3.1 C
London
Wednesday, February 19, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. madalina.cristiana

madalina.cristiana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, in primul rand multumesc tuturor celor care posteaza in acest forum si ne tin la curent cu programarile din Croydon pentru permisul de munca. Astazi mi-am incercat si eu norocul la faimoasa ora 8:53:57 si in primele 3 incercari nu am reusit sa ma conectez, suna si se inchidea automat. A 4a oara, spre uimirea mea, mi-a raspuns o doamna, i-am spus ca doresc o programare pentru BR1 si mi-a zis ca nu se mai fac programari pt BR1 la telefon si ca totul s-a 'mutat online'. Am intrebat-o daca se vor mai face in viitor si a zis ca nu, dupa care i-am multumit si am inchis. Voi mai incerca si zilele urmatoare :)

2. Ale

Ale New Member

Trophy Points:
    0
    Ce patetici sunt - If you have been unsuccessful in finding an avaliable appointment, please do not call our contact centres. They do not have any additional appointments avaliable to them.
    Asta i raspunsul la online...

Am senzatia ca in curand se va auzi un alt tip de mesaj la robotul UKBA - nu mai sunati ca nu mai acordam programari la telefon ci numai online - felul lor idiot de a se razbuna ...

3. diana.ab

diana.ab New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca doamna May incepe sa-si puna in aplicare planul de a face viata grea ro si bulgarilor. Programari se fac chipurile de au aj la inceputul lui ianuarie, dar de fiecare data cand sun pt br1, fully booked. Ceva e suspect -nu-nu-

4. Ale

Ale New Member

Trophy Points:
    0
    Eu cred ca acorda o singura programare pe zi...

Si chiar de fac viata grea intentionat, i au bubuit destul acum liderii EU, satui si ei, la randul lor, de fitele Uk.

5. miruna_22

miruna_22 New Member

Trophy Points:
    0
    Am sunat si azi. Mi-a raspuns o doamna, Sharon, care mi-a spus ca sunt 'fully booked'. Dupa spusele doamnei se pare ca au ajuns cu programarile la data de 21 Decembrie :0? Ieri dimineata imi spunea o alta doamna ca au ajuns cu programarile la 1 Ianuarie, 2013.
    Nu stiu ce sa mai cred :0? :0? :0?

6. llallynis

llallynis New Member

Trophy Points:
    0
    Mie una Nicole mi-a zis azi ca s-au facut programari pentru 2 ianuarie.....am norocul ca in fiecare si cand sun sa imi raspunda cate un operator....degeaba....fully booked.....
    We'll just have to keep on tryin' folks, right?

7. olyolga

olyolga New Member

Trophy Points:
    0
    @Tzukha
    Buna
    Informatie pe forum ai sa gaseti un car...alege-o pe cea care ti se potriveste, Si, da intrebarea ta este off topic. Dar am sa scriu aici, poate nu esti unica/unicul dezorientat/a
    In primul rand nu exista student Blue card, ci doar Yellow card
    Tu ai doua optiuni in cazul asta:
    -aplici pentru Blue card cu formularul BR1 dupa un an de student Yellow card cu actele aferente(12 payslip-uri, asigurare-daca e cazul, bank statement-uri si ce mai cer ei-vezi penultima pagina a formularului)
    -aplici pentru Blue card dupa 5ani de self-employed Yellow card( asta in cazul in care nu esti dependenta de nimeni)
    Daca te incadrezi in una din situatii faci repejor programare.
    Eu nu am inteles daca tu ai si avut Yellow cardul pe perioada studiilor. Daca nu l-ai avut reiei scoala de la inceput si aplici pentru el.
    Sper ca iti e de folos raspunsul. Asta stiu eu, dar iti recomand sa mai ceri si alte pareri.

8. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

9. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Pt Blue card dupa an de munca, NU TREBUIE NICI UN STATEMENT BANCAR !!! :!::!::!::. Nu-i obisnuiti pe cei din Croydon, cu ceva ce nu se cere in BR, pt ca apoi se leaga de alti bieti nestiutori care nu vor sti sa le dea replica si o vor musca, si nu vor primi card ..... Dar in schimb SCRIE CLAR ....CONTRACTELE DE MUNCA SI PAYSLEEPURI.

D.P. 074

10. adamaria

adamaria New Member

Trophy Points:
    0
    Eu sun de doua luni incontinuu... deocamdata fara succes. Pana acum prindeam operatori, bineinteles dupa ce ascultam intai robotii, insa de vreo doua zile scenariul s-a schimbat. La primul apel (asta mi se intampla tot timpul) primesc mesajul "your call is being transfered", iar dupa cca. 10 secunde apelul se intrerupe. Sun de pe Lebara, dar cred ca voi incerca altceva de acum incolo.
    Astazi am reapelat (dupa intreruperea respectiva), mi-a raspuns un robot care m-a "sfatuit" sa incerc online, dar m-a anuntat de la inceput ca "this call will disconnect at the end of the message" (ceea ce s-a si intamplat). Acelasi lucru si la incercarile ulterioare. A mai patit cineva asa ceva?

