4.5 C
London
Monday, January 20, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

munca amazon plecare 10 noiembrie intrebari

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by waingro, Oct 31, 2014.

1. waingro

waingro New Member

Trophy Points:
    0
    am bilet pe 10 noiembrie catre birmingham via luton.plec prin recruitmentuk (aici nu discut daca sunt seriosi sau nu deoarece nu stiu inca ce ma va astepta acolo dat fiind diferentele de opinii pe care le am citit pe internet)

intrebari:
    -nu stiu cand ma intorc.a fost proasta alegerea sa mi iau doar bagaj de mana?stiu dimensiunile imi iau cateva haine si atat.nu ma duc la polul nord o sa am vreo 500 de lire (cazarea o platesc vreo 2 sapt inainte din banii mei vreo 180 delire ca medie, mancare 40 de lire 2 sapt si tot mai raman sa mai vad pe ce cheltui,daca e cumva ceva poate gasesc de cumparat sau voi suferi:)
    -exista cineva care lucreaza in birmingham la amazon warehouses sa mi dea detalii?este atat de horror cum arata youtube ul pe internet?

orice alta parere/sfat/adnotare este bine-venita

multumesc anticipat

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Tu vorbesti serios?

3. cyp_uk

cyp_uk New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    none
    Home Page:
    munca la amazon depozit nu o sa fie f lunga pana de craciu pe acolo am mai lucrat si eu anul trecut ture de noapte si 7.5 este maximul pe care til iei . iar referitor la bagaj ... tu stii mai bine ce porti . eu nas veni in uk pentru un job de 1 luna in tura de noapte si pe bani astia . daca tu crezi k ai fi multumit sa muncesti pe mancare si cazare .... este alegerea ta

4. waingro

waingro New Member

Trophy Points:
    0
    da... pentru ca nu sunt genul sa mi iau porcul dupa mine.. niste lenjerie niste tricouri, pulover, 2 perechi de blugi si o geaca...
    nu ma duc la polul nord sa nu gasesc ceva de cumparat si cred si ieftin, nu fac parada modei, intotdeauna mi a placut sa umblu light.
    acum .. daca tu crezi ca trebuie sa mi iau un sifonier.. te inteleg.. dar nu pricep.

5. waingro

waingro New Member

Trophy Points:
    0

nu sunt extraordinar de sigur care este jobul meu exact.habar nu am si sincer iti zic de ce nu ma pasioneaza
    imi iau si creierul cu mine.engleza e a doua mea limba.in orice jargon,cu orice accent, scriu dansez cant in engleza.
    lasa ma in desertul africii dezbracat si ajung sigur acasa cu haine, bani si ceva experienta.
    peste tot orice citesti venind dinspre occident, daca ai crede tot ar trebui sa ma ascund in vreun sat din moldova si sa nu plec de acolo niciodata.
    nu,nu mi e frica de nimic, va inteleg ca incercati sa ma avertizati ca nu este chiar totul roz.. dar,sunt satul de cat cretinism ma incojoara aici.
    as da zile de la mine si nopti de la polul nord doar sa scap de aici.s a ivit oportunitatea asta.nu mi place?plec.. nu ma tine nimeni.sa mor de foame in anglia?vezi mai sus.. nu as muri de foame in africa.ce o fi.. e aventura.

iti multumesc oricum pentru raspuns.

6. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Sunt destui care chițăie de foame pe aici .

7. waingro

waingro New Member

Trophy Points:
    0
    sa faci foamea poate avea sensuri multe.de chitait o fac pe limba lor.
    multe reminiscente comuniste observ insa.aia e grav

8. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
  9. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    -ras2- Si ne banuiesti pe noi, astia care suntem deja aici?

