4 C
London
Wednesday, February 19, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Matusch

Matusch New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Aniutza21,

Stiu ca tu ai aplicat pentru BC pe 3 februarie(stiu asta din ce ai postat pe diferite forumuri),as vrea sa te intreb daca ai primit ceva sau daca stii ceva,pentru ca si eu astept.

Multumesc frumos.

2. aniutza21

aniutza21 New Member

Trophy Points:
    0
    Am aplikt pe 3 feb pt sotu meu ca dependent d mn si in iunie anu acesta eu am facut acele 12 luni de yellow si tot am asteprat ca sa I vina actele sotului meu ca sa pot aplik si eu la randu meu . Programarea am facuto in ian deoarece sper ca n o sa,dureze chiar un an de zile sa I vina lui actele . Pt ca yellow meu este tor la sheffield impreuna cu toate actele doamne ajuta sa nu mai dureze asa d mult:)

3. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Care a prins azi ?

4. maran

maran New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Imi poate spune si mie cineva la ce numar de telefon se fac programarile la Croydon?

Multumesc mult,

Bogdan

5. mihaela28

mihaela28 New Member

Trophy Points:
    0
    la 8,55 nu mai erau programari. Mie mia raspuns o tipa draguta m-a rugat sa astept sa verifice si cand colo ghinion sfatul ei e sa aplic prin posta.simt ca innebunesc. dupa ora 9 a mai incercat careva?

6. lidiuta

lidiuta New Member

Trophy Points:
    0
    Am fost fff aproape doar ca o confuzie intre First name si Surname m-a costat muuuulttt. M-am fastacit cand mi-a raspuns tipa asa repede...nu ma asteptam. Asta e viata...si maine e o zi.

Bafta la toti

7. llallynis

llallynis New Member

Trophy Points:
    0
    08706067766. Bafta

8. illusionDe3a

illusionDe3a New Member

Trophy Points:
    0
    am reusit!!!10 ianuarie 8:30 .mi a raspuns sandy,initial....'it's all gone..'...apoi...'uh uh uh..wait ..i have one!' hehehe...tremur toata de atunci :D

9. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari...tu de pe ce suni si cum ai procedat ? :)

10. illusionDe3a

illusionDe3a New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc frumos! de pe lebara am tot sunat de vreo 3 sapt...am vazut ca altii suna de ceva luni :(.. la fel am procedat,am urmat sfaturile de pe aici (multumesc tuturor cu ocazia asta!) la ora 8:53:57 am apelat, tasta 1 imediat....si restul e istorie! nu ma asteptam :D

11. maran

maran New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc mult!

12. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    salutare
    am fost si eu la ''interviu'' (daca ii pot spune interviu ca daca am schimbat 5 cuvinte e mult) la croydon acum 2 zile. sa va povestesc pe scurt.

programare a avut doar sotia yellow student. am ajuns acolo in jur de 8:30. am parcat masina exact vis a vis de cladirea lor langa mall-ul de acolo cu 5 lire pe zi. am mers acolo in mall sa beau o cafea fiind inca devreme si la bhs acolo in mol au impinge tava cu 4 lire english breakfast cu suc si ceai inclus. ne-am dus inj cladire pe la 9:10 (avand programare la 10:30) si ne-am pus la coada pt a lua bonul de ordine (acolo cere br 1 completat in cazul nostru si pasapoarrtele) la ghiseu cand ne-a venit randul amspus ''we'' have programare pt br1, el s-a uitat pe form a scos bonul de ordine pe care era scris mare applicants: 1 , cand a vazut ca sunt si eu dependent trecut pe form a mai trecut el cu pixul ''+1'' la applicants fara a comenta nici macar un cuvant. am rasuflat usurati ca nu a trebuit sa ne certam pe tema asta... am urcat la etajul 2 pana acolo vre-o trei gardieni ne-au cerut bonul de ordine, si ne-am pus la coada la ghiseul 62. cand ne-a venit randul ne-am dus si am inceput sa ii dam actele. dupa ce le-a verificat le-a facut copii ne-a spus cu zambetul pe buze ca totul pare a fi ok dar sunt verificari mai amanuntite de facut si sa ne intoarcem pana in ora 4 pt raspuns (la ora 4 se inchid usile si nu mai poate intra nimeni). mentionez ca nici ea nu s-a uitat urat sau sa schiteze vre-un gest ca era doar sotia trecuta in programare. ne-am intors la 4 si surpriza... ne-am trezit cu una bucata yellowsi una bucata blue card in mana... cei care au tracut prin asta cunosc senzatia... am multumit frumos si am plecat.... inca o data mentionez ca fata de la ghiseu (tanara pana in 30 ani si british 100%) a fost foarte draguta si chiar a zambit cand ne-a dat cardurile parca si ea bucuroasa. in total au fost 6 programari. 2 bulgari 3 romani si inca una care nu ne-am bagat in seama cu ea. unul din noi nu a luat cardul iar ceilalti 4 au luat blue definitiv.

