6.7 C
London
Wednesday, October 23, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. cristinikaaa

cristinikaaa New Member

Trophy Points:
    0
    ma ajuta si pe cineva?

2. alinagen11

alinagen11 New Member

Trophy Points:
    0
    E o tipa care ne-a facut la aproape toti romani de la scoala programare la Home Office in Croydon.
    Poti sa ii trimiti un email sa vezi daca te poate ajuta cu o programare la ukba.

Asta e adresa de email: pavelmirela30@yahoo.com

3. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Eu aș dori una pentru 4 ianuarie 2014

4. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Trageti tare pe ultima suta de metri?

5. juliana86

juliana86 New Member

Trophy Points:
    0
    buna seara! am programare la croydon saptamana viitoare ,aplic pentru yellow card si sotul impreuna cu fiica,ca dependenti pentru blue card. in formularul BR1 am citit ca cer comprehensive sickness insurance pentru aplicant si toti membrii familiei, lucru pe care nu l stiam. a mai aplicat careva recent? trebuie asigurare pentru toti membrii familiei? eu mi am facut deja la aviva,dar nu stiu daca mai am timp sa le fac si lor. va rog ajutati ma cu un raspuns

6. elenaisc

elenaisc New Member

Trophy Points:
    0
    Buna... Am fost student NVQ cu contract full time de munca si am terminat cele 12 luni de munca neintrerupte. Am trimis in mai actele la Sheffield pentru blue card insa nu am asigurare medicala. Cand am venit prima data in UK am avut un sponsor care mi-a platit asigurarea pe 3 luni apoi am vrut sa o platesc eu, insa cand am sunat la companie mi-au spus ca au inchis-o. am primit o scrisoare de la UKBA spunand ca trebuie sa le trimit asigurarea altfel imi vor respinge aplicatia, insa eu nu o am.. va rog sa ma ajutati cu o solutie daca se poate. Multumesc.

7. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    @elenaisc: imi pare rau de situatia ta, dar din pacate nimeni nu te poate ajuta la faza asta. Este simplu, ori le dai ce vor ori te resping. Nu exista cai de mijloc cu HO. Este si un avocat pe forum, poti sa-i ceri un sfat dar mi-e teama ca vei primi acelasi raspuns. Desi am trecut de emotiile cu YC/BC pot sa spun ca nici in prezent nu sunt si nu am fost de acord cu acea asigurare medicala din moment ce lucrezi si platesti NI.

8. elenaisc

elenaisc New Member

Trophy Points:
    0
    @ IC3: Buna seara si multumesc pentru raspuns. Am trimis si un mail la ei si m-au sfatuit sa le trimit o scrisoare in care sa scriu motivul pentru care nu am asigurarea, insa bineinteles ca nu mi-a garantat succesul obtinerii blue cardului, ci este la decizia celui care se ocupa de dosarul meu. Mi-au mai spun in mail ca de la 1 ianuarie nu va mai fi nevoie de permis de munca, ci putem sa ne angajam doar cu pasaportul sau cu buletinul (in original). Insa sunt ingrijorata pentru aceste 2 luni care au mai ramas din 2013 deoarece , daca mi se refuza aplicatia nu stiu ce pot face sa lucrez in continuare.

9. ursul2445

ursul2445 New Member

Trophy Points:
    0
    duminica 24 noiembrie fara speranta de a gasit ceva zic sa verific pentru o programare site-uk ukba, spre surprinderea mea am gasit ceva valabil pentru 29 noiembrie, avand toate actele in regula totul a fost doar o formalitate, asa ca cine inca mai vaneaza o programare verificati frecvent siteul, eu am prins la ora 22:40 deci nu cred ca se mai dau drumu ca pana acum la 12 noaptea, am luat blue card dupa 12 luni part time, suces

acum am verificat site-ul iar si sunt 2 programari valabile pentru 14 ianuarie

10. ursul2445

ursul2445 New Member

Trophy Points:
    0
    inca 6 programari valabile pentru 15 ianuarie

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page