18 C
London
Friday, July 19, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Manchester Northenden

Discussion in 'NORTH WEST' started by Mihaela Bianca, Jan 4, 2013.

1. Mihaela Bianca

Mihaela Bianca New Member

Trophy Points:
    0
    Buna si La multi ani tuturor ! -hipno- Sunt nou venita in Manchester si vreau sa va intreb....daca n-am acte pentru a munci legal in Anglia, ce sanse as avea daca m-as inscrie la agentiile de recrutare a fortei de munca..? Si daca stiti sa-mi spuneti si care ar fi cele mai indicate... Stiu ca fara cunostinte e destul de dificil sa-ti gasesti ceva de munca si as vrea sa stiu care sunt domeniile in care se cauta forta de munca. Am auzit deasemenea ca si cursurile de limba engleza sunt folositoare.. Cele de la Eures sunt bune? Si unde as putea sa le fac..? Orice informatie imi va fi de folos, va multumesc si astept raspunsuri...Bianca

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Cam 0%.
    Foarte folositoare. mai ales daca nu cunosti limba.

3. myky_3000

myky_3000 New Member

Trophy Points:
    0
    Cam in aceasisituatie si eu...daca afli ceva..anunta-ma.....

4. lizaura

lizaura New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Mihaela Bianca ! In primul rand bun venit si mult succes. Din pacate , trebuie sa fiu de acord cu "albea" , 0% sanse , dar dak vrei sa lucrezi ca self -employed , poti incepe sa lucrezi de acum si dupa poti aplica pt national insurance number , in maxim 3 luni de cand ai incep sa lucrezi . Cat despre cursurile de limba engleza , am auzit k sunt unele in Manchester , in centrul orasului care sunt gratuite.Nu stiu sigur , poate dai un search pe google sa afli mai multe.

Unde anume locuiesti in Northenden ? K si eu locuiesc tot in Northenden , Palatine Road , dak vrei ne putem intalni la o cafea k tare imi este dor sa vb romaneste :D

5. smart_anand

smart_anand New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, si eu locuesc in Manchester, lucrez in domeniu de stomatologie, da poti lucra ca self employed in or ice domeniu - cash in hand jobs, de exemplu poti as incipi si caTrainee dental nurse.
    Noroc

6. oana andreea

oana andreea New Member

Trophy Points:
    0
    buna..sunt oana si locuiesc in leigh langa manchester.as vrea sa e intreb daca sunt agentii de recrutare?

7. CosminaAM

CosminaAM New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! Sunt nou venita in Manchester (Salford), si as vrea sa stiu daca aici sunt agentii de recrutare... sau daca stiti vreun job ceva. nu am niciun act, nimic si cam ajung in pragul disperarii ca nu gasesc nimic. Multumesc mult!

8. DM_McD

DM_McD New Member

Trophy Points:
    1
    Buna Cosmina,

Ai gasit ceva referitor la job?
    Mai esti interesata?
    Eu am ceva sa ofer full time, contract si permanent dar necesita sa te muti in alt oras. Daca crezi ca ar fi o optiune pt tine te rog sa mi spui.
    Mai am cateva persoane din Ro ce lucreaza aici, fiind in aceeasi situatie ca tine acum cateva luni.
    Thanks,
    Marcus

Share This Page