10.7 C
London
Saturday, May 30, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. RDENAC

RDENAC New Member

Trophy Points:
    0
    Hah, asa e pardon, ora din Romania. Deci 8:54:30

2. Ellla

Ellla New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,

De o saptamana am intrat si eu in lupta pentru obtinerea unei programari telefonice(BR1) si inca nu am fost norocoasa.
    Sunt la 8:53:55, fie ca se inchide telefonul, fie ca sunt full.

Intrebarea mea este programari online se pot face? La ce ore sa incerc?
    Am incercat noaptea intre 11:50-00:30 si mai intru ziua de cateva ori pe zi, dar tot la fel imi spun ca nu sunt programari disponibile, desi aleg peroiade diferite.

Multumesc anticipat!
    Multa bafta!

3. dany_ingeras

dany_ingeras New Member

Trophy Points:
    0
    Trebuie si dependentului programare separata? Sau o singura programare pentru amandoi?
    A fost cineva recent la Croydon cu aplicatie cu dependent? Cate programari a ti avut nevoie?
    Va multumesc!

4. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Este necesara o singura programare.

5. dany_ingeras

dany_ingeras New Member

Trophy Points:
    0
    Pe numele aplicantului principal? De unde stii ai fost la Croydon cu dependent si ai avut doar o programare?
    Multumesc.

6. dany_ingeras

dany_ingeras New Member

Trophy Points:
    0
    Pe numele aplicantului principal? De unde stii ai fost la Croydon cu dependent si ai avut doar o programare?
    Multumesc.

7. alexandruserban87

alexandruserban87 New Member

Trophy Points:
    0

inainte sa sun eu am incercat zilnic online mai bine de o luna si fara nocorc. iti sugerez varianta telefonica.

8. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Trebuie programare pentru FIECARE persoana care vrea sa intre pe usa. Daca nu esti pe lista, nu intri.

9. dany_ingeras

dany_ingeras New Member

Trophy Points:
    0
    Of,asta nu i o veste buna!

10. eras3d

eras3d New Member

Trophy Points:
    0
    noi am fost pe 7 doar cu o singura programare. am aplicat ptr "dark blue", sotul fiind self employed dar dependent de mine, de data asta. intradevar te intreaba la ghiseu pentru cate persoane aplici, dar ii poti spune ca apicati pe acelasi formular si de asta ai doar o programare. noi asa am facut si a fost ok. cd ne a printat nr de ordine, sub referinta arata ca programarea era facuta ptr o persoana dar a scris ea peste 2. :)

11. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    Am sunat azi de pe la 53 si am prins la 57-58 o britanica asa cu voce mai firava, cica e plin pana pe 22 octombrie inclusiv.

12. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Azi iarasi.sun inainte de 53, linia inchisa, apoi prind si raspunde la 58 si ca-i full pana pe 23 oct.
    Sun iarasi intreb alta si de data asta o iau repede "da avet iliber ceva" si ea iarasi baga schema cu "pt. ce formular"...deci e clar ca pt. br3 dau sau nu interviuri in functie de toane. Adica daca nu a vrut sa zica da sua nu pana nu a stiu ce formular vreau. a auzit BR nu stiu ce..,deja e pa ca e full. Eu .la cat se deschide biroul ?
    - ea ...la 9
    si cat e ?
    - ea...9
    si cum , gata ?
    - ea....da, gata.

defapt era 9 fara un minut.
    X_X

13. coman_am

coman_am New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! si eu am incercat azi exact cum a spus thenuts ca a prins el linia la 8.53.55.din pacate am uitat sa apas cat de repede pe 1 ca sa ma transfere pt programare -plans- . dar nu-i nimic mai e si maine o zi -hipno-
    ceva ceva tot am aflat azi. am trimis email ca sa aflu daca pot urgenta aplicatia sotului meu pt yellow si a mea de blue(am aplicat pe acelasi formular), daca o companie vrea sa ma angajeze. raspunsul a venit ca au recategorizat aplicatiile si cele de BR1 deja nu se mai pot urgenta pe baza angajarii. si inca o bomba pe care mi-a scris-o tanti de la Border Agency e ca daca sotul meu isi exercita un drept de tratat cum zic ei eu am automat dreptul sa ma angajez chiar daca nu am blue cardul luat...la faza asta m-a lasat masca... eu nu am nici macar nin-ul luat asa ca dupa ce am citit mailul am sunat sa imi fac repejor programare pt numar. I-am explicat persoanei respective cum si de ce vreau sa aplic pt nr la care ea imi zice sa aduc precontract sau contract sau orice ar putea dovedi ca ma voi angaja sau ca lucrez deja ca angajat. bineinteles ca iar m-a bagat in ceata pt ca ni se tot zice ca e ilegal sa lucram asa. si o intreb : dar firma aceea nu ar comite o ilegalitate daca m-ar angaja pe mine care nu am nici macar nin-ul? si ea imi zice : it's company's choice -nervos- . nu stiu ce sa inteleg din asta -nu-zic- .
    Voi ce ziceti?!

