4.5 C
London
Monday, January 20, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

noroc chior sau nevoie marre pe piata???

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by sfantu, Oct 5, 2014.

1. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Sa vezi si sa nu crezi lolz. Abia ce mi-am luat ''C"-ul aici si dimineata am aplicat pt niste job-uri de class 2 driving. Acum juma' de ora m-a sunat unul de la alliance recruitment sa-mi ofere job-ul. A zis maine sa ma duc sa ma inregistrez la ei cu toate actele si seara sa incep. Daca lucrez pe ltd-ul meu e 12 lire pe ora. Curios e ca un anunt scria "minimum 2 years experrience on licence". Pacat ca inca nu mi-a veniti digicard-ul si tre sa mai astept... oricum contrar "nspemiilor" de romani care spun ca daca abia ti-aai luat permisul de proofesionisti nu te angajaza nimeni totusi se poate. Cu un pic de perseverenta.

2. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    Probabil nu au inteles. Te duci acolo si isi dau seama si se incheie interviul. Am patit acu' niste ani eu cu selfemployed cu ''CE''....da da luam self employed, ajung acolo dupa nspe autobuze, aaa, nu, nu luam selfemployed.

3. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Ha ha . Omu' mi-a zis clar. 9.50 lire pe paye sau 12 lire pe limited.

4. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Nici eu nu am zis clar: nu au inteles ca nu ai 2 ani.

5. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Hai sa iti dau un mic update. Am fost personal lla aproape 10 agentii aici in Birmingham. Din astea doar 1 nu a inteles ca sunt newbe. La toate am vorbit cu ei la telefon inainte. Si cea mai buna oferta o am de la o agentie care a prins un contract cu "hermes" habar nu am ce e aia, si se incepe pe 15 luna asta. Acuma sper sa imi vina digi pana atunci. 12 pe ora ziua in cursu saptamanii. 13.50 noaptea si 17 in weekend. Repet class 2. Dar.... cum lor le place sa ii minti frumos le-am spus ca am de facut si class 1 la sfarsitul lunii si care agentie imi da de munca pe class 2 o sa raman la ei pe class 1. Nu vreau sa fiu rautacios dar mai tine si de perseverenta si "papagal" . Ideea e ca fata de anul trecut agentiile sunt disperati dupa soferi. Nu prea se mai tine cont de experienta decat pe contractele foarte bune pe bani multi.

6. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    o fi hermes firma de curierat. pt firmele de curierat incepe agitatia ca doar vin sarbatorile si cumparaturile online

7. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    O fi hermes de face sacose si saci de rafie....sau ceva de genu'. -ras1-

8. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0

Tipic romanesc.... poate cand vii "de la tara" ai numai saci de rafie in cap.... si dupa ceva ani de "strainatate" ai impresia ca esti mai inteligent decat toti..... rog admin sa imi dea ban. Cred ca am spus mai multe decat trebuie pe forum-ul asta. Pentru cei care au fost folositoare posturile mele ma bucur pt cei aroganti care se cred buricul universului( alea 3 ulite pietruite) va doresc sa va odihniti mintea in continoare.

9. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Esti prea stresat. eu faceam o gluma referitoare la posetele/gentile de fite cu brandul hermes...daca de acolo ai dedus ca ma dau mai inteligent decat toti, iti urez noroc in continuare...ca o sa ai mare nevoie de el.

10. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Pe bune ca esti stresat. inca din titlu se vede ca nu prea te-ai prins cum e cu soferia pe aici. Se stie bine si pe la tara, prin Romania, ca se cauta soferi de camioane la greu prin UK. Se poate vorbi chiar de o criza in domeniu.

In ce te priveste, eu unul nu prea as deschide sticla de sampanie. As incerca sa deslusesc cum de s-a ajuns in situatia asta, de ce fuge lumea de meseria asta, aparent, destul de bine platita. Te astept sa ne mai dai relatii dupa primele, sa zicem, 6 luni de munca. Asta daca, bineinteles, vei mai profesa in domeniu. Multa bafta!

11. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu fuge nimeni de soferie , lumea cumpara din ce in ce mai mult online si este nevoie din ce in ce mai mare de soferi sa transporte marfurile

12. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
  13. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Nuu, iese la pensie de boala la 40 de ani. Hemoroizi. Altii, am auzit, pentru ca au nevoie de ochelari de citit.

@ Ashan
    Acela era polonez, nu roman. -ras2-

Share This Page