20.3 C
London
Friday, July 03, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. leruacoca

leruacoca New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,am incercat si eu astazi sa obtin o programare prin telefon ,dar nu am reusit.Am o intrebare pentru cei ce au reusit sa obtina o programare prin tel.:Ce intrebari vi se adreseaza cind raspunde operatorul?(nu inteleg si nu vorbesc prea bine engleza).Pot eu sa fac programarea desi sunt dependent pe BR1?.

2. mihaela28

mihaela28 New Member

Trophy Points:
    0
    la ce te referi cand spui sa nu citeasca 3 posturi mai sus?

3. mihaela28

mihaela28 New Member

Trophy Points:
    0
    mie la 8,55 imi spuneau ca liniile sunt inchise

4. miki2012

miki2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Am sunat la 8:53:57 : fully booked! intreb: next year any appointment available ? :)) operatoare: i don't know, i don't have this information!
    Sun din nou raspunde alta: fully booked! eu: january? feb? ea: toate programarile din ianuarie sunt date deja! imi pare rau nu va pot ajuta!
    Sun din nou : fully booked!
    Ma gandesc daca mai sunam de cateva ori ,oare imi dadeau o programare?!
    Deci am inteles clar ca suntem la loterie si dau programari cum vor ei si cand vor ei!

5. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0

Eram ironic doar:)

6. Vali R

Vali R New Member

Trophy Points:
    0
    Buna.
    Am prins si eu programare pentru 8 ianuarie dupa 3 saptamani de sunat zilnic. Am sunat de pe 12Voip respectand sugestiile din forum. Multumesc mult celor care au povestit experientele lor. Operatoarea mi-a cerut mumele de familie, data nasterii dupa care mi-a spus ca are programare libera. M-a intrebat daca programarea este pentru mine. i-am raspuns ca "da". Mi-a cerut numarul de telefon si mi-a dat nr-ul de referinta. Deci se poate. Cred ca a fost rabdare si noroc.
    Adevarul e ca totul s-a intamplat foarte repede. De teama sa nu pierd programarea nu i-am spus ca intentionez sa aplic impreuna cu sotia ca dependent. Speram sa nu avem probleme. A mai fost cineva Croydon fara sa fi declarat la telefon "dependentul"? Au fost probleme?
    Mult noroc!

7. vmadalinarom

vmadalinarom New Member

Trophy Points:
    0
    Programarile in general se fac peste exact 6 saptamani din ziua in care suni. Nu se pot face programari pentru o perioada mai mare de atat, motiv pentru care operatorii nu stiu daca au ceva disponibil in Februarie (inca nu s-a ajuns acolo). Cand ti s-a zis ca toate programarile din Ianuarie sunt date s-a referit la toate zilele pana pe 8 Ianuarie. Abia maine dimineata vor fi disponibile programari pentru 9 Ianuarie, si asa mai departe. Degeaba suni si de o suta de ori in aceeasi zi , pentru ca de cele mai multe ori e inutil si doar cheltui niste bani in plus. Daca nu ai reusit la primul apel, e foarte putin probabil sa se elibereze ceva intre timp.

Bafta!

8. roxanamosor

roxanamosor New Member

Trophy Points:
    0
    buna dimineata, ieri 27 nov, am aprins si eu programare pt 8 ian ora 9, dupa 8 zile de sunat, in cea de-a 9-a am reusit sa prind! Multumesc f mult pt toate informatiile de pe site, pt ca fara ele nu as fi reusit!
    Am sunat de pe un tel blackberry in reteau lycamobile, la 8:53:57 si de data asta nu a mai fost nevoie sa apas nici-o tasta pt ca in aprox 4-5 sec mi-a raspuns o doamna(sincer nu mai stiu nemele) i-am spus ca vreau^appointment pt BR1 ^, m-a intrebat numele de familie, nationalitatea, data nasterii si nr de tel. Apoi m-a intrebat daca am un pix sa notez ref number si la final am mai repetat toata informatia. Am primit un sms cu numarul de ref, cu data si ora la care tb sa ajung!
    Eu o sa merg pt yellow de self employed cu dependent pt blue, am intrebat-o pe doamna de sotul meu si a azis ca sa incerc maine pt alta programare, sper totusi sa nu fie probleme dc mergem amandoi la programarea mea !
    Multumesc inca o data, si daca se poate sa ma ajutati cu o lista a doc cu care tb sa merg, am tot rasfoit forumul dar nu am gasit!
    Azi ma prorgamez din nou pt nino, poate am noroc pana in 8 ian si il iau!
    Spor la sunat tuturor!

9. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    A prins cineva in dimineata asta?

10. Ale

Ale New Member

Trophy Points:
    0
    mie mi repeta ca toti operatorii sunt ocupati in continuu:(

11. Andrei_p

Andrei_p New Member

Trophy Points:
    0
    Ce ochi transanti ai Ale :X nice.

Asa, deci oameni buni nu va lasati amagiti la telefon cum ca nu sunt appointments available sau ca nu se mai fac pana pe 15 ianuarie.
    NOT true, in fiecare dimineata se fac programari, doar ca este 1 nr limitat (nu stiu nr ul) iar restul operatorilor baga 'placa' cu nu avem nu sunt locuri etc, deci insistati ca se poate.De ex acuma 3 zile se puteau face dp 15 dec cica se poate face pe 7 ianuarie.Ieri a sunat 1 cunostinta si a prins pe 7 ianuarie.Acum vad ca si alti au prins pe 8 ianuarie.Deci persistati si instati SPoR si SUCCES.

12. aniutza21

aniutza21 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,azi am prins programare pt data de 9 ianuari la 15 30.si am primit si sms de confirmare. Bafta tuturor .is putin ingrijorata ca e asa tarziu la 3.jumate dar sper sa nu fie probleme:)

13. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari ...macar nu mai trebuie sa iesi din cladire sa pierzi vremea cateva ore pana astepti dupa acte :)

De pe ce ai sunat si la ce ora ?

14. aniutza21

aniutza21 New Member

Trophy Points:
    0
    Am sunat d pe I phone5 de la 8 53 58 am apasat tasta 1 imediat, a sunat si dupa aia a intrat robotu la 8 58 cand nu mai credeam ca mai sunt programari si vroiam sa inchid a rasp o tipa fff draguta nancy si mi a facut prog. Nu va dati batuti eu sun d aproape 3 luni

15. aniutza21

aniutza21 New Member

Trophy Points:
    0
    Acum am o nelamurire sotu meu are blu dependent de mine eu cum il trec in formular? Si mai am o nelamurire tb sa am asigurare mi e nu mi a tb la.yellow? Va multumesc si ma scuzati poate n am scris in topicul corect.

16. mihaela28

mihaela28 New Member

Trophy Points:
    0
    si mie la fel imi spuneau iar la 9,01 vorbea robotul ca nu mai are appointment for PEO

17. kellis10

kellis10 New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca-s cea mai ghinionista de pe forumul asta, avand in vedere faptul ca sun 3 luni zilnic pentru o programare -nervos-

18. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Deci ai sunat la 53 si 58 de secunde insa cat dureaza pana "iti face legatura" ?

19. madalina.cristiana

madalina.cristiana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, am si eu o intrebare, nu am mai gasit pe cineva intr-o situatie asemanatoare, dar incerc. Eu sunt studenta la o universitate in UK si vreau sa aplic pentru Yellow Card, iar mama este in Romania si vrea sa vina aici. Am inteles ca nu poate lua direct Blue Card decat cu oferta in prealabil de angajare si angajatorul sa aplice pentru autorizatie etc, deci sa zicem ca aplica si ea pentru Yellow Card. O pot trece ca dependant pe aplicatia mea? Sau e neobisnuit ca un copil sa isi treaca parintele si nu invers?

20. aniutza21

aniutza21 New Member

Trophy Points:
    0
    Theneus legatura se face aproape instantaneu ca eu am sunat dupa doua tel si dupa un galaxy s 3 dar la galaxy se face legatura mai greu ideia este ca mie nu mia rasp din prima a sunat si dupa a intrat robotul ala cu vocea obosita si in timp ce vb a rasp o tanti ffffff draguta si mia luat numele si toate alea repede si am reusit bafta in continuare la toti cei dupa forum...a si inca ceva eu sun de vreo trei luni cu mici intreruperi asa ca nu va pierdeti speranta.....

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page