3 C
London
Tuesday, January 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    TU SA TACI, si filosof sa ramai, ca din cauza oamenilor de teapa ta am plecat din Romania. Mi-e scarba mai mult de modul tau marlan de exprimare, parca parca iti cauti justificare pentru ce ai in gand sa faci.

2. bu11zeye

bu11zeye New Member

Trophy Points:
    0
    Stimabile bai,
    Te rugam frumos sa scrii romaneste.
    Acest topic este dedicat strict programarilor online, care va sa zica si prin urmare, care ca este si sa nu mai lungim vorba, alte modalitati le poti cauta in alta parte si nu mai posta aici pentru ca nu ne intereseaza "ideeile tale".

LE: A reusit cineva sa prinda in seara asta? Le-a vazut cineva macar?
    Noapte buna

3. alexandrab

alexandrab New Member

Trophy Points:
    0
    am reusit sa vad una azi dar pe cand sa scriu....eroare.s-a ajuns deja la 30 mai cu programarile....

4. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    am vazut vreo 5 ...cred..poate 6...iar mi s-a blocat spatele...am pierdut secunde...adevarul e ca totul se face in maxim 5 secunde...dar eu deja la si 8 secunde ajung la pagina cu detalii...

5. BanDyTu

BanDyTu New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare, eu de ceva timp am fost amenintat de angajator ca daca nu fac rost de yellow card cat de repede raman fara munca asa ca am inceput si eu sa imi adun actele necesare si de vreo o luna tot incerc sa imi fac programare online dar mi se pare o gluma proasta sincer sa fiu, parca incerc sa deschid o usa desenata pe un perete...tot timpul stau pana la ora 00 ca sa prind una, dar sincer sa fiu de absolut fiecare data mi se zice ca nu e nimic disponibil si atunci am ajuns la concluzia ca fac ceva gresit. Trebuie selectatata o perioada scurta de timp(2-3 saptamani) in loc de perioada maxima admisa de ei? Trebuie cautat inainte cu cateva secunde de ora 12? Nu mai am nici o idee, in afara de faptul k as putea sa imi trantesc laptopul de pereti in fiecare noapte ca sa ma calmez -nervos- Orice sfat e binevenit.

6. Ada28

Ada28 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu sunt curioasa daca intr-adevar a obtinut cineva din ianurie pana in ziua de astazi vreo programare prin intermediul site-ului?...In afara unor cateva programari care cateodata apar inainte de 00.00 sau dupa,(la care balosim probabil sute sau chiar mii de persoane), si la care de fiecare data dupa ce reusesti sa completezi detaliile personale se da mesaj de eroare sau programari indisponibile,eu personal nu stiu ce sa mai cred... Totul e o mare fantezie cu site-ul...aseara de exemplu am vzt 6 programari si dupa ce am completat detaliile persoanale cat am putut de repede si am stat ca un iepure tremurand sperand ca poate poate, n am primit decat un msj de eroare... D zeu cu mila!

7. lupan

lupan New Member

Trophy Points:
    0

Salut. In noptile ce urmeaza incearca urmatoarele:
    - sincronizeaza timpul local al calculatorului tau sa fie exact, la nivel de secunda (poti gasi timpul curent corect pe internet undeva).
    - pregateste 5 pagini deschise (logate pina la search), de dorit in defirite browsere web sau, in acelasi browser sub profiluri diferite
    - fix la 12:00 da drumul la search, in toate 5 pagini , nu mai mult ca vor fi blocate restul se permite doar 5 searchuri in 15 minute acum, apropo, poti sa faci un search pe la vreo 11:45 ca sa scapi de captcha, procesarea ei dureaza 1 secunda undeva, asa ca ar fi mai bine ca searchul de la 12 sa fie fara acea sectiune.

Daca urmezi aceste sfaturi atunci trebuie neaparazi sa vezi programarile cel putin.
    restul urmeaza doar viteza, repede selectezi programarea, apoi "book this appoinment", si ramine doar sa introduci datele personale in ultima forma. Introducerea manual desigur va dura ceva timp, asa ca asi recomada sa folosesti ceva auto form filler plugins, sunt multe pe net, vezi unul care sa-ti permita sa introduci cimpurile pe rind, indeferent de valuarea lor. UKBA nu interzice folosirea lor, sunt o practica normala.

