17.7 C
London
Wednesday, August 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Nevoie de sfaturi pentru Purple card

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by Dorian, Feb 18, 2012.

1. Dorian

Dorian New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,

Am nevoie de cateva sfaturi pentru purple card/accession worker card.

Sunt in UK de 2 luni, si deja am inceput sa fiu chemat la interviuri iar angajatorii se prezinta interesati dupa ce mi-au vazut portofoliul cu lucrari. Doresc sa lucrez ca 3D artist pentru un birou de arhitectura. Din ce am citit am nevoie ca angajatorul sa faca rost de un work permit cu care eu sa ma duc impreuna cu formularul BR3 si sa aplic pentru purple card.

As vrea sa stiu daca as putea lucra ca self-employed pentru firma respectiva pana rezolv cu actele pentru purple card si daca este nevoie sa aplic pentru yellow card. Din ce am mai citit pe forumuri se poate lucra ca self-employed pana in 3 luni fara sa aplici pentru yellow card. Este adevarat? Daca cineva are alte sugestii, sunt bine-venite.

Multumesc frumos

2. Marin

Marin New Member

Trophy Points:
    0
    Daca te faci self employed poti lucra cat vrei tu. De ce sa aplici pentru yellow daca poti aplica pentru purple?

3. Anonymous

Anonymous Guest

Poti lucra Self Employed o viata intreeaga fara sa aplici pt yellow card. Cele 3 luni sunt reprezinta perioada de la inceputul muncii pana cand poti sa te inregistrezi la HMRC .Termenul legal.

Share This Page