-0.8 C
London
Wednesday, April 01, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Masina cu numar romanesc

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by grenczi, Oct 15, 2011.

1. grenczi

grenczi New Member

Trophy Points:
    0
    Buna lucrez de 4 ani in anglia ca self employed si de 3 luni mi-am adus masina cu numar romanesc imi poate cineva ajuta cu ce anume trebuie sa platesc de exemplu road tax sau ceva rovineta si cat timp poate fi masina aici pt ca am citit multe si unii spun ca dupa 6 luni trebuie iesit o zi din anglia si apoi inapoi iar altii spun ca poate ramane daca este asigurat si are toate actele la zi.

2. cristina_alexa

cristina_alexa New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Grenczi,cplatesti nimik aici, nici Road Tax si nici nu trebuie sa faci sa faci Mot, decat daca vrei sa o inmatriculezi aici. Daca vrei, insa sa o pastrezi cu numarere de RO am itels ca ar fi indicata o iesire in Franta la fiecarea 6 luni, si sa pastezi biletele de la ferry boat.
    Personal, sunt cu masina de 10 luni aici, nu am iesit deloc din tara in acest timp, dar nici nu m-a intrebat nimei de sanatate, inca:D.
    Bafta multa!

3. cristina_alexa

cristina_alexa New Member

Trophy Points:
    0
    upss, scuzati greselile gramaticale,... am apasat submit, fara sa recitesc,..ora e de vina:d.xxx

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Daca esti baiat istet poti sa o folosesti mult si bine cu numere de RO. Trebuie sa pretinzi ca prezenta ta aici este pe durata limitata, esti SE, ai o lucrare, blablabla, dupa care te vei intoarce cu masina in RO. Ai grija sa fii cu asigurarea si verificarea tehnica la zi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. shean

shean New Member

Trophy Points:
    0
    si eu am masina de ro aici de vreo 11 luni si am iesit cu ea in Franta dupa 6 luni si am pastrat biletele de la ferry ,dar ca nu pierzi o zi prin Franta fa in asa fel incat sa`ti iei bilet inainte de orele 00:00 si sa te intorci dupa orele 02:00 si apare pe bilet zile diferite....dar sincer nu ma oprit nimeni pana acum...si cum zicea si Albea daca ma opreste cineva ii zic ca lucrez ca SE(chiar lucrez si folosesc masina pt asa ceva,fiind un van) si le spun ca am o lucrare pt inca 1-2 saptamani dupa care plec acasa ....sper sa iti fie de folos ce am scris ...multa bafta

Share This Page