11.2 C
London
Saturday, May 30, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Cancellator

Cancellator New Member

Trophy Points:
    0
    Aha deci nu are rost sa sunam in weekend... :(

2. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    :shock::shock::shock::idea::idea::idea: Bingo! Ai castigat un loc la Croydon.
    Ai mai vazut tu Statul sa lucreze in weekend?

Pe 074

3. Cancellator

Cancellator New Member

Trophy Points:
    0
    Aveam si eu fantezii, sunt ruinate acum.

O intrebare rapida - de pe formular, nu prea inteleg ce vrea sa spuna intrebarea cu "Are you or do you intend to be employed in the UK?"... De ce ai vrea yellow card daca nu ai de gand sa te angajezi niciodata? Sau se refera doar daca ai deja o oferta de munca? Mai concret: eu as vrea sa muncesc la vara, dar nu stiu unde sau exact cand. Raspund cu da? Mi se pare o intrebare cam vaga si fara sens...

4. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Logica intrebarii: ca student, ai nevoie de Yellow, DOAR DACA vrei sa lucrezi vreodata pe perioada studiilor.
    Daca nu vrei sa lucrezi deloc NU AI NEVOIE, NU TREBUIE SA CERI YELLOW.
    Logic?

Pe 074

5. Irina Alexandru

Irina Alexandru New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,
    Ma numesc Alexandru Manta Irina Oana,sunt studenta in anul 2 la Oxford Brookes University.As dori sa va intreb daca m-ati putea ajuta cu o sugesti sau orice referitor la obtinerea unei programari cat mai repede posibil pentru yellow card. Profilul pe care il urmez necesita in mod normal in anul al 3-lea un an de practica,iar pentru a putea face acest lucru am nevoie de acest permis de munca.
    Va multumesc anticipat.

6. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef
    tot ce trebuie sa faci e sa-ti in tocmesti dosarul cu toate cele si ai doua posibilitati ... trimiti prin posta aplicatia ta dar va trebui sa astepti minim 6 luni pana vei primi YC ... sau te alaturi catorva zeci poate chiar sute de romani care incearca o programare telefonica unde mergi direct la Cryodon si iti da cardul in cateva ore daca ai tot dosarul complet .... tot ce trebuie sa faci e sa citesti tot topicul acesta si celelalte topicuri despre obtinerea YC ... nu e dificil ... depinde doar de tine si de noroc ... bafta.

7. olyolga

olyolga New Member

Trophy Points:
    0
    Andreea te rog lasa-mi intr-un PM adresa ta de e-mail si iti dau toate detaliile. Banuiesc ca eu sunt singura care are o problema si nu poate sa trimita un mesaj privat -ras2-

8. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Irina, nu iti trebuie yellow card decat daca practica este platita.
    Revino cu amanunte, referitor la cine te-a informat de acest lucru.
    Succes!

9. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Nici voluntariatul nu este platit, dar este necesar cardul galben(self-sufficient).

10. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Depinde unde, Sergiu, daca e parte dintr-un curs universitar sau postuniversitar nu este necesar.
    Am trecut de 2 ori prin aceasta experienta (2 school experience in cadrul PGCE) si nu mi-a cerut nimeni asa ceva.
    Intr-un final am solicitat eu yellow de student credeam ca voi avea timp sa lucrez ca part-time TA (teacher assistant), dar, desi am obtinut dreptul, nu m-am folosit deloc de el.

11. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Nu am vrut sa te contrazic, dar gandidu-ma ca sunt chestii relativ similare, au si aceleasi cerinte.
    Doar de curiozitate, ai idee cum e cu internship-ul?

12. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Depinde de domeniu.
    La unele voluntariate se cere si cazier. Era un subiect pe forum cu voluntariatul. Pe mine acest subiect nu ma intereseaza, prefer sa fac bani.

13. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Deci astia de la ukba ma dispera... Acum am sunat la si 54 fix la si 56 deja mi-a rasp unu sictirit d viata si nici nu am apucat sa spun ce vreau k mi-a si spus ne pare rau suntem fully booked.

14. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef
    si pentru mine a inceput o noua saptamana de stres (a 4-a) -nuuu- ... astazi mi-a raspuns o tipa care repezitor m-a intrebat daca am nevoie de "appointment" ... eu foarte amabil "yes, for BR1 please" ... nici nu am apucat sa termin ca a si spus celebra replica "sorry we're fully booked" -nu-stiu- ... am intrebat la ce data s-a ajuns cu programarile ... m-i s-a raspuns .. 12 noiembrie ... iar la intrebarea "cate locuri sunt disponibile zilnic?" ... am primit ca raspuns ... "I don't know" -ceeee?- ... dupa care m-i s-a inchis in nas ... -nu-nu-

inceput promitator de saptamana ...

15. Cancellator

Cancellator New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am sunat la si 53' 58" si mi s-a spus ca nu sunt linii libere si sa incerc mai tarziu -nas- . A si daca vreau sa ascult niste mesaje utile pe banii mei... Bine ca nu am inceput inca facultatea ca lumea ca dupa aia o sa stau in fata la sala de curs sa ii sun pe smecheri si dupa aia o sa fug inauntru...

16. adelyca86

adelyca86 Member

Trophy Points:
    16
    N-a mai postat nimeni in ultima vreme cum ca ar fi prins programare, chiar asa greu merge? sau nu prea mai posteza lumea dupa ce prinde.
    Bafta celor care incercati!

17. Ale

Ale New Member

Trophy Points:
    0
    eu inca sun....si sun.....si sun.....
    si nu raspunde nimeni....

18. euonline

euonline New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Chef
    poi mie macar de nu mi-ar raspunde ... dar imi si raspund zi de zi ... ca sa-mi spuna ca sunt full ... sau m-i s-a intamplat sa-mi ceara si datele ... dar era prea tarziu ... se dusese si ultimul loc disponibil ... eu unul cred ca cedez psihic sunt cu nervii la pamant -nervos- ... sper doar sa mai apara careva sa spuna ca a prins programare ca sa-mi mai ridice si mie moralul ... sa stiu ca inca exista speranta -da-da-

19. Cancellator

Cancellator New Member

Trophy Points:
    0
    Mama, azi a fost chiar aiurea, pur si simplu cand a terminat de vorbit ala lesinat s-a intrerupt :| , chiar in momentul cand ar fi trebuit sa raspunda un operator ?!

20. shmucu

shmucu New Member

Trophy Points:
    0
    Am incercat eu de dimineata, dupa ce mi-a raspuns lesinatu ala si mi-a zis ceva de pasaport, am mai asteptat vreo cateva apeluri....si mi-a raspuns o duduie intzepata , EMMA.
    Eu: am si eu nevoie de programare pentru BR1.
    Ea: Stai sa ma uit de disponibilitate, 2 secunde de liniste : NU, NU AVEM NIMIC DISPONIBIL.
    Eu: Pana cand? Intrebare logica, nu? (incercam sa o prind ca nu s-a uitat in calculici)
    Ea: SIr, tu nu intelegi ca nu avem nimic disponibil, trimiteti-va aplicatia prin posta
    Eu: poi pana cand nu aveti nimic disponibil? prin posta dureaza 9 luni...
    Ea: Sir, tu nu intelegi (adicatelea esti prost), WE HAVE NOTHING AVAILABLE, BYE
    Eu: HUH?

Nu-i nimic, e si maine o zi !!! Hihihim, de nu o sa vina factura la telefon luna asta...dar cel putin vorbesc dimineata la 08:54:00 cu cineva la telefon !!!!
    -nuuu- -nuuu- -nervos-

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page