astazi, mi-a spus your call is beeing transfer...si apoi sa inchis la naiba....

15. roxana1

roxana1 New Member

Trophy Points:
    0
    mie mi s-a spus your call is beeing transfered...a sunat aprox 1 min...apoi muzica...apoi alt robot care ma sfatuia sa aplic prin posta...apoi mi-a raspuns o lady careia ii parea rau, dar nu mai avea programari...totul intru-un singur apel...:(

16. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Nu e nicio "metoda ingenioasa gasita de conationali" dar voi nu vreti sa intelegeti. Daca s-ar da online programari operatorii nu ar mai avea ce sa dea dimineata cand sunati.....si din moment ce se dau in fiecare dimineata programari e clar ca nu se fac online....dar vad ca voi tot pe aia o tineti.

17. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0

Ai sunat la ei pana la urma sa vezi cum rezolvi ?

18. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0

dar cum l-ai pierdut nu il ai la mesaje pe telefon?

19. lucinico

lucinico New Member

Trophy Points:
    0
    Asta e optinia mea...iar daca tu ai la UKBA ca sa imi spui sigur ca asa sta treaba...poate te-as aproba! Crezi tu ca zecile de operatori UKBA sunt angajati acolo sa raspunda la telefon si sa dea 4-5 prg/zi...Crezi ca alte sarcini nu mai au??

20. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Din partea mea incearca si online .....dar o sa imi dai dreptate dupa o vreme cand o sa te plictisesti :) Sansele sa prinzi la telefon sunt infinit mai mari decat sa prinzi online. Bafta

Imi poate confirma cineva care a prins recent programare cum e refference numberu lui ? Adica la numarul "digit-urilor" din el ....pentru ca eu cand am prins programarea acum cateva luni era cu un numar mai putin...de ex

4-11-xxxxxx

si acum e

4-11-xxxxxxx

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page