10.2 C
London
Sunday, December 08, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vladimir13

Vladimir13 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor,
    Va rog sa-mi dati si mie linkul pentru programari online la Croydon. Am tot citit acest post insa nu am gasit pe cineva sa fi postat linkul efectiv. Eu am incercat https://apply.ukba.homeoffice.gov.uk/ia ... l=formList, insa nu trece mai departe la pasul 3, ci imi cere sa confirm la complete, dar nu stiu cum. Va multumesc!

2. bu11zeye

bu11zeye New Member

Trophy Points:
    0
    Te caracterizeaza tonul bășcălios aka sa moara capra vecinului? Nu ma lua peste picior. Am citit din post-urile tale... 90% la misto.
    Incearca si explica omului asta fara sa il iei in ras, eventual ofera un link cum a spus si rebecca_uk.
    Cand poti sa faci un bine gratuit, nu te gandi daca e business sa tai salcâmul, fa-l.

3. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0
    Trebuie sa iti faci cont si dupa o sa ai optiune "Book new appointment". Bafta

4. Vladimir13

Vladimir13 New Member

Trophy Points:
    0
    Merci mult thenuts. Mi-am facut cont si acum o sa incerc din nou.

5. ioanaturcu

ioanaturcu New Member

Trophy Points:
    0
    buna,
    s a schimbat ceva pe site pt programari online?am mai incercat o singuara data si mi au spus ca nu e nimic available.acum in schimb,imi cer sa completez br1,nu pot merge direct la book appointment.stie cineva cva?

6. alexandrab

alexandrab New Member

Trophy Points:
    0
    voua va merge site-ul ukba?

7. razor911

razor911 New Member

Trophy Points:
    0
    Da, merge!

8. zuzu04

zuzu04 New Member

Trophy Points:
    0
    7 programari in seara asta.
    5 iunie.

9. bu11zeye

bu11zeye New Member

Trophy Points:
    0
    Le-am vazut... aceeasi poveste, completez una foarte repede si error sau no longer available.
    Intrebarea este a reusit cineva sa faca programare?

10. hellokitty

hellokitty New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!eu incerc de aprox 3 luni sa prind programare,in prima luna jumate,nu reuseam sa vad deloc programarile,iar de cand reusesc sa le vad ,le completez si imi da eroare si mie,sau ca nu mai e valabila...:( Ce e de facut? Chiar a mai reusit cineva sa prinda in ultimele 2 luni?

11. bu11zeye

bu11zeye New Member

Trophy Points:
    0
    Aceeasi poveste si in noaptea asta.
    7 programari, puse doar de ochii lumii banuiesc.

12. corcodel

corcodel New Member

Trophy Points:
    0
    Nu, nu sunt puse de ochii lumii.
    Doar ca sunt shmekeri, romani si bulgari, care seara de seara exploateaza slabiciunile sistemului.
    Poti sa-ti setezi orice browser ca la 12 noaptea sa dea clickuri si sa completeze campurile alea si astfel sa prinda in o secunda-doua TOATE programarile alea dupa care noi alergam cu limba scoasa.

Asa ca, daca nu cunoasteti cum se fac macrouri web, NU AVEM NICIO SANSA daca shmekerii sunt online. Decat eventual sa le platim sa ne faca noua asta.

Apropo de petitii online, va propun voua, tuturor celor ce scrieti sau cititi aici si nu ati prins programare, sa scriem la UKBA , Ambasadei Romaniei si Bulgariei, sa se schimbe modul de afisare al acestor programari in sensul de a nu fi date la ora 0:00 ci aleator in cursul zilei, precum si sa se introduca la fiecare pagina verificari daca operatorul e uman - coduri desenate etc (cum e cel pe care il completam la prima aplicare). De asemenea ar fi utila dezactivarea auto-completeului. Astfel am taia multe din posibilitatile pe care acum le au cei ce cunosc ceva programare in a ne lua fata noua, celorlalti.
    Atata timp cat nu se va face aceasta, sanse reale de a obtine programare sunt nule. Uitati-va in ultima vreme aici pe forum cine a prins, la noroc.

Pana cand se va modifica ceva, oricum, cunoscand cat de cat niste trucuri, sunt si eu in batalie dragilor...

MULT SUCCES!

13. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0
    Good point!
    In sfarsit cineva vine cu o idee mai buna decat aceea de a da bani la tot felul de paraziti. Asta in cazul in care tine cineva cont de parerea noastra...

