12.4 C
London
Friday, May 29, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. aniutza21

aniutza21 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, as avea si eu cateva intrebari.eu am blue independent si as dori sa o aduc p sora mea avand 34 de ani poate sa.aplice pt blue dependent d mn? Si daca.da cu.ce formular br1 sau br4?
    Va multumesc.

2. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Vezi ca merge si cu vecinul de bloc. E cam acelasi lucru. S-a scris despre asta pe forum muuuult de tot. Chiar exista si un topic. Succes la cautat.

3. alexc

alexc New Member

Trophy Points:
    0
    programari contra-cost mai face careva? PM pls!!!!

4. adviseyou

adviseyou New Member

Trophy Points:
    0
    I can help to anyone needs appointment for yellow or blue card.
    call or text on this number 07721687810
    100% guarantee

5. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Poate in romana te descurci mai bine...

6. Bogdan.F

Bogdan.F New Member

Trophy Points:
    0
    Spuneti-mi va rog, daca in momentul cand sun aud ca numarul este incorect, ce anume inseamna?

7. rakira

rakira New Member

Trophy Points:
    0
    A mai reusit cineva sa faca programare online? Si daca da, dupa ce confirmati data va cere datele cardului sa platiti? O programare costa 375 + 100 de persoana sau ma insel?

8. pisimaya

pisimaya New Member

Trophy Points:
    0
    Aceiasi intrebare am si eu.incerc de cateva saptamani sa prind si ajung pana dupa selectarea oreai si confirmare si atat in cateva sec dupa 12 nu mai e valabil nimik. a mai prins cineva? si cat platim pana la urma?

9. izomer

izomer New Member

Trophy Points:
    0
    Salut ! Oarecum am avut norc sa prind programare, doar ca s-a intamplat sa fie prea devreme. Am prins pt data de 30 Septembrie. Era cam a treia seara consecutiva in care incercam sa vad cum merge site-ul si ce sanse ar fi sa prind un loc. Daca intrzia putin norocul asta cam cu o saptamana era si cu folos rezervarea. Pe 30 Septembrie inca n-o sa am al 12-lea fluturas si de la astia ma astept sa ma refuze fara sa pot comenta ceva. Ulterior n-am mai reusit sa prind nimic.
    Intrebarea mea e daca cineva care a prins rezervare pana pe 10-11 Oct maxim (mai tarziu ar insemna sa incept un nou curs fiindca se scurg mai mult de 4 luni de la sfarsitul sesiunii din iunie) e dispus sa mearga mai devreme facand schimb de programare cu mine. Evident ca trebuie sa luam legatura cu ei mai intai sa vedem daca accepta sa ne reprogrameze.
    Va rog frumos nu ma contactacti pt cedarea rezervarii in alt fel decat prin modalitatea mentionata mai sus.

10. rakira

rakira New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa ce ai confirmat programarea ai completat cu datele cardului? Cat ai platit?

11. Dra6osh

Dra6osh New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare! Daca este cineva care se ocupa cu programari online, contra-cost, sa-mi trimita PM sau contactati-ma pe adresa de email: dra6osh_the_one@yahoo.com !! Multam

12. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    din ianuarie se presupune ca vom avea liber pe piata muncii. Daca poti astepta, e posibil sa ramai si cu banii in buzunar.

13. lupan

lupan New Member

Trophy Points:
    0

Pentru aplicatiile de tip BR1,2,3,4 nu se cere plata pentru programare online, suntem scutiti.
    Dupa inregistrarea programarii apare un mesaj precum ca aplicatia de tipul dat nu necesita plata.

Apropo, daca cineva mai incearca sa prinda si are nevoie de ajutor, dati-mi un mesaj pe programarecr@yahoo.com, asi putea sa va ajut. In echipa sansele de success sunt mai mari.

14. Dra6osh

Dra6osh New Member

Trophy Points:
    0
    Problema este ca nu pot astepta, iar din 1 ianuarie este 100% sigur ca nici un employer nu va mai cere acte de munca ? Stiindu-i pe englezi, or sa incerce sa ne puna piedici cu orice ocazie.

15. adelyca86

adelyca86 Member

Trophy Points:
    16
    Poate sa ma lamureasca cineva la ce se refera fraza asta cand incerc sa fac o programare online?"If you requested premium service, do not choose a start date in the next 48 hours. Otherwise, do not choose a date in the next 72 hours". deci daca vreau sa fac o programare azi(16.09.2103) acolo la "available from" trebuie sa pun 18.09.2013? si iarasi la available until ce data trebuie? cum se numara cele 42 de zile?? iau si weekendurile in consideratie?
    Va rog mult care stiti sa ma ajutati cu un raspuns, e f important pentru mine!
    Multumesc tare mult

16. dan-7

dan-7 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, la toata lumea,sant nou pe acest forum.Ma numesc Dan,locuiesc in Vrancea, si sant bucuros ca pe acest site,sant informatii si indrumari pentru fiecare,in functie de nevoi.
    Eu am terminat scoala postliceala in 2011,asistent medical.Am lucrat 7 ani 2000-2007 in Milano,ingrijire batrani.
    Am trimis un email pe situl unei companii din Anglia,care se ocupa de ingrijirea batranilor,si am primit raspuns daca sant dispus sa muncesc in Brighton.Am ramas surprins,ce repede au raspuns.
    Nu stiu ce sa fac,de unde sa incep,si cum?Anglia pentru este necunoscuta din ecuatie,mai ales ca nu vorbesc nici limba.
    In speranta ca am fost inteles,va multumesc.

17. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Pai,.....nu ai ce sa faci, ce sa incepi pt acest Brighton, daca nu stii limba. Asistent medical iti trebuie limba nivel peste mediu spre avansat ca sa faci fata. Apoi iti trebuie PIN number, de la NMC adica sa fii inregistrat la acesta ( ca un OAMMR din Ro)....ceea ce e un proces cam lungut. Apoi permis de munca ....defapt pana scoti PIN vine si 2014 cand nu mai trebuie permis. Dar totusi, engleza ......nu o sa te invete batranii din ingrijire si nici apartinatorii lor. Aici asistent esti ca un responsabil peste cativa careri si rezieentii in sine din subordine, de care raspunzi cu totul pe shift. Asta e. Ai facut si tu window shopping.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

18. sky1982

sky1982 New Member

Trophy Points:
    0
    Cand ai aplicat cu CV-ul pe site, ai precizat presupun ca vorbesti limba la nivel mediu cel putin.Ei asta isi inchipuie.Ca o lamurire, Anglia nu e Italia.Ai experienta si e foarte bine, dar limba trebuie neaprat.Engleza nu e asa usoara ca italiana necesita timp sa o inveti deci te sfatuiesc sa te apuci din timp.In rest, cu experienta si limba invatata ar trebui sa faci fata, numai sa te pregatesti de ploaie, ca spe deosebire de bella Italia aici e innourat tot timpul(aproximativ). Brighton e un oras frumos cu o locatie buna, englezii sunt precum vremea, cand reci cand innourati -ras2- Mult succes!

19. HarvestMoon7

HarvestMoon7 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Exista cineva care a luat Blue Card-ul de la Croydon recent? Sau cineva caruia i s-a comumicat o data de apppointment in cazul in care a platit o agentie sa faca chestia asta in numele lui?

20. adelyca86

adelyca86 Member

Trophy Points:
    16
    Buna tuturor,

Nu a mai postat nimeni de ceva vreme: ce se mai stie de programari la Croydon? a mai prins cineva? cum se procedeaza? tot online? va rog sa raspundeti cei care stiti ceva.
    Merci

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page