6.7 C
London
Monday, January 20, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Munca in depozitele din Anglia

Discussion in 'EMIGRARE' started by billyG, Sep 8, 2014.

1. toma88

toma88 New Member

Trophy Points:
    0
    Poti sa ne tii la curent in legatura cu firma TransLine Group, vreau sa plec si eu, tot cu ei.

2. toma88

toma88 New Member

Trophy Points:
    0
    Cu ce firma pleci? Percep vreu comision?
    Multumesc!

3. mjack20

mjack20 New Member

Trophy Points:
    0
    poate rocomanda cineva o firma buna cu sediu in uk?

from Tapatalk

4. vlad88

vlad88 New Member

Trophy Points:
    0
    Am gasit chirie convenabila direct la private 800 lire 2 double room flat deci ajung pe luna la maxim 300 lire cu utilitati.(suntem 3 pers)
    La agentie e complicat :
    • general administration fees
    • reference fees (including credit checks, bank, guarantor, previous landlord, etc)
    • application fees
    • fees for drawing up tenancy agreements
    • inventory fees, including check-in and check-out fees
    • guarantor arrangement/application fees
    • additional occupant fees
    Cauta pe spare-a-room.co.uk gasesti acolo oferte convenabile.In plus nu imi fac card la ei,stiu ca sunt carduri cu 0 comisioane.
    daca vrei am un link la o oferta buna de cazare dar e la o ora de depozit.Eu vreau sa stau min. 3 luni sa obtin NINO.E perioada ianuarie-martie cand nu au vanzari,ori intri in concediu ori iti cauti altceva.

5. vlad88

vlad88 New Member

Trophy Points:
    0

Daca o sa am posibilitatea.Da,o sa va tin la curent.

6. toma88

toma88 New Member

Trophy Points:
    0
    BillyG poti sa ne spui si noua cu ce firma pleci in UK? Multumesc!

7. Ovidius

Ovidius Member

Trophy Points:
    16
    Salut!
    As vrea sa va intreb de ce vreti sa veniti prin agentie? De ce sa dai bani, cand de fapt nu costa nimic :) Am reusit eu, au reusit si altii, deci nu e nimic greu.. Iar aici agentiile nu percep nici un fel de comision angajatului..

8. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    Aceiasi menatalitate invechita ca ei nu pot singuri si ca intreprinderea, CAP-ul sau Tovarasul poate sa ii ajute, evident contracost, sau contra atentie. Nu mai e nevoie de carduri colorate, aveti drept de munca si tot la astia apelati? Ciudat...

9. robertcassy13

robertcassy13 New Member

Trophy Points:
    0
    Oamenii cauta garantia ca vor reusi ,nu vor sa mearga asa la nimereala si prin agentii multi spera sa gaseasca un loc asigurat .Nu toata lumea are curajul sa isi ia toate economiile si sa mearga la nimereala .

10. Ovidius

Ovidius Member

Trophy Points:
    16
    Pai si unde e garantia? N-am auzit pe nimeni sa garanteze vreun loc de munca...

11. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    pierdut prin Dec '89. declar nula

12. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Cred ca unii dintre voi aveti serioase probleme cu lumea care va inconjoara. Incercati sa va maturizati, ca debitati numai tampenii. Cuvinte ca "garantie" sau "asigurat" nu au ce cauta in legatura cu locul de munca. Nici in RO, nici in UK. Puneti-va putin mintea la contributie: o gramada de locuri de munca vacante in orase in care rata somajului este de 25%, nu va spune nimic? E simplu: nu le vrea nimeni, munca grea la bani putini. Nu va asteptati la altceva.

13. robertcassy13

robertcassy13 New Member

Trophy Points:
    0
    nu am spus ca e ,am spus ca se cauta ....

14. robertcassy13

robertcassy13 New Member

Trophy Points:
    0
    tampenii debitezi tu nesimtitule ,potrivesteti limbajul .mentalitate de mahala ai ,sa jignesti imediat .nu am spus in niciun moment ca ai vreo garantie prin agentii ,doar ca oamenii prefera sa mearga asa decat la plesneala.

15. claudiu m

claudiu m Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    liber profesionist
    Cu atitudinea asta nu prea o sa faci purici multi prin uk, si o sa te intrebi de ce te ai intors inapoi la coada vacii

16. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Imi cer scuze daca te-am ofensat cu ceva, pritene. In orice caz, e limpede ca faci parte din categoria celor care au nevoie de sfaturi. Iti recomand sa citesti mai mult si sa faci mai putine analize la caracterul altora.

Tu nu esti vreun doctor in economie sau un visual C++ developer ca sa cauti feedback pentru specializarile agentiilor de plasare. Esti doar o foame lunga, cu competente imaginare sau deloc, care cauta cu disperare un pai de care sa se agate ca se ridice putin spre aerul respirabil.

In cazul tau, plecatul prin agentie este tocmai ultima solutie. Te duci fix in locul in care patronii au obosit sa caute prosti la munca, si apeleaza la ultima solutie posibila: emigranti din estul Europei.

Tocmai ceea ce numesti tu "la plesneala" este cea mai buna alternativa a ta. Ai macar sansa de a alege din ceea ce ofera piata. Cu agentia ta ai o singura certitudine: mai rau nu se poate.

17. billyG

billyG New Member

Trophy Points:
    0
    MrrRecruitment , niste cacanari, care nu fac altceva decat sa vina in ro la interviuri si ajunsi acolo te lasa balta, adica te duce la depozit dar atat, eu m-am descurcat cu chirie si nu am apelat la ei, prin agentia lor si tare bosumflati au fost -ras4- si mi-am facut si insurance number singur, si card la banca deci nu am treaba cu ei, nici ca agentie de recutare nici ca imobiliara, ma p... pe ei de cacanari, credeam ca se ocupa de oamenii adusi din afara, dar sa va zic sincer e mult mai bine, dar muuuult sa mergi cu ei pentru ca in uk asa merg treburile, angajarile se fac numai prin agentii de recutare , depus de cv-uri, dar sa te rupi imediat, nu au perceput nici un pi , sfant de la mine, doar ce isi vor lua cele 2 lire per ora muncita de mine, dar lasa..ca ii rezolv eu si cu treaba asta, mult nu isi vor lua, in rest depozitele sunt un bun inceput in uk!!!

18. marianivanov66

marianivanov66 New Member

Trophy Points:
    0
    salut BillyG

felicitari pentru ce ai realizat!!!
    Curand voi veni si eu in UK tot pe depozite....
    In ce oras esti...?

19. ralukutza2015

ralukutza2015 New Member

Trophy Points:
    0
    buna, si eu caut sa vin, suntem un cuplu.....dar caut camera acum daca stie cineva o camera libera de inchiriat...platesc 2 saptamani.
    tot cu agentie vreau sa incep si eu dar in romania se cere foarte mult comision.....poate cineva sa ma indrume? multumesc, Nicole

20. robertcassy13

robertcassy13 New Member

Trophy Points:
    0
    te asigur ca nu am fost niciodata la coada vacii amice ,nu stiu de unde ai tu sentimentul asta de superioritate ,nu se poate vorbi omeneste indiferent daca esti de acord cu ce spun eu sau nu ?trebuie sa ne dam intelepti imediat -nas-

Share This Page