15.1 C
London
Monday, September 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Medicina in Anglia. Cateva nelamuri

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by diana.andreea15, Aug 1, 2014.

1. diana.andreea15

diana.andreea15 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna :) !

Numele meu este Diana si sunt eleva in clasa a 12-a .

Am vorbit cu cei de la http://www.education-abroud.ro pentru ca vreau din anul 2015 sa studiez medicina in Anglia.
    Ei mi-au spus ca tb sa iau peste 8 media la bac si la anatomie o nota destul de mare..asta ar insemna peste 9.Dupa voi fi acceptata la un colegiu in Anglia care dureaza 3 ani .Abia apoi o sa pot aplica pentru facultate care dureaza 4 ani .
    Intrebarile mele ar fi :
    1. A mai aplicat cineva prin ei ?Ce parere aveti despre ei ?
    2. S-a mai aflat cineva in situatia asta , adica sa aplice astfel pentru medicina?
    3. Cum este viata de student de acolo ? Cum sunt examenele , colegii , profesorii ?
    Stiu ca veti spune ca sa nu merg la medicina , ca e greu , ca e ... dar chiar nu imi pasa. De cand sunt mica mi-am dorit sa fiu medic si mi-am dorit sa locuiesc in Anglia. Am intrat la liceu la filologie la un liceu destul de bun din oras adica al vreo 4-5-lea si am fost foarte dezamagita , asa ca m-am mutat la stiinte ale naturii la cel mai bun liceu din oras. De ce? Pentru ca stiam ca de la sn pot merge mult mai usor apoi pe medicina.

Cu limba ma descurc bine.Defapt ador limba engleza .Stiu ca va fii greu sa studiez medicina in engleza...dar nici in romana nu cred ca va fii mai usoara :)) .

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva sau daca aceste intrebari au mai fost puse pe forum .
    Vreau sa multumesc tuturor celor care si-au facut timp sa imi raspunda si daca aveti mai multe informatii , adica daca sunteti studenti in Anglia si puteti sa imi raspundeti si la alte intrebari imi puteti lasa un pm :) .

O zi minunata va doresc <3 !

2. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38

Share This Page