10. waingro

waingro New Member

Trophy Points:
    0
    nu am aratat cu degetul pe cineva.daca te simti.. treaba ta.si chestia asta cu, "noi,astia care suntem deja aici".. o simt asa, ca pe o superioritate bazata pe faptul ca tie probabil ti s a facut foame, mai repede decat mi s a facut mie scarba de cretinism.
    faptul ca ti ai schimbat prefixul la numarul de telefon inaintea mea, da, probabil e de apreciat, dar sa nu crezi cumva ca nu puteam sa ti zic eu propozitia respectiva.nu ai vrea sa faci un pariu ca in maxim 6 luni dupa ce pun piciorul pe teritoriul britanic voi avea o pozitie in societate pe care to probabil te vei chinui toata viata sa o ai.in anglia.chiar daca esti acolo de ani de zile.
    eu stiu cat sunt de inteligent.tu stii cat esti de proasta?cam asa as pune problema.sincer
    vezi tu,dai dovada inca,desi cine stie de cat timp stai pe langa margaret thatcher (si se pare degeaba), de romanismul caracteristic de cand sunt eu pe planeta asta.
    acea mandrie idioata pur romaneasca.vezi ca esti un simplu muritor, dupa ce vei muri, vreun cersetor
    va intra in cimitir si isi va face nevoile pe mormantul tau.asta daca vrei sa intelegi esenta vietii.
    nu doresc sa jignesc pe nimeni.dar observ de mult comportamentul romanilor dupa ce au scapat de manelizare.
    nu se schimba.nu isi pot depasi conditia.nu vor.nu i a invatat nimeni sa o faca.inca gandesc putin deloc spre prost.
    partea buna este ca sunt inconjurati de alti prosti cu alta limba,ceea ce le da un aer de siguranta.atat tot.

11. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Singurul care are comportament de român pe aici ești chiar tu :)

12. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    @waingro

mestere, ia-o mai usor; manelele n-au nici o treaba; poate o sa-ti salvezi cateva pe telefon sa asculti la casti.

ar trebui sa incerci sa afli in primul rand ce vei avea de facut pe aici in loc sa te framante ce fac altii samd.
    daca dai doar un simplu search pe google o sa afli mai multe https://www.google.co.uk/?gws_rd=ssl#q= ... rehouse+uk
    ca idee cei care cumpara de pe amazon se asteapta la livrare gratuita. asa ca poti sa iti imaginezi presiunea pe costuri.

treaba ta daca iti place sau nu, iti iei haine sau nu, dar sa nu-ti imaginezi covorul rosu. daca era ceva cat de cat ok, nu trebuiau sa aduca lucratori de peste mari si tari. ca idee poate sa fie frig in nov /dec, dar nu inghet la -20 grade ca prin ro in unele ierni/zone. o geaca /patura groasa n-ar strica oricum.

ar fi bine sa tintesti mai sus, pari sa ai potential (cel putin in zona exprimarii).

13. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  14. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    -ras2- -ras2- -ras2- -ras2- -ras2- -ras2-
    "Eu stiu ca's prost, dar cand ma uit la altii in jurul meu, parca prind curaj." (Ion Creanga)

15. waingro

waingro New Member

Trophy Points:
    0

@sapanta

acum 1 sapt am aflat de chestia asta cu amazon si mi s a dat un nr de tel.am sunat si dupa 24 de ore, (standard era sa te duci sa dai interviu pe la bucuresti chestii dastea) deja semnam nu stiu ce hartii si imi luam bilet de avion.totul dintr un simplu telefon care a fost si interviu si explicatii si tot.din momentul ala dat fiind faptul ca am stat in spatele computerului de 17 ani evident ca m am documentat ca la carte.
    stiu ca e probabil cea mai grea munca prost platita.dar e un inceput.sunt extrem de constient ce ma asteapta.eu pusesem intrebarea din topic sincer nu ca sa aflu detalii pe care le cunosteam deja, pur si simplu cine stie ce alte chestii aditionale mai puteam afla.site urile care mi le ai dat ( si multe altele) le am parcurs inca dinainte de a pune thread ul respectiv.
    referitor la reminiscentele comuniste, stiu ce zic.cand esti indobitocit ani de zile sa te crezi special, ca tu esti miezul planetei nu poti decat sa crezi despre tine ca esti cel mai tare, cel mai ce.uita te in jur.toti romanii au tampenia asta in cap ca ei sunt epicentrul pamantului.
    si ca restul sunt niste habarnagii care nu inteleg ca tu esti .. ce dracu esti.*cand esti indobitocit ani la rand fara televizor, fara mancare, fara access la informatie,sa te pasioneze ce face ala de langa tine, nu poti decat sa faci opusul.se regaseste oriunde pe planeta asta in orice tara, romanul cu cel mai mare tv, cu cea mai multa mancare in frigider, cu disperarea sa faca cat mai multe poze sa l cunoasca lumea sau care e interesat cat castigi si ce ai mai facut in ultimele 24 de ore.
    si cel mai important aspect.cand esti indobitocit ani la rand si in zilele astea chiar, ca cel de langa tine nu are voie sa aiba mai mult decat ai tu,
    ca trebuie sa l urasti pe cel de langa tine daca e mai inteligent, mai frumos, cu mai multi bani.. .. de aici uita te n jur printre romanii de peste granita si la comportamentul lor fata de semenii lor.
    e,cred ca m am nascut unde nu trebuia, cand nu trebuia.desi am prins cravata cu inel la gat destul de mult,nu s au prins lucrurile astea de mine.
    si ma uit la ce raspunsuri primesc oricine doreste o informatie de la cei care au sarit granita fiecare in felul lui.ca nu numai aici am observat.e o chestie generala.toti atat au de zis."ai grija, vezi ca e super greu, numai veni, o sa dai gres, o sa te duci dracu etc etc etc.",faptul ca ei au patit o asta nu inseamna ca eu sunt condamnat de la inceput sa trec prin ce au trecut ei.corect?si totusi au tendinta nu sa te ajute, si aici intervine descrierea de mai sus,au tendinta sa te faca sa intelegi ca esti un prost ca nu vei face nimic si evident, ei ca rasa superioara, nu si mai bat capul sa te ajute.sunt sigur ca majoritatea se bat cu pumnul in piept ca sunt romani si ca ei au fost destepti s au descurcat dar culmea cand ii intreaba cineva de unde sunt, ar face orice sa nu raspunda.