11. Tzukha

Tzukha New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi frumos. Da, eu am yellow card de student din ianuarie anul acesta, am muncit cu el 20 de ore din a2a zi si am terminat si colegiul . Si acum stau cu sufletul la gura, din 6 dec intru si eu in goana dupa programare la Croydon. Multumesc pt raspuns

12. RaduD

RaduD New Member

Trophy Points:
    0
    Salut tuturor!
    Stiti cumva cum trebuie sa procedez pentru a solicita documentele trimise pt Work Permit inapoi?
    Va multumesc mult!

13. Ellla

Ellla New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor,

In primul rand doresc sa multumesc tuturor pentru toate informatiile postate aici, ca au fost vitale si de mareee ajutor.
    Pe acest site se gasesc toate informatiile necesare, trebuie doar citit; cand spun citit ma refer la nopti intregi timp de vreo 2 luni(ma refer in cazul meu) si inca mai citesc.

Sa revin. Am prins "loz" castigator, adica dupa o luna jumatate de sunat zi de zi am prins programare, pe care am avut-o miercuri, 21. nov. 2012 la ora 9:00. Am spus castigator deoarece ne-am luat cardurile.
    Eu si sotul meu am aplicat pentru blue card, dupa ce un an de zile eu am avut yellow card, iar sotul Blue. Eu am fost inscrisa la un simplu colegiu acreditat de Home Office si am studiat engleza.
    Am avut programare la 9:00, am ajuns mai repede si au spus totusi sa mergem sus. La ghiseul 62 am fost chemati, era un domn indian, helpful nimic de spus, am dat documentele (BR1, 2 pasapoarte, vechile carduri, certificat de casatorie, 54 payslips, diploma de la colegiu obtinuta dupa un de studiu, si asigurare). S-a uitat peste acte, intre timp ne-a intrebat cate programari am facut(i-am spus ca am facut o singura programare in care era inclus si dependent) a spus ca este in regula. Aceeasi intrebare ni s-a pus si la ghiseul de jos.
    La ghiseul 62 s-a uitat peste documente, a introdus ceva date in calculator, s-a uitat peste acte si ne-a spus ca totul pare in regula si sa revenim dupa ora 15:00. Am revenit si am primit cardurile, a mai fost cineva inaintea nostra tot cu Blue si l-a primit si inca cineva dupa noi tot cu Blu si l-a primit.

Asa ca suntem fericiti ca ne-am luat cardurile si ca inca se mai dau si ca ceilalti au primit carduri.
    Deci insistati. Va uram bafta!

14. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Mai tata zici ca au castigat unii la loto sau au avut un interviu de emigrare cu un ofiter consular. DACA INDEPLINESTE CONDITIILE DE ELIBERARE A BC ATUNCI IL VEI PRIMI FARA PROBLEME. este dreptul vostru si nu vi-l ia nimeni. Nimeni nu incearca nimeni sa te priveze de un drept.

15. Ellla

Ellla New Member

Trophy Points:
    0
    Catad era sub forma de gluma tocmai de asta am pus in ghilimele cuvantul loz.

Da asa este daca ai toate documentele in regula se dau cardurile.

16. diana.ab

diana.ab New Member

Trophy Points:
    0
  17. andreea2712

andreea2712 New Member

Trophy Points:
    0
    eu sun de 3 saptamani in fiecare zi , de fiecare data reusesc sa vb cu cineva dar mi se spune ca nu au programari ca acum au ajuns la 3 ian , mie o operatoare mi-a spus ca nu se pot face programari online pr BR1 si ca trebuie sa sun pana gasesc ceva .Am vb cu cineva care a lucrat la UK Border si mi-a spus ca multa lume se duce si astepata la usa si asa ii programeaza pt ca au voie sa faca 12 programari pe zi

18. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    Chestia asta n-am mai auzit-o niciodata. A mai auzit cineva de asa ceva???

19. andreea78

andreea78 New Member

Trophy Points:
    0
    Nici eu nu am mai auzit de metoda asta de acordare a programarilor. Eu cred ca e vorba de dezinformare aici. Cineva vrea sa ne induca in eroare.

20. vmadalinarom

vmadalinarom New Member

Trophy Points:
    0
    Pacaleala de 1 Aprilie si pentru noi si pentru UKBA ... sa vezi coada la UKBA ca la paine pe vremea lu Ceasca :))

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page