14. corcodel

corcodel New Member

Trophy Points:
    0
  15. Cami18

Cami18 New Member

Trophy Points:
    0
    Ti-am urmat sfatul si am depus plangere la adresa de mai sus. Se pare ca nu au plangeri depuse in ceea ce priveste sistemul online de programare, vedeti mai jos raspunsul primit:

We write further to your email of 25th April 2013

We can confirm that the Apply Online services are currently available and there are no reported problems at the present time.

Appointments for BR/ services at Croydon Public Enquiry Office can only be booked online. New appointments are released daily depending on resources.

Please be aware that there is very limited availability for BR appointments. Customers are strongly advised to consider submitting their application by post. Please note, to download the application form you do not need to register an account with us.

However, we appreciate your concerns to the wider criticism of the website, the UK Border Agency is committed to moving towards an online experience for all its customers, however this is an immensely complex project.

If you wish to make a complaint, you may wish to refer to this page by clicking on the link:

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/about ... complaint/

Thank you for your feed back.

Regards

Monique Gardener
    Apply Online E-Support Team

Cu astea spune, poate se vor mobiliza mai multi si se vor depune mai mule plangeri. Din pacate, aseara nu am vazut nici o programare disponibila si probabil daca as fi vazut ar fi fost degeaba.

A avut cineva noroc saptamana asta?

16. alexc

alexc New Member

Trophy Points:
    0
    salut

am o programare pt mai la yellow card. vreau sa stiu daca este ok asigurarea din tara, ehicul.

mersi.

17. yela_

yela_ New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara,
    In primul rand as vrea sa multumesc tuturor celor care au postat informatii utile pe acest site.
    In data de 23 aprilie 2013 am avut programare la Home Office. Eu am obtinut yellow card, iar sotul meu blue card.
    Asigurarea medicala am avut-o la Aviva, iar extrasul de cont l-am avut doar tradus, nu si legalizat si a fost in regula.
    Am avut programare la ora 8;30, insa am ajuns cu vreo 40 min mai repede, ne-au controlat la intrare, ne-au dat un nr de referinta si apoi am asteptat sa ne cheme sa depunem dosarul.
    Insa cand trebuia sa fim strigati la ghiseu, toata lumea a fost evacuata din cladire. Am asteptat in fata UKBA vreo 20 min, dupa care am intrat si am depus actele.
    La ora 15 ne-am intors la UKBA si dupa vreo 40- 45 min ne-a chemat la ghiseul nr 51 si functionara ne-a inmanat cardurile.
    Sper ca v-a fost utila experienta mea.

18. sebastianpacurar

sebastianpacurar Member

Trophy Points:
    6
    Primit astazi cardurile albastre prin posta. Am avut programare pe 19 aprilie la Croydon dar s a intamplat o chestie la care nu ma asteptam. Am mers cu tot ce trebuia: contractul sotiei, fluturasii de salariu, scrisoare, cardurile vechi etc. Nenea de la ghiseu mi a cerut ca pe langa cardul vechi de slf empl sa i fac dovada ca intr adevar am si lucrat ca self empl. I am zis ca nu scrie nicaieri ca trebuie sa fac asta, a recunoscut si el ca nu scrie nicaieri si ca intr adevar as fi putut sa stau un an acasa din salariul nevestii, dar ca el insista sa vada ca am chiar muncit. Mi a dat un plic cu numele lui si adresa de la Croydon si ne a expediat acasa. A doua zi am pus in plic licentele de taximetrie (pt mine si masina), asigurarea de taximetrie, chitante muuuulte de piese auto si de motorina etc etc si le am trimis. Astazi am primit totul inapoi impreuna cu cardurile.
    Nici acum nu stiu exact daca trebuia sau nu sa fac dovada ca am muncit ca self employed sau daca dansul teebuia sa fie multumit cu yellow crdul dar acum nu mai conteaza pt mine.
    Sper ca cine e in situatie asemanatoare sa citeasca si sa i fie de folos.

19. Tchybo

Tchybo New Member

Trophy Points:
    0
    A reusit cineva sa mai prinda programari?

20. llallynis

llallynis New Member

Trophy Points:
    0
    Paste Fericit oameni buni!!! Iepurasul mi-a adus ieri (am aflat azi) mult asteptatul Purple Card! Am trimis actele prin Royal Mail in 27 decembrie si cardul a fost eliberat pe 1 iunie.
    Bafta tuturor in continuare. Sarbatori fericite!

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page