@albea

nu am vrut sa te jignesc, imi cer scuze ca poate am fost prea dur, dar la chestia ca voi care sunteti acolo va uitati la un om care nu a calcat in viata lui in afara granitelor deja cu un aer de "prostule care esti prost nu avem chef de tine pe aici"... cam scoate din mine chestii pe care si mie mi e frica cateodata ca le gandesc

16. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Jesus

17. blackshaddow

blackshaddow Member

Trophy Points:
    6
    si cu toate astea cu toate documentarele de dat in vileag Amazonu' isi desfasoara activitatea in continurare,un fel de munca pe plantatii si toate aste din cauza sistemului nenorocit din UK si care pleaca de sus
    e clar bataie de joc legala dar .....

18. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    @waingro
    scrii mult, nu prea inteleg ce vrei cu adevarat, dar ma rog.
    daca vrei raspunsuri concrete si la obiect, vino cu intrebari punctuale.
    chestia cu comunismul si alte balarii cred ca tine de zona dezbaterilor de idei si nu de cele legate de un job.
    si ca am ajuns la job - nu ti-a zis nimeni sa nu vii; este o cutuma destul de des vehiculata de cei de prin ro ca cei plecati le inchid usa in nas samd. ai aflat destul de multe pareri care ar trebui sa te ajute, dar pana la urma tu decizi ce si cum.
    daca citesti mai multe postari si discutii pe forum, o sa vezi ca sunt diferente destul de mari intre ceea ce li se spune oamenilor la asa zisele interviuri in ro si ceea ce gasesc pe aici; iar acest lucru ar trebui vazut ca un ajutor, pt ca pana la urma fiecare e pe cont propriu.

multa bafta.

19. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Tare asta!
    Uite-asa paraseste toata protipendada Romania.
    Oameni unul si unul,
    inteligenta pura!
    Rasa!

20. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    1: Nu stii cand te intorci - care e problema? Cu siguranta nu vei mai vrea sa te intorci.
    2: Ne intrebi daca a fost proasta alegerea bagajului de mana - dar apoi zici ca te descurci ca Bear Grillz in desert folosind urina. De ce mai intrebi then?
    3: incerci sa iti justifici o alegere deja facuta, vezi pct.2 . Mai ai timp sa iti cumperi extra luggage daca nu ai reusit sa te convingi.
    4: cheltuielile sunt subiective, bugetul este tight dar daca ti-ai propus si ai un job de ce sa te ingrijorezi? nu stiu ce cazare ai gasit dar cam peste tot se cere o luna in avans si o luna deposit. in cazul asta nu e bine pentru tine.
    5: Peste 6 luni vei fi o persoana importanta, de ce sa iti fie frica de povestile horror de pe youtube? poate acolo la amazon e o cerinta sa canti si sa dansezi in engleza, deci te vei descurca de minune. Sau poate ar fi mai bine sa bagi niste cardio si lifting sa te pregatesti de un ritm alert.

6: Sfat: Get off your high horse and be humble! Proud but also humble.

Share This Page