25.6 C
London
Saturday, August 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Mesaj de dragoste

Discussion in 'FAMILIE' started by Copil_Hoinar, Feb 18, 2015.

1. Copil_Hoinar

Copil_Hoinar New Member

Trophy Points:
    0
    Cine stie, cine cunoaste? Caut un roman pe nume Mihai Tanase, locuieste in Watford/London, 39 ani, de loc din Rm-Valcea.
    Vreau sa-i transmit ca m-am indragostit de el!
    Multumesc din suflet pentru orice informatie valabila!
    Semneaza,
    Un Copil hoinar ratacit prin lume.

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    nu stiu de ce dar am impresia ca daca astia doi se intalnesc se lasa cu topoare in cap

3. Copil_Hoinar

Copil_Hoinar New Member

Trophy Points:
    0
    Cu topoare?! Posibil, dar sageti cu siguranta! Sageti in inima! <3

4. Copil_Hoinar

Copil_Hoinar New Member

Trophy Points:
    0
    Am sperat ca din cei o suta si ceva de romani care-au avut curiozitatea de a citi acest mesaj, unul sa fie Mihai sau macar o cunostinta de-a sa. Dragii mei romani, acest mesaj este pe bune. va rog nu mai vedeti in orice informatie partea negativa! Vedeti lucrile frumoase, umane, sentimentele frumoase. Da! m-am indragostit, dar de o luna de zile nu mai stiu nimic de el si mi-e teama ca i s-ar fi putut intampla ceva rau.

5. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu punem botul frățică .

6. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    ...sa fi aflat nevasta ? :)

(pana la urma mesajul este de dragoste sau de ingrijorare? )

7. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    -sparg-pc-

8. Copil_Hoinar

Copil_Hoinar New Member

Trophy Points:
    0
    Chiar si-asa?! Ar trebui sa aiba curajul si sa spuna, e barbat sau ce? -cu-bine-

9. Copil_Hoinar

Copil_Hoinar New Member

Trophy Points:
    0
    Vreau sa spun ca nici unul din comentariile ironice si un pic rautacioase nu ma vor atinge. Privesc doar cu mahnire la cat de incapabili suntem sa privim dincolo de latura pragmatica si materiala a vietii. Avea dreptate Mihai cand spunea ca insula asta blestemata ne va tampi de tot, ne va seca de orice sentiment uman.
    Asa ca adevaratul mesaj de dragoste pe care voiam sa-l transmit va fi doar pentru ochii lui Mihai, si sunt convinsa ca intr-un fel sau altul cuvintele mele vor ajunge acolo unde trebuie, la inima lui.

10. Copil_Hoinar

Copil_Hoinar New Member

Trophy Points:
    0
    “Mihai, mi-ai spus ca ai un job nou care te solicita si ca ajungi seara rupt de oboseala. Cu toate astea mai ai puterea sa te gandesti la mine, sa ma visezi si sa crezi ca noi doi suntem pe aceeasi unda in dragoste si in viata de zi cu zi. Au fost ultimile cuvinte pe care le-am primit de la tine, apoi tacere totala. Mi-ai mai spus ca simti ca eu sunt femeia pe care o cauti de-o viata. Nu ti-am spus inca, dar si eu simt la fel vis-à-vis de tine. Stii bine cum a inceput discutia noastra, ca eu nu cautam nicidecum o ralatie ci doar un sfat si o parere cu privire la alegerile prezidentiale, pentru ca imi pasa de viitorul tarisoarei noastre, ca si tie, pentru ca amandoi ne doream sa ne intoarcem acasa pe pamant natal in niste conditii mai bune. Tocmai de aceea in discutiile noastre nu era nimic fals, nimic fortat, erau linistite si relaxante. Ne-am promis la un moment dat ca daca vor interveni si alte sentimente sa ne spunem deschis si vom reevalua situatia nou creata. S-a intamplat ca usor usor sa ajungi la inima mea, sa vad in tine acel barbat demn de admiratia mea . . . tocmai cand eram impacata cu mine, cand credeam ca nimeni nu ma va mai putea face sa simt fluturasi in stomac. Pentru asta vreau sa-ti multumesc, chiar de-a fost de scurta durata. Daca si tu simti la fel, trebuie sa-ti faci curaj si sa ma cauti omule, sa vorbim, sa analizam daca putem avea ceva frumos ori ba? Daca altul e motivul tacerii tale iarasi trebuie sa-mi spui, stii ca sunt o femeie inteleapta care nu judeca pe nimeni. Daca a fost un joc de-al tau esti iertat iar eu imi asum naivitatea.
    Daca ai ratacit numarul meu de telefon da-mi un mesaj privat si-l vei primi din nou, doar spune-mi ca esti bine sanatos.

P.S. Mi-esti drag Mihai si-as face un copil cu tine!"

11. AllyM-2012

AllyM-2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Omule esti fraier daca nu o cauti, femeia e hotarata, stie ce vrea! Go for it, macar odata -da-da-

Share This Page