21.7 C
London
Wednesday, August 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

My London Job pentru soferi taxi?

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by busybusy44, Sep 11, 2010.

1. busybusy44

busybusy44 New Member

Trophy Points:
    0
    A reusit cineva pana acum sa vina ca sofer de taxi prin My London Job? Au niste tarife ingrozitoare pentru inscriere, examinare, etc. In plus sugereaza prin poze ca este vorba despre soferi de black cab, ceea stiu sigur ca nu este posibil. In schimb, salariul de 2600 de lire suna foarte atractiv. Poate da cineva relatii? Multumesc.

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Hmmm! Cam multe poze cu black cab-uri. Si nu mai primesc aplicatii ca au deja 1006 (!!!). Si , ATENTIE, este vorba de "venit" £1800-2600 si nu de "salariu". Daca citesti pe alta pagina la PDA si masina sunt mentionate, asa in treacat, £100 pe sapt. chiria la masina, £100 pe saptamana taxa de dispecerat. Ce nu mentioneaza este asigurarea care este si ea vreo £50 pe saptamana. Astea toate vin cam £1000 pe luna (minim). Si asta nu este tot. Mai platesti si in Romania cam £600 + TVA (inscriere, test topo,etc.). Si ca sa fie tacamul complet semnezi si un "Agreement" despre care nu se stie ce contine. Tu spune-le ca vrei si tu un agreement in care sa garanteze minim £2600 pe luna la 6 zile lucrate din 7. Sunt curios ce iti vor spune.

3. iceonfire85

iceonfire85 New Member

Trophy Points:
    0
    o sa incerc eu astazi la ora 18:00 si va spun mai exact despre ce e vorba

4. Rapiduletul

Rapiduletul New Member

Trophy Points:
    0
    Salut. Nu e black cab driver, ci minicab driver. Am dialogat eu cu ei putin si am aflat asta.

5. iceonfire85

iceonfire85 New Member

Trophy Points:
    0
    foarte neseriosi dupa 2 3 zile de sunat imi raspunde un tip si imi zice sa vin la ora 18:00 sa ne intalnim la biroul unde are firma sa vb mai multe... Dupa o ora de asteptare nici macar nu raspunde la telefon si nici la firma nu vine putea cel putin sa ma sune sa imi zica ca nu poate veni .. asa ca mylondon nare rost sa te bagi cu ei zic eu ..

Share This Page