15.5 C
London
Sunday, August 25, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Masina second hand

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by Ciochina Ion, Oct 24, 2016.

1. Ciochina Ion

Ciochina Ion New Member

Trophy Points:
    1
    Salutare, am 27 ani si fac scoala de soferi in londra, vreau sa imi achizitionez in urmatoarea luna o masina second hand si nu prea am cunostinte in acest domeniu. As vrea sa compar costurile, asigurare, consum etc nu cunosc ce cheltuieli presupune o masina si care ar fi acestea in functie de cat de veche este. As vrea sa iau ceva pana in 3000 lire si oscilez la ceva 2012-2013 dar cu motor mai mic sau ceva 2006-2008 pe placul meu. Care sunt costurile in functie de vechimea masinii? Costul asigurarii E mai mare fiindca am carnetul luat de curand?

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    asigurarea depinde de o multime de factori, in primul rand varsta/vechimea conducatorului, apoi valoarea si puterea masinii, locul unde stai si unde parchezi masina samd.

un motor mai mic te va ajuta. intra pe autotrader, vezi 2 masini care in plac din cele 2 categorii vizate, ia-le nr si fa o simulare de pret pe gocompare sau alte site-uri similare...

dromaderu likes this.
  3. jaurfel

jaurfel New Member

Trophy Points:
    1
    Varsta este un factor important. Daca ai prietena sau o amica apropiata, incearca o simulare cu ea ca second driver.

Succes

4. Hobeanu Iuliu

Hobeanu Iuliu New Member

Trophy Points:
    1
    Buna.de curand mi-am luat un van second hand de la un englez(cred). Mi-a spus ca are MOT-ul inca cateva luni. Din prostia mea am uitat sa verific. Bani au fost transferati in contul lui. Masina e varza si nu poate lua MOT. Pot sa merg la politie sau sa il amenint ca merg la politie sa imi dea bani inapoi si sa ii dau van-ul. Ma scuzati daca nu am postat unde trebuie.

5. Pxl

Pxl New Member

Trophy Points:
    1
    Caveat emptor...
    Nu cred ca ai vreo sansa, din pacate

Share This Page