7.4 C
London
Friday, December 13, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Mos Nicolae

Discussion in 'EVENIMENTE' started by anca223, Dec 5, 2009.

1. anca223

anca223 New Member

Trophy Points:
    0
    Ziua de 6 Decembrie sa aduca tuturor romanilor multa sanatate si fericire si ca spiritul acestei zile sfinte sa nu fie uitat.
    Cu ocazia sarbatorilor de iarna va doresc multa sanatate, dorintele sa se implineasca iar Dumnezeu sa va protejeze de tot raul din lumea asta. Iar Sf. Nicolae sa va aminteasca, cum era, cand abia asteptati sa ninga si sa vina mosul sa va aduca ceva in ghetute. -cadou-

2. andreiuta12345

andreiuta12345 New Member

Trophy Points:
    0
    Hmmm..ciudat ca nimeni nu mentioneaza de Mos Nicolae...Sa fie oare ca nu mai suntem in tara si am uitat de acesta sarbatoare draga ce ne aminteste de copilarie ..sau nu ne mai intereseaza??

Tre sa recunosc si eu ca aici sunt rupta de 'realitate'...mi-as fii dorit macar un bat sa gasesc in ghetute...desi nu cred ca am fost o persoana asa de rea...

La multi ani tuturor celor ce poarta numele de Nicolae/Nicoleta/Nicushor/Niculina..etc!

Andreiuta12345
    -ingeras-

3. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, nu s-a mentionat de el, dar a venit ;)) , si fii-miu a fost cel mai castigat ( cu toate ca mi-am pus si eu dulciuri in pantofii mei , asta ca sa nu ne batem de la egal la egal ) - party2-
    distractie placuta tuturor, la multi ani sarbatoritilor, si un 'mos' cat mai bogat cu ce vreti voi!

Share This Page