5.9 C
London
Wednesday, February 26, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    a avut cineva noroc azi?mie mi-au spus ca s-au ajuns cu programrile pana in februarie daca am inteleg eu bine :)),bafta la toti

2. lidiuta

lidiuta New Member

Trophy Points:
    0

Felicitari

care e ora exacta la care ai sunat pt progr?

3. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Mi s-a intrerupt si azi apelul dupa ce mi-a zis ca your call is being transfered .....deja e enervanta chestia aia. Si apoi cand sun iar bineinteles ca e prea tarziu.

4. miki2012

miki2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Lucy & Nicole imi dau ziua peste cap..de cate ori sun numai pe ele le gasesc : " we are fully booked,sorry "
    Am sunat la 8:53:57 liniile sunt inca inchise,am sunat la 8:53:58 liniile sunt ocupate pana pe la 8:55:00,sun din nou si gata ...nu mai sunt programari.

5. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Apropo pentru cei care suna de pe skype...mai merge sa suni la UKBA? Ca zicea cineva ca nu mai merge de pe skype apoi ca merge....care e varianta finala ?:)

6. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    MERGE

7. mihaela28

mihaela28 New Member

Trophy Points:
    0
    A prins cineva vreo programare azi? E fully booked pana pe 14 ianuarie.

8. miki2012

miki2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Ati folosit App SAYNOTO0870 compatibila cu iPhone ? Am citit ca apelurile catre HO sunt taxate minim ...

9. elenaisc

elenaisc New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor. Vineri, 30 nov am obtinut si eu blue-cardul ca dependent de yellow-cardul sotului care este student NVQ . Pentru cine vrea sa stie cum sa aplice ca si mine: la BR1 trebuie completate sectiunile 1 + 2 poze, detaliile sponsorului la sectiunea 2 + poza apoi 8,9,10 si 11(eu era sa ma duc cu formularul completat gresit, credeam ca trebuie si la 6). Am mai pus la dosar pasapoartele, certificatul de casatorie si yellow cardul sotului. Domnul de la ghiseu nu mi-a pus nicio intrebare, doar a mai cerut dovada ca sotul e student NVQ apoi am asteptat 2 ore jumatate pana am avut cardul in mana -da-da- . Pregatisem mai multe documente dar nu a fost nevoie. Daca aveti toate documentele cerute si formularul completat corect veti obtine fara probleme cardul. Multa bafta.

10. Tzukha

Tzukha New Member

Trophy Points:
    0
    Salut! Am tras eu aplicatia dupa c am citit anuntul tau, dar printre nr care le poti apela pri. Apliatia asta nu e si nr de la croydon, sau cel putin nu l am gasit eu. Tre' sa l trimiti uj mail sa le spui sa introduca si nr asta dar nu mi permite formatul zic ei.. Daca mai aflii cv da d stire. Thx

11. Ale

Ale New Member

Trophy Points:
    0
    Nu va obositi, am trimis eu mail la aplicatie si au spus ca nu gasesc alternativa pt ei deocamdata.

O seara placuta! :)

12. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    S-a dus si ziua de azi .....a prins cineva ?

13. joke4HO

joke4HO New Member

Trophy Points:
    0
    ce jegosi frate....ma tine 10 minute pe muzica apoi imi zice ca a cazut servarul....sa incerc mai tarziu......dupa 10 min nu mai vrea nici macar sa ia apelurile....niste jegosi asta sunt ...incep sa cred ca e cea mai mare bataie de joc!
    si ar mai fi ceva...cand sunai daca apesi tasta 3 iti zice ca in momentul de fata au prioritate cei ca au trecut de 6 luni -nas- VRAJEALA -asa-asa-
    niste puturosi -da-da- sper sa ajunga fiecare din ei in situatia noastra..sa stea sa fie la mana unor jegosi

14. bishop

bishop New Member

Trophy Points:
    0
    Si totusi ar trebui sa fie inca posibil sa rezervi online. Nu scrie nicaieri ca a fost oprit sau ca nu functioneaza. Nu ar dezinforma lumea zic eu...., macar nu chiar asa pe fata.
    bafta!

15. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Te rog sa fii mai atent/atentala limbaj. Incercam sa ne respectam intre noi si sa-i respectam si pe altii, indiferent ce ordine au "de sus".

16. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Nu te obliga nimeni sa iti faci nervi la telefon ...poti sa trimiti prin posta daca vrei. Nu esti singurul care suna la telefon si dupa cum observi putini au succes, insa nu ne-am apucat sa ii injuram si sa ii facem jegosi. Asta e sistemul, ai venit aici inseamna ca ai fost de acord sa te integrezi in sistemul lor. Simplu si la subiect.

17. lucinico

lucinico New Member

Trophy Points:
    0
    Oficialii ukba asta ne sfatuiesc : online sau by mail. Informatie pe care o regasesti pe nenumarate link-uri ale site-ului.
    By mail fctioneaza dar dureaza 9 luni . si probail si online-ul fctioneaza. Altfel s-ar numi dezinformare oficiala si sunt 'liable' .
    Faptul ca noi nu prindem nu inseamna obligatoriu ca nu exista. Eu am incercat telefonic de m-am saturat. Faptul ca nu reusit inseamna ca nu
    exista ?! ( dupa logica ta, lucinico )

Maya tu ai incercat online??? In momentul in care incerci la ora 12:00 fie pica serverul ,fie iti da mesaj ca nu exista prgr disponibile, asa ca nu e vorba de logica e vorba de realitate!!! Si mie mi s-a spus cand am sunat la UKBA sa incerc online.. crezi ca nu mi-ar fi placut sa fie adevarat si sa se poata face prgr asa? Tu daca alegi sa crezi in tot ce spun ei e problema ta dar nu imi spune mie ca nu stiu ce vorbesc... sau ca dezinformez!

Iar cum ca ei ar fi 'liable', hai sa fim seriosi ca nu suntem copii. Se discuta in contuinuu pe forum despre nenumarate nedreptati asupra RO, cum suntem o multime care avem drept la munca (castigat prin munca 12 luni) dar nu avem acte care sa dovedeasca acest drept....si? Ei sunt practic liable pt faptul ca noi nu putem dovedi angajatorului acest lucru!Orice angajator va cere UKBA auth card care in cazul nostru dureaza min 9 luni sa fie emis! Ce putem face? Liability este un termen interpretabil in acest caz...

18. mihaela28

mihaela28 New Member

Trophy Points:
    0
    A prins cineva astazi? Eu am vb cu o tipa draguta mi-a luat numele data nasterii nationalitatea, mia spus sa astept putin si cand colo sa vezi surpiza ca a picat serverul si ii pare rau. Sun din nou imi raspunde o alta tipa si-mi spune ca nu mai sunt programari. Am fost asa de aproape......Stie careva pana la ce data sa ma ajuns?

19. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Cat de repede ti-a raspuns de ti-a luat data nasterii si alea alea ?

20. LFrobert

LFrobert New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,

Detin o asigurare la groupama facuta in romania inainte sa vin la facultate aici in sheffield. Am rasfoit topicurile mai vechi si am observat ca indicat e sa o am pe cea de la aviva. As Dori totusi sa stiu daca este posibil sa fie acceptata si aceasta?. Mentionez ca pe contract e scris in romana/engleza/franceza.

Multumesc anticipiat

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page