C-am asa.

Mult success

8. BanDyTu

BanDyTu New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pentru raspuns si pentru sfaturi, am sa incerc varianta cu 5 taburi deschise diseara si un search cu vreo 15 min inainfe ca sa scap de captcha. Parca sunt mai optimist acuma. Am incercat si sa sun la ei la 8:54 in fiecare dimineata dar banuiesc ca varianta asta nu mai e disponibila deloc, de fiecare data imi zice sa aplic prin posta sau sa incerc online.. Daca incerc o luna, in fiecare seara, tot trebuie sa prind o programare. Multumesc mult inca odata ;)

9. bu11zeye

bu11zeye New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara,
    Am reusit sa completez una din cele 3 pentru data de 31 mai insa incredibil de rapid s-au dus... am completat in maxim 10 secunde si nu mai era...

10. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    in noaptea asta saitul a fost papuci, am reusit sa ma loghez pe 3 taburi de la al 4-lea mi-a dat eroare in tramvai de m-a durut capul, chiar mi-a zis ca mi-a blocat contul ca am introdus parola gresita de prea multe ori, parola ce o visez si noaptea, duuh...cand am dat click pe alea 3 evident ca mi-a dat eroare si uite asa am pierdut o sansa...

11. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    Oare joaca si browserul un rol aici? toti recomanda mozzila dar e demonstrat ca mozzila e mai lent ca G chrome si opera...ma gandesc sa incerc opera...parca rasuflu mai usurat cand nu vad programari :)) e frustrarea mai mica

12. razor911

razor911 New Member

Trophy Points:
    0
    A reusit cineva in seara asta sa prinda vre-o programare???

13. pituca

pituca New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor!
    Daca tot e asa de greu sa mai prindem programari ma gandeam sa facem o petitie online pe care sa o semneze toate persoanele care au nevoie de programari la Croydon in aceasta perioada si sa o trimitem la Ambasada Romaniei la Londra si la UKBA. Ce parere aveti?

14. Anonymous

Anonymous Guest

Eu propun sa facem 2 petitii, mai mici!

15. bu11zeye

bu11zeye New Member

Trophy Points:
    0
    Bașcălie poate face oricine... Omul a pus o intrebare.
    Daca ai ceva de spus, te "ascultam". (on-topic evident)

16. razor911

razor911 New Member

Trophy Points:
    0
    Nustiu cat ar ajuta, dar ma bag si sustin ideea :)

17. marianfim

marianfim Member

Trophy Points:
    16

vezi ca deja e inceputa strangerea de semnaturi. Tot pe aici citeam, ca se facuse o petitie impreuna cu bulgarii. Sper sa nu gresesc....

18. Anonymous

Anonymous Guest

Mergi intai si semneaza-le pe cele cateva zeci incepute deja, apoi mai vb!

19. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    "Eroi au fost,
    Eroi sunt inca,
    Si vor fi, cat neamul romanesc".

Petitii au fost (incepute si diacutate pe forumul asta),
    Petitii sunt inca,
    Si vor mai fi....de ce nu.

E buna. E buna.
    Se poate incepe linistit.
    Poate, poate, careva va izbandi in a si finaliza-o si infatisa-o cuiva inasura a o citi (macar)....ca in rest... mai sunt 8 luni si se naste 2014....cine crezi ca .....acu a fost deja perioada cu interventia Ambasadei, nu ati vazut? Ati perdut faza cu programarile alea speciale ca erai sunat de UKBA? .eh...mai vine el si alt tren.

D.P. 074

20. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Poate-ar fi util sa existe link la cele spe incepute deja. Ma gandesc ca daca tot mentionam, macar sa o facem pana la capat.

Eu nu stiu, asa ca nu ma bag in treaba. Dar voi, cei ce le mentionati? Zic si eu... Ar trebui reamintite linkurile....

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page