ce acte am avut:

-br1
    -statement pe ultimele 3 luni cu 1200 de lire in cont
    -scrisoare de la colegiu (birmingham metropolitan college care este pe lista tier4 cu highly trusted sponsor) pentru un curs part time (3 ore pe saptamana) cursul fiind esol gratuit
    -scrisoare de la locul de munca ca vor sa o angajeze pe sotia mea casual (deci nu cu contract part sau full sau self)compania fiind una recunoscuta in tot regatul
    -pasapoartele
    -poze
    -asigurare medicala aviva

mentionez ca nu am avut declaratie pt ''burden'' deoarece am vb cu un avocat englez care se ocupa de imigrari de 30 de ani si a spus ca este cea mai mare greseala pt ca atata timp cat ai bank statement cu bani in cont SAU scrisoare de sponsor este suficient si daca ne refuza pe motiv ca nu avem aceasta declaratie sa nu acceptam refuzul sub nici o forma.

ca si concluzie... daca se merge acolo bine informat si cu exact ce acte scrie in br1 nu au dreptul de a ne refuza.

daca este prea detaliata povestirea si deranjeaza pe cineva imi cer scuze dar majoritatea care posteaza ca au luat unul din carduri dau doar informatii vage sau spun doar ca le-au luat si atat.

sper ca post-ul meu sa va fie de folos si sa va inspire

succes tuturor

13. Ralucka_

Ralucka_ New Member

Trophy Points:
    0
    Ce bine ca ati scapat...Felicitari!!!
    Povestea voastra imi este de f mare folos...cateva ore mai sunt...

14. Ale

Ale New Member

Trophy Points:
    0
    felicitari:)

15. roxanamosor

roxanamosor New Member

Trophy Points:
    0
    felicitar :))

, m-am mai linistit acum, si noi avem doar 1 programare si trebuie sa mergem impreuna!
    daca stie cineva, va rog, ce documente trebuie pentru cardul galben de self emloyed cu dependent pt blue.

multumesc

16. Vali R

Vali R New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari si multumesc de povestire.

17. Luca1

Luca1 New Member

Trophy Points:
    0
    Am si eu o intrebare. Am tot incercat sa gasesc o oferta cu minute incluse la diverse retele in U.K pt a suna la UKBA, dar se pare ca minutele nu se aplica pentru acest numar magic, deci am tot sunat pe credit. Din pacate dupa 2 incercari nereusite (2 zile) deja am consumat 7 lire :( Aveti vreo sugestie despre cum am putea sa sunam mai ieftin la aceste birouri londoneze pline de mister? Multumesc :)

18. maciuceanu.romeo

maciuceanu.romeo New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,

Se pare ca acest numar "magic" 08706067766 este taxabil cu 0.41 lire/min. Pentru toti cei care vor sa economiseasca bani si au smartphone exista o aplicatie pentru toate tipurile de sisteme de operare ( iPhone, Android etc. ) care va transforma numarul 08706067766 intr-unul de tipul landline. Asadar pentru cei ce au optiuni cu UK minutes va sugerez sa va cumparati aceasta aplicatie ( 0.99 lire ) si sa sunati intr-un mod economic. Aplicatia va foloseste minutele din extraoptiunea voastra in loc sa platiti cei 0.41 lire/min. Mentionez ca aveti nevoie de internet pe mobil in momentul in care folositi aplicatia.

Pentru mai multe detalii:

http://www.moneysavingexpert.com/phones ... 00-mobiles

Sper sa va fie de folos. Good luck!

19. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    cat te costa de de lebara?thx

20. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0

poti sa incerci si de pe skype sau gifgaff sunt mult mai ieftine sau mai folosea cineva mobilevoip si ar fii 0.03 pe minut bafta

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page