8.7 C
London
Thursday, February 20, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Magazin romanesc in Luton

Discussion in 'SEZATOARE' started by seby, Jul 17, 2014.

1. seby

seby New Member

Trophy Points:
    0
    Am de ceva vreme oarecece "mancarime " de a deschide un magazin cu produse rom. in zona Luton .
    Dupa perindari ocazionale prin zona am gasit un spatiu de 60-70 mp care e situat intr-o zona buna "zic eu"(high-street) .

Am batut in usa la agentie sa ma interesez de chirie si alte cele.

Acum urmeaza zona crepusculara ! -obosit-

Daca stie cineva cateva sfaturi "about starting up and running a business"

Cat ajung costurile cu solicitors la inchiriere ,si ce alte costuri sunt implicate excluzand chiria propriuzisa ?

Sa am si eu o oarece idee in ce ma bag .

2. carlamihaela

carlamihaela New Member

Trophy Points:
    0
    In luton deja exista un magazin romanesc, nu stiu ce clienti are ca trec zilnic pe langa el si vad in fundul magazinului tot felul de borcane cu muraturi si alte produse nesanatoase, nu ma invita sa calc pragul ca e baricadat in vitrina din fata magaxinului arata obscur. Nu are specialitati interesante cum as vrea sa cumpar branza sau ceva mezeluri care nu le gasim aici la supermarket.nu vinde ca in afara de o gadca de romani a lor nimeni nu prea intra sa cumpere cum o fac de la magazinele de convenienta ale indienilor.
    Cred ca asta e fatada pt alte activitati.are anunturi in romaneste cu toti lautarii salam florin si alti vin in concert aici! Go figure!asa ca nu mai deschideti alta bodega romaneasca doar cu numele la poarta si nu cumpara nimeni zahar in ciolofan si ceapa la borcan cu otet aduse din roania!

3. killmester

killmester Member

Trophy Points:
    6
    Bravo foarte bine ca ne informezi... sa se fereasca lumea de tzigani...

4. seby

seby New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pentru sfaturi ...... -nuuu-

ps. Adrianeeeee ,sefu , tu realizezi unde a ajuns acest forum in 9 ani -plans2-

5. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    @carlamihaela: lasa ca tu cumperi specialitatile de parizer care este de la iceland, care este. Care cand trece tu prin fata vitrinei el te atrage cu poze frumoase care este ele poze cu produse. care este. pe persona juridica ca pe persoana fizica care este s-a dat deja.
    Succesuri depline in frumoasa UK. Care este!

Share This Page