5.2 C
London
Thursday, November 26, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Mama si sotie, care e ordinea?

Discussion in 'Pentru ea' started by motanik, Aug 13, 2009.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Doamnelor, cum (daca)a afectat venirea copilului relatiile dintre voi si soti? Si ce ati facut/faceti pt a nu pierde flacara pasiunii? :blush:

2. taxirapid

taxirapid New Member

Trophy Points:
    0
    cel mai bun sex este cu o femeie gravida: are pofta mai mare decat alte femei care nu sint gravide

3. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    extraordinar raspuns, de-a dreptul fantastic, dar...pe langa mult
    Mai citeste 1 data intrebarea , dar cand ai sa vrei sa dai raspunsul inchide gura, te rog.
    sau, pe langa taximetrie, sexul si huliganismul primeaza? :silly: :silly: :silly:

4. taxirapid

taxirapid New Member

Trophy Points:
    0
    cum sa fie draga pe langa? pai tu nu citesti ce am scris?
    ia lasa tu sarcasmul de doi bani ca la mine nu tine.

5. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa parerea mea, daca cuplu e bine 'inchegat' ordinea este : prietena- sotie- mama. ( asta nu inseamna ca dk ai un nou nascut nu te ocupi mai mult de el), dar dupa o perioada cand incepi sa te obisnuiesti cu noua formatiune, ordinea de mai sus enumerata ar trebuie reluata pentru ca numai in felul asta ambii parinti de bucura de 'mica munune' la care au contribuit

6. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Taxi, am tot sperat ca incetezi cu raspunsurile de genul celui de mai sus, m-am inselat, asa ca primesti un avertisment. Daca nu renunti la postarea de dragul postarii in forum, va trebui sa ne spunem la revedere.
    Orice alte mesaje off topic vor fi sterse.

7. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    taxirapid a scris:
    intrebarea era aceasta, reciteste, poate reconsideri.
    Nu era vb de sexul cu o gravida, e vb despre starea de dupa gravidie, "Inteligenta" dvs.
    Nu e vb neaparat de relatii-raporturi sexuale, e vb despre orice fel de relatie intre cei 2 din cuplu, asa k las-o mai moale domnule taximetrist

8. Anonymous

Anonymous Guest

Foarte buna intrebare. Eu cred ca depinde de cuplu si cat partenerii sunt implicati in relatie. Din cate am citit si stiu eu, daca sotul i-si pierde mai mult timp pe internet si isi face relatii pe net decat cu tine, atunci flacara se stinge. Este bine ca cuplu sa aiba activitati in comun si sa se ajute unul pe altul, nu sa astepte numai ca celalalt sa faca totul. Tipul de femeia servitoare si barbatul regele casei nu mai merge in ziua de astazi. Asa ca barbatul trebuie ca si el sa realizeze ca munca de relatie si tinutul flacarei vine si de la el nu numai de la femeie.

Flacara arde numai cand este respect, incredere si iubire.

"Respectati femeia ca atunci altii te respecta pe tine."

Sper sa te ajute. Topica interesanta.

9. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Avem voie sa raspundem chiar daca n-avem copii?? Eu cred ca ordinea ar fi prietena, sotie, mama! Este ( desi old fashioned) cea mai logica.
    Asta nu inseamna ca daca cineva a ales sa le faca invers este grav. Fiecare cu situatia lui!

10. allexandra

allexandra New Member

Trophy Points:
    0
    Home Page:
    Lasand la o parte teoriile ca daca si cu parca se plimbau in multe barci si ca vezi doamne daca iubirea exista ..bla bla nu se schimba nimic. In unele cupluri se schimba si da ce e greu sa recunoasteti ca e adevarat! Andra a pus o intrebare dar daca si-ar raspunde din punctul de vedere al familiei ei ar fi probabil un raspuns diferit de al altora. Pentru ca familiile /cuplurile sunt diferite si nu merg toate dupa un cliseu standard. Daca 50 de posturi cuprind acelasi raspuns e clar ca ceva e in neregula pentru ca nu toti sotii gandesc la fel cu toate ca doamnele care posteaza vor sa para la unison pentru a nu contracara in fata societatii.
    Andra ( cu desi ca topicul e vechi ) a intrebat ceva legat de flacara pasiunii iar taxi si-a luat-o in barba cu aspect de advertisment. Poate ca el s-a exprimat mai grosolan dar in speta a avut putina dreptate: in multe cazuri femeia pe perioada sarcinii datorita schimbarilor hormonale se schimba , radiaza , se spune ca este mai frumoasa. Bine , nu luam in calcul cand esti toata ziua la baie plangand langa wc. Dupa sarcina , nu mai esti atat de disponibila nici din punct de vedere sexual si nici afectiv. Plus ca nici sa dormi nu m-ai ai timp , daramite de dragalasenii. Unii soti se simt neglijati pentru ca micutul primeaza , iar tu ca femeie daca apuci sa ii pui in fata o farfurie cu mancare calda,o camasa calcata si un pupic de noapte buna te poti considera super woman. Pentru ca atunci cand ti-e somnul mai dulce trebuie sa te scoli si sa-ti faci datoria de mama. Toate astea se aduna si chiar daca barbatul zice '' lasa draga ca te inteleg perfect'' tot exista o umbra de frustrare ca este dat la o parte. Apoi el mai are si nevoi ca tot omul ca el n-a nascut , nu face pe speedy gonzales toata ziua deci e mai odihnit psihic chiar daca munceste 8 ore pe zi. Tu ca femeie de abia astepti sa dormi un ceas doua ca doara pici din picioare. Si ajung la subiect : de unde flacari sau pasiuni?!
    Acu depinde de cuplu si la ce grad ajunge flacara pasiunii pentru fiecare dintre voi.

Share This Page