14. adelyca86

adelyca86 Member

Trophy Points:
    16
    Buna tuturor. am sunat si eu astazi putin cam tarziu totusi, oricum vroiam sa vad numai unde s-a ajuns cu programarile. au ajuns la data de 24 octombrie. mult noroc!

15. paraman

paraman New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata! Am obtinut programarea dupa 3 saptamani de sunat! Ieri chiar ma gandeam sa renunt, sa le trimit prin posta si sa incerc urgentarea cu angajatorul, dar azi am sunat ca oricum eram treaz si ca sa vezi, "secunda magica" a functionat! S-a ajuns la 24 octombrie. Din nou vreau sa multumesc tuturor celor care au postat informatii folositoare pe acest thread!

[paraman.tk]
    Galaxy S II • Tapatalk II

16. RDENAC

RDENAC New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata!
    Ma intereseaza si pe mine un raspuns pentru coman_am, suntem in aceeasi situatie.

Din seria sa ne distram cu UKBA, mentionez urmatoarele intamplari : sun + liniste; sun + direct robotul 1 + muzica; sun + o chestie noua "We're sorry but all our operators are already answering, please try again later" + inchis direct; sun + prind + fully booked + "dar cate programari aveti in fiecare zi?" + "nu putem sa va spunem numarul variaza de la o zi la alta, la revedere"
    Am si prins de vreo doua ori insa pana am dat datele erau full. O chestie interesanta : niciodata nu m-au intrebat datele in aceeasi ordine deci fie le completeaza la misto fie la intamplare. Insa intotdeanua la sfarsit fac o pauza "let me check if appointments are still available, ah sorry we are fully booked".
    Azi 12 septembrie, cand terminam de zis datele in background se auzea alt operator "ok your appointment is on 24 October".

Succese

17. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Azi am sunat de mai multe ori incepand cu 52 si abia la 55 si vreo 30 de secunde s-a deschis linia. (dupa ceasul PC, dar tot dupa acelasi ceas, ieri a deschis pe la 53)
    Apoi peste un minut am prins o tipa si ca-i plin pana pe 24 oct. CIca mai bine sa trimit prin posta..da dar dureaza 6 luni....ea: lasa ca mai bine prin posta ca prin telefon nu va sfatuim. X_X

18. adelyca86

adelyca86 Member

Trophy Points:
    16

Paraman felicitari, cred ca te simti in al noualea cer.Poti sa-mi spui cu exactitate la ce ora ai sunat te rog.Pentru mine incepe distractia de acuma si am o situatie mai delicata, sunt au pair si tre sa ma duc cu fetele de care am grija sa le las la scoala, care incepe la 9 fara 5 minute -trist- , insa o sa ma straduiesc sa ajung mai repede, sa fiu la 9 fara 10.
    Inca o intrebare pentru toti cei de pe forum care stiti, sunteti bineveniti cu o parere:eu am si middle name, ma gandeam ca pana ii zic pe litere numele meu, daca mai ma apuc sa-i zic si middle name o sa se duca naibii toate programarile in timpul asta.Oare ar fii o problema daca i-as zice numa surname si name?
    Multumesc

19. RDENAC

RDENAC New Member

Trophy Points:
    0
    Si inca o chestie, cand faceti programare si pentru altcineva care vine cu voi, adica dependant, va cere si datele complete ale acestuia (nume prenume nationalitate data de nastere)

20. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Zicea domnul avocat Dragut pe alt topic, ca da, conform legii, dependentul de un sot/sotie care are deja un card colorat, are si el drept de angajare chiar si fara cardul colorat pt el ca dependent.
    Complicatia e ca angajatorii nu au cum sa stie toate reglementarile legale pt toate natiile care merg la interviu la ei si astfel nu se complica, sau le e lene sa cerceteze sau sa dea un telefon la UKBA...chiar daca au un numar special doar pt angajatori.
    Deci angajatorul daca chiar te place si te vrea, poate sa te angajeze pe baza unor dovezi legislative plus cardul sotului, eventual poti cere scrisoare demonstrativa de la un avocat de UK....ex.Marian Dragut..care stie situatia romanilor.
    Cu Nino...nu e ilegal sa te angajeze fara Nino, caci acela nu e un permis de munca. Te angajeaza si a doua zi faci program la Nino....in o luna pana la salar il primesti. Daca le sau va e frica, cereti o oferta de munca sau o scrisoare de intentie, care o veti prezenta la Nino.....plus demonstrarea dependentei si a statutului legal de munca al sotului.
    Sper ca nu le-am sucit prea tare si intelegeti.

Pe 074

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page